Τροφή για παγκ!


Dessy!

Member
1 Απριλίου 2017
7
0
Γειά σας! Μήπως γνωρίζει κανείς ποιά είναι η πιο κατάλληλη τροφή για παγκ? Είναι σχεδών 2 χρονών. Στην αρχή εδεινα Royal Canin αλλα λόγω του ότι ήταν πολύ ακριβή την αλλαξα κάποιο διάστημα επαιρνα και pedigree απο υπεραγορα... Στο pet shop που κανει το μπανάκι της μου σύστησαν την Hills και πήρα αυτή τώρα. Εν το μεταξύ δεν προσεξα να την ενοχλεί καποια απο τις τροφές.. ομως το θεμα ειναι οτι εχει πολυ τριχοπτωση και ειναι και καπως παχουλή :) Εσας ποια η γνωμη σας?
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Καλησπέρα, δε νομιζω οτι υπάρχουν τροφές ειδίκες για καθε φυλή. Αν και κάποιες εταιρείες εχουν βγάλει καποιες, προσωπικα θεωρώ ότι ειναι θεμα μαρκετινγκ καθαρα.
Το βαρος του σκύλου εξαρτάται απο την ποσότητα της τροφής και την άσκηση. Βρες μια σχετικά καλή τρόφη που μπορείς να αντέξεις οικονομικά και δινε του την ποσοτητα που προτεινει, όχι με το ματι.
Για την τριχόπτωση, ψαξε στο φόρουμ για βουρτσες, σολωμονελαιο, ηλεκτρικη σκούπα, ρουχα στο χρώμα του σκύλου σου, βαλεριανα για τα νευρα σου κλπ
 


Dessy!

Member
1 Απριλίου 2017
7
0
Καλησπέρα, δε νομιζω οτι υπάρχουν τροφές ειδίκες για καθε φυλή. Αν και κάποιες εταιρείες εχουν βγάλει καποιες, προσωπικα θεωρώ ότι ειναι θεμα μαρκετινγκ καθαρα.
Το βαρος του σκύλου εξαρτάται απο την ποσότητα της τροφής και την άσκηση. Βρες μια σχετικά καλή τρόφη που μπορείς να αντέξεις οικονομικά και δινε του την ποσοτητα που προτεινει, όχι με το ματι.
Για την τριχόπτωση, ψαξε στο φόρουμ για βουρτσες, σολωμονελαιο, ηλεκτρικη σκούπα, ρουχα στο χρώμα του σκύλου σου, βαλεριανα για τα νευρα σου κλπ
Καλησπέρα, δε νομιζω οτι υπάρχουν τροφές ειδίκες για καθε φυλή. Αν και κάποιες εταιρείες εχουν βγάλει καποιες, προσωπικα θεωρώ ότι ειναι θεμα μαρκετινγκ καθαρα.
Το βαρος του σκύλου εξαρτάται απο την ποσότητα της τροφής και την άσκηση. Βρες μια σχετικά καλή τρόφη που μπορείς να αντέξεις οικονομικά και δινε του την ποσοτητα που προτεινει, όχι με το ματι.
Για την τριχόπτωση, ψαξε στο φόρουμ για βουρτσες, σολωμονελαιο, ηλεκτρικη σκούπα, ρουχα στο χρώμα του σκύλου σου, βαλεριανα για τα νευρα σου κλπ
Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα δοκιμάσω το σολωμονέλαιο.. η hills τι λέει? Την εχει κάποιος δοκιμάσει?
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα δοκιμάσω το σολωμονέλαιο.. η hills τι λέει? Την εχει κάποιος δοκιμάσει?
:oops::oops: Ψαξτο σολωμελαιο ομως. Μ αρεσει που το διαβαζα σολωμονελαιο και απορουσα γιατι, αλλα τελικα μου κολλησε!:)
 


Dessy!

Member
1 Απριλίου 2017
7
0
:oops::oops: Ψαξτο σολωμελαιο ομως. Μ αρεσει που το διαβαζα σολωμονελαιο και απορουσα γιατι, αλλα τελικα μου κολλησε!:)
Χεχε!! Μια συλλαβή περισσότερη δεν πειράζει
 




Dessy!

Member
1 Απριλίου 2017
7
0
:D:D:D;)
τα παγκ γενικα ειναι απο τις φυλες με παρα πολυ πυκνο τριχωμα ( και ας μην τους φαινεται!!) και ετσι μαδανε γενικος ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
Αυτό καταλαβα και εγω την πρώτη φορά που την εκανα μπάνιο και δεν στέγνωνε με τίποτα..
Είναι όμως τόσο αξιαγάπητο πλασματάκι με αυτό το αθώο βλέμμα σαν παλαβάκι και ετσι δεν μπορω να της κρατήσω κακία για τις τεράστιες ποσότητες τρίχας που μαζεύω κάθε μέρα:D:D:D
 


Dessy!

Member
1 Απριλίου 2017
7
0
Σκεφτομαι για το furminator εδώ στην Κύπρο ειναι περίπου €40 το βρίσκω στο ebay.uk με €10-12.. δεν ξέρω όμως για την ποιότητα..
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Σκεφτομαι για το furminator εδώ στην Κύπρο ειναι περίπου €40 το βρίσκω στο ebay.uk με €10-12.. δεν ξέρω όμως για την ποιότητα..
Δε ξερω ποια θες , μια φιλη μου ηθελε τη συγκεγκριμενη και πηρε απο εδω , εχει μερικες σε προσφορα ψιλοτελειωσαν κάποιες για μεγαλα σκυλια βεβαια. Επισης δε ξερω τι εξοδα αποστολης εχει για εκει.
http://www.mypetfriend.gr/dog/kalopismos-skylion/kalopismos-skilou
 


Dessy!

Member
1 Απριλίου 2017
7
0
Δε ξερω ποια θες , μια φιλη μου ηθελε τη συγκεγκριμενη και πηρε απο εδω , εχει μερικες σε προσφορα ψιλοτελειωσαν κάποιες για μεγαλα σκυλια βεβαια. Επισης δε ξερω τι εξοδα αποστολης εχει για εκει.
http://www.mypetfriend.gr/dog/kalopismos-skylion/kalopismos-skilou
Ευχαριστώ πολύ μόνο που δεν κάνουν αποστολές Κύπρο
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Σκεφτομαι για το furminator εδώ στην Κύπρο ειναι περίπου €40 το βρίσκω στο ebay.uk με €10-12.. δεν ξέρω όμως για την ποιότητα..
Το φουρμινειτορ δεν ειναι για την καθημερινη περιποιηση αλλα για μια φορα την εβδομαδα. Οχι πιο συχνα γιατι και το δερμα θα τραυματισεις και στο τριχωμα θα προκαλεσεις βλαβη.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf