Τι κάνουμε οταν βρέχει???


lelo

Member
3 Ιουνίου 2008
7
0
Καλησπέρα σε όλους, είχα ξαναγράψει πριν 4 περίπου μήνες όταν και πήρα το κουτάβι μου,(τώρα έχει μεγαλώσει έχει γίνει κούκλος και διάολος!!!!) και ρωτούσα για το πως θα το μάθω να κάνει την αναγκη του εκεί που πρέπει... Τώρα έχει πλέον μάθει, και μάλιστα ξαφνικά, απ'την μια μέρα στην άλλη. Οταν μετακομίσαμε ξασφνικά σταμάτησε να λερώνει μέσα.
Τα ατυχήματα είναι σπάνια, τον βγάζω 2 ή 3 φορές την ημέρα βόλτα και τα κάνει έξω. Βέβαια δεν είναι κάθε μέρα συγκεκριμένες οι ώρες που βγαίνει και νομίζω οτι εκεί οφείλονται τα όποια ατυχήματα έχουμε μέσα.
Τώρα αυτό που ήθελα να ρωτήσω γενικότερα αλλά και ειδικα για τις μέρες που βρέχει είναι αν το να έχεις μια πάνα στο σπίτι θα βοηθάει ή θα μπερδεύει τον σκύλο?
Δηλαδή τώρα που ο Σούκρε μου, έχει μάθει και τα κάνει έξω, αν του βάλω μια πάνα μέσα στο σπίτι για να την χρησιμοποιει όταν για καποιο λόγο θα αργήσω να τον βγάλω, ή όταν τελος πάντων δε θα μπορεί να κρατηθεί, θα έχει αοτέλεσμα ή μπορεί να τον μπερδέψω έτσι?
Ας με απάντησει αν κάποιος ξέρει, ευχαριστώ.
[FONT=&quot] [/FONT]
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
λέεεεγε
το κάνεις αυτό?
δεν παίζεσαι:):):)
και δεν μου λές!
κάθεται κάτω από την ομπρέλλα με τρέλλα ή κάθε λίγο βγαίνει και βρέχεται?
 






lelo

Member
3 Ιουνίου 2008
7
0
kαι αν θες του βαζης και αδιαβροχο:D:D:D
Για το αδιάβροχο μόλις μου είπε η κόπέλα απ'το Pet Shop εδώ δίπλα... Κ μάλιστα και παπουτσάκια χα χα χα... Θα του πάρω, είναι που είναι καρναβαλάκος, θα τον κάνω..... τρέλα!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
α καλάααααα
είμαι ντίπ γκα γκα τελικά..
και μου έλεγε η μάνα μου ότι είμαι έξυπνος....κι εγώ την πίστευα

:p:p:p
 




vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Εγώ δεν θα άφηνα πάνα μέσα ξανά από τη στιγμή που έμαθε να τα κρατάει. Θα έχεις μπλεξίματα πιθανότατα...

Ps: εγώ ντροπή ξεντροπη, ενάντια στη φύση του σκύλου το ξέρω, αλλά σκέφτομαι πολύ σοβαρά να της πάρω αδιάβροχο...τις τελευταίες μέρες βρέχει συνέχεια και αν συνεχίσει έτσι δε γίνεται να μην κάνουμε ούτε μια βόλτα της προκοπής..
Και φυσικά δε γίνεται να την ξεπλένω 4 φορές τη μέρα(η κοιλιά της γίνεται χάλια) και να τη στεγνώνω μισή ώρα μετά..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981