Το όνομα μας Λεωνής


Eleni69

Member
4 Μαρτίου 2021
14
12
28
Καλησπέρα και πάλι,
Αφού γνωριστήκαμε ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το δάγκωμα. Είναι τριών μηνών όπως είχα πει, αλλά έχουμε ένα θέμα με το δάγκωμα. Τα χέρια μου από τα νύχια και τα δαγκώματα έχουν γίνει χάλια. Όταν με δαγκώνει του λέω δυνατά το μη και δεν του δίνω σημασία. Παρόλα αυτά ακόμα συνεχίζει να δαγκώνει αλλά όχι τόσο δυνατά απλά μερικές φορές κάνει την κίνηση ότι πάει να με δαγκώσει και φαίνεται σαν να νευριάζει. Καλοδεχούμενες συμβουλές!!!!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Εκατομμύρια συμβουλές στο φόρουμ, ακριβώς για το "πρόβλημα" αυτό.
Ψάξε λίγο με αναζήτηση, και θα τα βρεις εύκολα.

Να σου ζήσει ο μικρός :)
 


15 Ιανουαρίου 2021
17
107
47
Καλημέρα! Έχω έναν ημιαιμο ποιμενικο που είχε την ίδια συμπεριφορά. Κάθε φορά που το έκανε, μάζευα τα χέρια μου στο στήθος μου και του γυρνούσα την πλάτη. Αν συνέχιζε, του έδινα ένα παιχνίδι του και ασχολιόταν με αυτό. Ούτως ή άλλως σε λίγο καιρό θα το σταματήσει από μόνος του. Θα καταλάβει ότι δεν σου αρέσει αυτό το παιχνίδι. Είναι που τον τρώνε και τα δοντάκια του και φυσικά είναι ο τρόπος που έπαιζε με τα αδερφακια του... Προσοχή όμως...μην χρησιμοποιήσεις βία...καλυτερα να μπαίνει τιμωρια(δεμένος κάπου για 2-3 λεπτά). Του γιου μου του είχε σκίσει πολλά ρούχα και τώρα κοιμουνται παρέα...
 


Eleni69

Member
4 Μαρτίου 2021
14
12
28
Βία σε καμία περίπτωση όμως, δεν πάει καν η καρδιά μου να το κάνω αυτό αν και πολύ μου λένε μια στο ποπό δεν πειράζει δεν παθαίνει κάτι . Αλλά και πάλι ούτε για αστείο τους λέω κάτι τέτοιο!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf