Τουαλέτα και κοκερ


kostas19821

Member
20 Μαϊου 2023
5
0
41
Καλησπέρα. Έχω ένα κοκερακι 2.5 μηνών. Το έχω μόλις 2 μέρες . Έχω βάλει πάνες (μέσα στο πάρκο και μια έξω από αυτό) σπάνια έως καθόλου δεν πάει. Πηρα και αυτό το σπρέι που το βάζεις στις πάνες..
Πείτε μου ότι είναι νωρίς και θα μάθει κατουράει στις πάνες χαχαχαχ(το βλέπω αφού τα κάνει) , του κάνω παρατήρηση,βάζω τη πάνα λίγο στα ούρα για την οσμή και το βάζω πάνω...αλλά κουνάει την ουρά του
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
822
668
Καλησπέρα. Έχω ένα κοκερακι 2.5 μηνών. Το έχω μόλις 2 μέρες . Έχω βάλει πάνες (μέσα στο πάρκο και μια έξω από αυτό) σπάνια έως καθόλου δεν πάει. Πηρα και αυτό το σπρέι που το βάζεις στις πάνες..
Πείτε μου ότι είναι νωρίς και θα μάθει κατουράει στις πάνες χαχαχαχ(το βλέπω αφού τα κάνει) , του κάνω παρατήρηση,βάζω τη πάνα λίγο στα ούρα για την οσμή και το βάζω πάνω...αλλά κουνάει την ουρά του
Τι ειναι γειτονας και του κανεις παρατηρηση? Χαχαχαχ λοιπον μετα που τα κανει δεν λες ουτε οχι ουτε μαλωνεις. Στοχος ειναι να μην τα κανει εκτος πανας. Να τον προσεχεις συνεχεια και να τον πηγαινεις στην πανα οσο ειναι ξυπνιος συνεχεια καθε 10 λεπτα με λουρακι. Περιμενεις μεχρι να τα κανει λες λπραβο και λιχουδιτσα
 
  • Like
Reactions: kostas19821


fg102

Well-Known Member
19 Μαρτίου 2021
74
50
45
Επισης καλο θα ηταν να μαθει και το crate και γενικα προς το παρων να ειναι περιορισμενο ωστε να γινονται λιγοτερα ατυχηματα.Οταν κανει την αναγκη του εκει που πρεπει επιβραβευουμαι
 


kostas19821

Member
20 Μαϊου 2023
5
0
41
Λύθηκε το πρόβλημα...τα κάνει μόνο στη πάνα...τώρα το θέμα είναι ότι ξυπνάει στη μέση της νύχτας κάθε φορά και γαβγίζει
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
822
668
Λύθηκε το πρόβλημα...τα κάνει μόνο στη πάνα...τώρα το θέμα είναι ότι ξυπνάει στη μέση της νύχτας κάθε φορά και γαβγίζει
Ειναι μικρος ακομα βαριεται θα το σταματησει απλα μην τον χαιδευεις και παιζεις κτλ