Φύλαξη/Dogsitting


Katy16

Member
21 Φεβρουαρίου 2021
7
1
27
Καλή χρονιά στην ομάδα!
Εδώ και καιρό με απασχολεί (δυστυχώς πάλι) το θέμα της φύλαξης.
Πριν υπάρξουν εντάσεις και αντιδράσεις, θα ήθελα να πω, πως η δικιά μου (ημίαιμο πίτμπουλ 5 ετών), δεν μπορεί να μείνει σε ξένο σπίτι χωρίς εμένα, πόσο μάλλον σε ξενοδοχείο σκύλων. Κλαίει ασταμάτητα μέχρι να γυρίσω, όσες μέρες κι αν περάσουν. Εάν στο ξένο σπίτι υπάρχει κι άλλο σκυλί, δεν έχει κανένα πρόβλημα. Οπότε η μόνη μου λύση ήταν το keeppet. Δυσκολεύτηκα πολύ ακόμα και από εκεί να βρω άτομο, αλλά ήμουν πολύ τυχερή τελικά, διότι βρήκα μια κοπέλα και ταίριαξαν πολύ τα σκυλιά μας και το κάναμε πλέον εναλλάξ χωρίς πληρωμή. Όταν χρειαζόταν ο σκύλος της φύλαξη, τον έφερνε σε μένα και το αντίθετο. Ήταν πάρα πολύ βολική και έμπιστη λύση, διότι φροντίζαμε να περνάνε και τα σκυλιά μας χρόνο μαζί. Δεν είχα και ποτέ άγχος όταν έφευγα. Πλέον η κοπέλα δυστυχώς έχει μετακομίσει και βρίσκομαι πάλι στην ίδια δύσκολη κατάσταση. Οπότε θα ήθελα να θέσω εδώ το ερώτημα, εάν βρίσκεται κάποιος στην Θεσσαλονίκη (εγώ είμαι δυτικά, αλλά δεν με ενοχλεί η περιοχή) και έχει όρεξη για μια τέτοια επικοινωνία/συνεργασία. Θα χαρώ πραγματικά πάρα πολύ για γνωριμίες.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3