Τρίχες και κατάλληλο πλυντήριο ρούχων


Mirka

Member
8 Ιανουαρίου 2017
8
2
Καλή χρονιά σε όλους! Θέλω να σας ρωτήσω :
Α) Πού μπορώ να βρω στην Ελλάδα αυτό το γάντι; Το brand δεν με ενδιαφέρει, αρκεί το υλικό να ειναι ίδιο!
http://www.petguys.com/070982080222.html
και
Β) Θέλω να αγοράσω πλυντήριο. Ποια συσκευή είναι η καλύτερη επιλογή για όσους έχουν σκύλους;
Είμαι περήφανη μαμά τριών δεκάκιλων κανίς γκριφόν που κυκλοφορούν ελεύθερα παντού, άρα μιλάμε για τρίχες μέσα στις ίνες όλων των ρούχων!
 




Mirka

Member
8 Ιανουαρίου 2017
8
2
Το είδα και σε άλλα threads!
Στο site της Beko U.K. ανέφερε δύο μοντέλα πλυντηρίων που είχαν πρόγραμμα για αφαίρεση pet hair αλλά τα μοντέλα αυτά δεν υπάρχουν στην Ελλάδα. :-(

Άρα η λύση ειναι στεγνωτήριο! Ποιας εταιρείας έχεις; Και το καλοκαίρι; Το χρησιμοποιείς και τότε;
 




ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.680
4.316
42
www.proudtobegreek.eu
Έχω της Άριστον και το χρησιμοποιώ όταν έχω ρούχα με μπόλικη τρίχα,σε κουβέρτες,σε ριχτάρια κλπ.Είναι μια χαρά...τα βγάζω,καθαρίζω τα φίλτρα και είμαι έτοιμη!
Δεν ξέρω αν υπάρχει το γάντι Ελλάδα..αλλά και να μην υπάρχει παρήγγειλε το απο το ιντερνετ αν το θές.
 
  • Like
Reactions: vek




bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Πάντως, αν δεν βρεις το συγκεκριμένο γάντι, καλή δουλειά για την αφαίρεση τριχών από υφάσματα, κάνουν και τα γάντια που φοράμε όταν πλένουμε πιάτα, ή γάντια μια χρήσεως από λατέξ, ή λαστιχένια βούρτσα για χτένισμα σκύλου. Από έπιπλα και επιφάνειες γενικά εμένα με έχουν βολέψει τα πανάκια μικροινών και το swiffer. :)
 


Mirka

Member
8 Ιανουαρίου 2017
8
2
Επειδή το είχα δέκα χρόνια (πλένεται στο πλυντήριο) σας διαβεβαιώ πως είναι αξεπέραστο για αφαίρεση pet hair από τα ρούχα και τους καναπέδες! Ευχαριστώ για τις ιδέες :)
 
  • Like
Reactions: bat-iris




Mirka

Member
8 Ιανουαρίου 2017
8
2
Ω ευχαριστώ! Επικοινώνησα ήδη με την εταιρεία! :) :) :)

Super!

Ερώτηση τελευταία: Καλύτερα μαζί πλυντήριο-στεγνωτήριο σε μία συσκευή; Ισχύει ότι είναι πιο "ευαίσθητη" σε βλάβες η δύο-σε-ένα συσκευή;
Λόγω των τριών μικρών Ούννων (χεχεχ) χρησιμοποιώ πάρα πολύ συχνά το πλυντήριο. Και επειδή πιο πάνω η πρόταση για λιγότερες έως καθολου τρίχες ειναι ένα στεγνωτήριο, αναρωτιέμαι ... δύο διαφορετικές συσκευές; Ή πλυντήριο-στεγνωτήριο μαζι;
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Έχω πλυντήριο-στεγνωτήριο και δεν έχω το καταπληκτικό αποτέλεσμα με τις τρίχες που χαίρονται οι κάτοχοι χωριστών συσκευών. Αν έχει κι άλλος 2 σε 1 ας πει
 
  • Like
Reactions: Mirka




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3