Τεράστιο εξόγκωμα σε σκύλο!


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Σημερα,καθως πηγαινα προπονηση,συναντησα στο δρομο ενα σκυλο,ο οποιος ειχε ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ κυριολεκτικα εξογκωμα στο πισω του ποδι,το οποιο κρεμοταν απο δερμα!Παιδια,οταν λεω τεραστιο,εννοω περιπου ιδιο με την μπαλα του hand-ball!!!!Τοσο μεγαλο!!!!!Και κρεμοταν!Ο σκυλος δεν εδειχνε να ενοχλειτε ιδιαιτερα,απλως αυτο επειδη κρεμοταν κουνιοταν και προσπαθουσε να το κραταει οσο πιο σταθερο γινετε!Επαθα πλακα!!Πρωτη φορα βλεπω κατι τοσο μεγαλο!!!Τι λετε να ειναι;:(
Η "μπαλα" που κρεμοτναν δεν ειχς τριχες.
 






johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Αμα φυγει;Κρεμοταν μονο απο δερμα...δηλαδη φενεται απλη εγχηρηση λογικα..μονο να κοψουν με νυστερι το δερμα(;; )
Δεν νομίζω ότι είναι τόσο απλό, Ηλία.
Μόνο ο γιατρός θα μπορούσε να πει τι είναι και πως θα γίνει;)
 








johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Υπάρχει περίπτωση να είναι και λίπωμα?

Λέω εγώ τώρα...
Μπορεί να είναι λίπωμα. Η θεωρία λέει (και στους ανθρώπους) ότι όσο πιο μεγάλο, τόσο πιο "καλοήθες"...

Αλλά, σίγουρα, μόνο γιατρός μπορεί να εκφέρει αποψη.
 




corkscrew

New Member
4 Οκτωβρίου 2009
3
0
Πρεπει να τον εχω δει και εγω αυτο το σκυλο στον Πειραια πριν κανενα 6μηνο. Συγκεκριμενα στην Αγ.Σωτηρα στη Θηβων. Ειχα μεινει με τον ογκο στο πισω του ποδι!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Οργανωθείτε βρε παιδιά, μήπως μπορέσετε να τον πιάσετε να τον πάτε σε κανέναν γιατρό.
Κρίμα είναι. Και όλο και κάποια βοήθεια θα βρείτε αν χρειαστεί.
 


corkscrew

New Member
4 Οκτωβρίου 2009
3
0
Δεν μενω εκει. Περαστικη ημουν και τον ειδα. Βεβαια προθυμη για καταδιωξη ειμαι, αν και ουτε φιλοξενια δεν μπορω να του προσφερω.