Υπάρχει κάποιος εκτροφέας για...




Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Θυμάμαι ότι ήθελες το πιντσεράκι που υιοθετήθηκε.

φοβούνται για τα ημίαιμα περι χαρακτήρα και προβλημάτων απο τις διασταυρώσεις απο τις οποίες προέκυψε το σκυλάκι...
Αυτό δεν το κατάλαβα. :confused: Τα προβλήματα στο χαρακτήρα δεν έχουν να κάνουν με τη ράτσα. Εκτός κι αν διαλέξεις κάποια δύστροπη ράτσα (όπως πίντσερ χαχα :D ) και δεν προσέξεις. Τι άλλα προβλήματα μπορούν να υπάρχουν επειδή ένα σκυλί δεν είναι καθαρόαιμο;
Αν δεν έχετε κατασταλάξει σε κάποια ορισμένη ράτσα γιατί θέλετε τα τάδε χαρακτηριστικά δεν υπάρχει λόγος να μην ψάξετε για ένα μικρόσωμο ημίαιμο. Αν πάλι θέλετε ένα τέτοιο, δεκτόν και πάσο.
 


Gi_4ce!

Active Member
27 Σεπτεμβρίου 2008
25
0
40
C:/Athens/MyHome.hom
www.GSR600.gr
Βασικά και εγώ εχω ακούσει οτι είναι πιο ανθεκτικα...

Αλλα προσπαθώ να βρω τη χρυσή τομή για να είμαστε ευχαριστημένοι όλοι (θέλουν καθαρόαιμο, τι να τους κανω? Δυσκολο να μεγαλώνεις γονείς)...

Εγώ δε θελω το σκυλο για εκθέσεις κλπ... Τον θέλω για παρέα!

οπότε ψιλοσκασίλα μου αν ειναι ράτσα!

Δυστυχώς όμως, ακόμα και τα μικρόσωμα ημίαιμα, υιοθετούνται αμέσως! Δε μπορείς να φανταστείς noela πόσα τηλέφωνα έχω κάνει απο σκυλάκια που εχω βρει στο δικό σου τόπικ (αλλα και απο αλλα site) και έχουν υιοθετηθεί στο μπάμ!

Το "κακό" είναι οτι προσωπικα, ότι και να γίνει θέλω οπωσδήποτε να ειναι μικρόσωμο το σκυλακι (ακομα και ημίαιμο) γιατι δε θα μπορούσα να "εγκλωβίσω" ενα μεγάλο σκυλί στο σπίτι... :cool:

Επίσης, το οτι έχω βάλεια ρκετές ράτσες σαν επιλογή , είναι επειδή θέλω να βρώ εκτροφείο ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ και απο κάπου σχετικά κοντά (ακτίνα 300 χλμ) ωστε να ΓΝΩΡΙΣΩ τον εκτροφέα και να μην ταλαιπωρηθεί το σκυλάκι με τη μεταφορά του απο κάποια χώρα του εξωτερικου!
 
Last edited:


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Ψάχνεις μικρόσωμο ημίαιμο και δε βρίσκεις?????????

Όταν λες μικρόσωμο, τι μέγεθος εννοείς? πίντσερ ας πούμε?
 




Gi_4ce!

Active Member
27 Σεπτεμβρίου 2008
25
0
40
C:/Athens/MyHome.hom
www.GSR600.gr
μάλλον δεν πιάσατε το νόημα...

Εγω δεν εχω πρόβλημα αν θα είναι ημιαιμο ή οχι.

Αλλα σας υπενθυμίζω οτι αυτή τη στιγμή είμαι 24 χρονών φοιτητής Πολιτικός Μηχανικός (στο πτυχίο επιτέλους!) και μένω με τους δικούς μου... Το σκυλάκι αποφασίσαμε να το παρουμε σαν οικογένεια και οι γονεις μου για τους λογους του (σωστοί ή όχι) θέλουν καθαρόαιμο...

Οπότε αφου δεν αποφασίζω μόνος μου, πάμε για καθαρόαιμο...:rolleyes:
 












Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22