Φαγητό και έντονη δραστηριότητα


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Εσυ δεν εγραψες οτι θες να συναναστρεφεται με αυτα τα δυο σκυλια επειδη ειναι και καλοι χαρακτηρες; Οποτε λεω, οτι την κοινωνικοποιηση μπορεις να την κανεις και στο εκτροφειο ;)

Κατα τα αλλα αυτο που προτεινει ο stelios ειναι το καλυτερο. Για να μη ξυπνας νωριτερα πηγαινε τον βολτα κ μετα ταιζε. Αλλα μιση ωριτσα μετα , οπως προανεφερα ε; Κι επισης εχε υποψη σου οτι μετα απο εντονη δραστηριοτητα να μη πινει πολυ νερο μαζεμενο.

Εγω μετα τη βολτα την αφηνω να πιει 2-3 γουλιες και την κλεινω στο crate. Μολις δω οτι ηρεμησει τοτε τη βγαζω

:)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Εσυ δεν εγραψες οτι θες να συναναστρεφεται με αυτα τα δυο σκυλια επειδη ειναι και καλοι χαρακτηρες; Οποτε λεω, οτι την κοινωνικοποιηση μπορεις να την κανεις και στο εκτροφειο ;)
Από 2 μηνών έρχεται σε επαφή με σκύλους, φροντίζω να είναι ισορροπημένοι , η κοινωνικοποίηση κατά την γνώμη μου είναι μια συνεχής διαδικασία και ασφαλώς μπορεί να γίνει και στο εκτροφείο αλλά και καθημερινά.

Εγω μετα τη βολτα την αφηνω να πιει 2-3 γουλιες και την κλεινω στο crate. Μολις δω οτι ηρεμησει τοτε τη βγαζω
:)
Και εγώ τον περιορίζω μετά την βόλτα, και δεν τον αφήνω να πιει πολύ νερό μέχρι να ηρεμήσει. Αυτό με το φαί θα διορθώσω τώρα που είναι μικρός ακόμη και δεν κινδυνεύει.
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
τι ακριβως φοβαστε..?
δηλαδη αν τον ταισετε μετα την βολτα και τον δειτε μια ωρα μετα να παιζει μονος του στο σπιτι και να γυρναει τα ανασκελα και να τιναζει τα ποδια του... με κανενα παιχνιδι τι θα κανετε?
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
τι ακριβως φοβαστε..?
δηλαδη αν τον ταισετε μετα την βολτα και τον δειτε μια ωρα μετα να παιζει μονος του στο σπιτι και να γυρναει τα ανασκελα και να τιναζει τα ποδια του... με κανενα παιχνιδι τι θα κανετε?
Γι αυτό και πολλοί μετά το ταίσμα τα βάζουν στο crate κάποια ώρα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95