Φροντιδα αδεσποτων σκυλων...


giorgostr

Well-Known Member
1 Οκτωβρίου 2015
80
61
72
Αθηνα-Αιγαλεω
Καλημερα σας.δεν μπορω να μην γραψω λιγα λογια γι αυτους τους υπεροχους συνανθρωπους μας που καθε μερα 1 ή 2 φορες την ημερα φροντιζουν τα αδεσποτα σκυλακια και τα γατακια...Επειδη,σε καθημερινη βαση,εδω στη γειτονια μου-Αλσος Αιγαλεω-θεατρο Μινωτη-βλεπω να συμβαινει αυτο το υπεροχο γεγονος. Ως γνωστον,προ 2μηνου,ειχανε θανατωσει 8 αδεσποτα σκυλια με φολες.γλυτωσανε 2 αρσενικα & 1 θηλυκια.αυτη γεννησε εν τω μεταξυ,εκανε 6 μωρα...το ενα καποιος το πηρε σπιτι του...τα αλλα 5 μεγαλωνουν με την φροντιδα καποιων καλων ανθρωπων...ηδη,απο χτες,τα ειδα να εχουν βγει απο την περιφραξη και να βολταρουν κοντα στο χωρο που διαμενουν παρεα με τη μαμα που τα προσεχει-οσο μπορει βεβαια.Τα χαιδεψα τα γλυκουλια-πανεμορφα ειναι-& ξαναμπηκαν στο χωρο τους...ειναι τα τεσσαρα[4]θηλυκα και το ενα αρσενικο...Τωρα,τι θα γινει στη συνεχεια,κανενας δεν γνωριζει...ας ευχηθουμε να εχουν μια καλη τυχη.Εγω,απο μερια μου και παλι θα πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τους υπεροχους συνανθρωπους μας που τα φροντιζουν.Σας ευχαριστω.
 
  • Like
Reactions: Konmac


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.791
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf