Τυφος! Χρειάζομαι συμβουλές!


3 Φεβρουαρίου 2020
2
0
32
Καλησπέρα! Έχω ένα κουτάβι 4 μηνών μου το έδωσαν τη Παρασκευή και από το Σάββατο το βράδυ υποφέρει από εμετούς δεν τρώει τίποτα και έχει κατάληψη τον πήγαμε στο κτινιατρο και είναι εκεί από Κυριακή πρωί με όρο αλλά δεν βλέπω να υπάρχει κάποια θετική εξέλιξη είναι ακόμα τα ίδια σήμερα έκανε και διάρροια με αίμα
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Δυστυχώς ο τύφος είναι αυτό ακριβώς που περιγράφεις. Αντιμετωπίζεται μόνο συμπτωματικά. Τρώει? Αν δεν έχει όρεξη ρώτησε τον γιατρό να του δώσει κάτι υποδορια (catosal) που αυξάνει την όρεξη.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Αν δεν έχει όρεξη ρώτησε τον γιατρό να του δώσει κάτι υποδορια (catosal) που αυξάνει την όρεξη.
Ε καλά τώρα κι εσύ μωρέ, δεν θα ξέρει ο γιατρός που το νοσηλεύει, τι πρέπει να κάνει;
 
  • Like
Reactions: GRDANE


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
καλησπερα
είχε προλάβει να κάνει κάποιο εμβόλιο?
αν είναι στο γιατρό από την κυριακή φαντάζομαι το έχει σε ορό...

πλέον θα κάνει τον κύκλο του η ασθένεια και είτε το κουτάβι θα το ξεπεράσει είτε όχι...
όσο περνάει ο καιρός αυτό είναι με το μέρος σου .......:(
 


3 Φεβρουαρίου 2020
2
0
32
Παιδιά δυστυχώς δεν τα κατάφερε... Μπορώ να πω πως με στεναχώρησε περισσότερο και από το θάνατο του σκύλου μου που είχα 15 χρόνια... Πολύ κρίμα άτιμος και επώδυνος πολύ ο τυφος ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!
 
  • Sad
Reactions: Vania and spyv


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Κρίμα για το μικρούλη :(
Ενημερώσου πάρα πολύ σοβαρά, για το πόση απολύμανση πρέπει να κάνεις, στην περίπτωση που θελήσεις να βάλεις άλλο σκυλάκι στο σπίτι.
 
  • Like
Reactions: Grizzly


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3