Τροφή για αδέσποτα


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Καμία πρόταση για κάποια οικονομική τροφή (μέχρι 35 ευρώ μηνιαίως) η οποία να μην είναι παντελώς σκουπίδια; Θέλω να ταίσω δυο αδεσποτάκια που μου "φορτώθηκαν" πρόσφατα.
 
  • Like
Reactions: Allendog






Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Εγω δινω Ηappy Dog NaturCroq Balance 15kg/ 32 euro.... με διαλειμματα μαγειρευτου.
Αλλα εαν μπορουσα να επιλέξω θα εδινα τη Farmina σιγουρα.
 
Last edited:


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Η πρώτη που μου πέρασε από το μυαλό αλλά ήθελα να δω μήπως κάποιος έχει κάποια εναλλακτική, καθώς δεν έχω εμπειρία σ΄αυτό το έυρος τροφής. Δεν νομίζω όμως ότι σ' αυτά τα λεφτά θα βρώ κάποια καλύτερη. Μήπως έχει κανείς το πινακάκι με τις δοσολογίες; Είδα τώρα ότι δεν το έχει στο σάιτ της εταιρείας. Για τη farmina μιλάω πάντα.
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Εγω δινω Ηappy Dog NaturCroq Balance 15kg/ 32 euro.... με διαλειμματα μαγειρευτου.
Αλλα εαν μπορουσα να επιλέξω θα εδινα τη Farmina σιγουρα.
την τσέκαρα αλλά την έκοψα 1ον επειδή γράφει γενικώς poultry meat meal οπότε ένας θεός ξέρει τι πραγματικά έχει και 2ον έχουν διαχωρίσει σιτηρά και καλαμπόκι σε σιτηρά και καλομπόκι αφενός και αλεύρι σιτηρών και αλεύρι καλαμποκιού αφετέρου, οπότε αυτά είναι μάλλον τα πρώτα συστατικά της τροφής. Το καλό με τη Φαρμίνα είναι ότι ευχαρίστως θα την έδινα και στα δικά μου σε δύσκολες μέρες οπότε μάλλον εκεί θα καταλήξω.
 


marialou92

Well-Known Member
13 Μαϊου 2012
67
45
Εγώ δίνω Brit Premium lamb and rice από zoofast. Σε συμφέρει να πάρεις 2×15kg στα 60€ και 6,5€ μεταφορικά. Αλλά βγαίνει στην ίδια τιμή με την team breeder που την βρίσκεις και Ελλάδα.
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Τελικά, πήρα από τον petshopα μου την 25κιλη Bewi sport, που μου την άφησε 50 ευρώ (συγγενής γαρ) και μου βγαίνει όσο και η team breader. Πάλι μου φαίνεται ότι η farmina είναι καλύτερη αλλά για αδέσποτα καλή είναι και η Bewi. Την τρώνε με όρεξη αν και έχει μεγάλη κροκέτα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf