Τσιχλα στην τριχα !!!


emily_vk

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2008
240
0
www.venilil.com
Ε ναι λοιπον,το εκανε και αυτο! Πως καταφερε να του κολλησει τσιχλα στο αυτι (και μιλαμε για κοκερ!!!) δεν μπορω να καταλαβω! Μολις το ειδα επαθα σοκ! Επειδη δεν μου περασε καν απ'το μυαλο να κοψω τις τριχες,αρχισα σαν τρελη να βγαζω οσο πιο πολυ μπορω με το χερι,μετα με χτενα\βουρτσα και επισης εβαλα αρκετη πουδρα (δεν ξερω πως μου ηρθε αυτη η ιδεα) αλλα βοηθησε πολυ μπορω να πω :D

Και ερχομαι εγω και ρωτω...Τι πρεπει να κανουμε οταν κολλαει τσιχλα σε οποιοδηποτε μερος του σκυλου ?
 






FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μπορεις να παγωσεις την τσιχλα αναμεσα σε δυο παγκαγια και να την "σπας" μετα.
Τα τελευταια υποληματα τα βγαζεις με λαδι- βουτηρο, φυστικοβουτηρο, το οπιο κανεις μασαζ στης τριχες με τσιχλα- και υποτιθεται οτι βγαινει μετα.

Μια συναδελφος στην γερμανια ειχε παρα πολυ καλα αποτελεσματα με το " F&T Degreaser, Dematter & Deep Cleanser" της Le Pooch.
 




Nicole

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2008
95
0
Σε ποια σημεία δεν επιτρέπετε να χρεισημοποιήσουμε το παγάκι?
 




Nicole

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2008
95
0
Θέλω να πω στις πατούσες κάνει?....Στο κεφάλι?...Επειδή είναι κρύο το παγάκι...
 


GAIA LYKAIA

Well-Known Member
30 Δεκεμβρίου 2007
614
16
56
Θεσσαλονίκη
gaialykaia.com
Μπορεις να παγωσεις την τσιχλα αναμεσα σε δυο παγκαγια και να την "σπας" μετα...
Συγνώμη αλλά οι οδηγίες της FrenchieFan μου φαίνονται ξεκάθαρες.....

Μόνο οι τσιχλοποιημένες τρίχες έρχονται σε επαφή με τα παγάκια... ///
 


Nicole

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2008
95
0
Έστω ότι είναι ένα σκυλί που έχει κολλήσει τσίχλα στις τρίχες στην πατούσα του. Εκεί οι τρίχες δεν είναι και παρα πολύ μεγάλες. Άρα τα παγάκια θα ακουμπήσουν και λίγο την πατούσα. Δηλαδή σε αυτήν την περίπτωση δεν έρχονται σε επαφή με τα παγάκια μόνο οι τρίχες.
 








FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
όχι σε παρατεταμένη έκθεση..ο πάγος κάνει και εγκαύματα..
Παγκακια απο την καταψηξη του σπιτιου ειπαμε να βαλει- οχι υγρο αζωτο!
Και αυτα για πολυ λιγο, μεχρι να κοκκαλοσει η τσιχλα- δεν θα παθει τιποτα ο σκυλος.
 


GeorgeK

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2008
172
0
αν υποθέσεις ότι για να βγει τσίχλα από ρούχο, θέλει πάνω από 3 ώρες στην κατάψυξη.....όσο πιο μέσα μπει η τρίχα τόσο παγωμένο νεράκι θα τρέχει στο μικρό σας..εκτός κι αν έχει βγει η τσίχλα στόκος που παγώνει αμέσως και δεν το ξέρω..:p
 


nargini

Active Member
7 Αυγούστου 2008
37
0
Έστω ότι είναι ένα σκυλί που έχει κολλήσει τσίχλα στις τρίχες στην πατούσα του. Εκεί οι τρίχες δεν είναι και παρα πολύ μεγάλες. Άρα τα παγάκια θα ακουμπήσουν και λίγο την πατούσα. Δηλαδή σε αυτήν την περίπτωση δεν έρχονται σε επαφή με τα παγάκια μόνο οι τρίχες.
ναι θελει λιγο προσοχη μην παθει κ καμια γαγκρενα!! εκει μπορεισ απλα να τις κοψεις.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.744
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π