ΧΑΘΗΚΕ Ο ΣΑΜΜΥ!


5 Νοεμβρίου 2015
8
2
26
Χάθηκε (μάλλον το πήραν δηλαδή...) το σκυλάκι μου στο Περιστέρι διπλα απο την λεωφόρο κηφισσου βράδυ 28/10 στο ύψος του καταστήματος βρεφικών Λητω για να καταλάβετε, ειναι ροτβαιλερ 2,5 χρονων μικροκαμωμένος ακούει στο όνομα σαμμυ και χαρακτηριστικά εχει μακριά ουρά, δεν ειναι κομμένη και ειχε ενα περιλαιμιο αλυσιδωτό και ενα σημαδάκι στο αριστερό του ποδαράκι !! Δυστυχώς δεν προλάβαμε να βάλουμε τσιπάκι θα πηγαίναμε αυτο το μήνα αλλα έγινε το κακο.. ΑΜΑ τυχαίνει να είδε κάποιος κατι στη περιοχή γενικά μπορεί να μας βοηθήσει..και το παραμικρό! Μπορει να βρίσκεται στο Περιστέρι ή στις περιοχές γύρω των Δυτικών και Νοτίων Προαστείων... Όποιος ειδικά μένει σε αυτές τις περιοχές μπορεί να χει δει κάτι!


 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Πώς χάθηκε, δεν συνοδευόταν; Σας το έκλεψαν από κήπο; Έχετε κινητοποιηθεί πέρα των αγγελιών;
Συμφορουμίτισα έχασε προ καιρού το σκύλο της και το βρήκε μία εβδομάδα μετά λόγο μεγάλης κινητοποίησης δικής της πρωτίστως και ανθρώπων που την βοήθησαν. Με αγγελίες μόνο δεν βρίσκεται θέλει να βγείτε στους δρόμους, να μοιράσετε αφισάκια με τη φωτογραφία του παντού και γενικά να ψάξετε με μεγάλο ζήλο.
Μπορεί να το έχετε κάνει ήδη και το εύχομαι γιατί έχουν περάσει οι πρώτες μέρες ήδη.
 


5 Νοεμβρίου 2015
8
2
26
Πώς χάθηκε, δεν συνοδευόταν; Σας το έκλεψαν από κήπο; Έχετε κινητοποιηθεί πέρα των αγγελιών;
Συμφορουμίτισα έχασε προ καιρού το σκύλο της και το βρήκε μία εβδομάδα μετά λόγο μεγάλης κινητοποίησης δικής της πρωτίστως και ανθρώπων που την βοήθησαν. Με αγγελίες μόνο δεν βρίσκεται θέλει να βγείτε στους δρόμους, να μοιράσετε αφισάκια με τη φωτογραφία του παντού και γενικά να ψάξετε με μεγάλο ζήλο.
Μπορεί να το έχετε κάνει ήδη και το εύχομαι γιατί έχουν περάσει οι πρώτες μέρες ήδη.
εχουμε κινητοποιηθει εχουμε ψαξει οι ιδιοι και γινεται και προσπαθεια μεσω facebook με κοινοποιησεις (500 σχεδον μεχρι τωρα) εχουν γινει τηλεφωνα σε κτηνιατρεια και θα γινουν κι'αλλα σημερα, εχουμε μια πληροφορια για πειραια που σημερα θα τσεκαριστει αλλα δεν μπορω να επαναπαυτω!! ως εσχατη λυση εχουμε το παζαρι σκυλων στο σχιστο τη κυριακη...
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Είναι απιστευτο που μπορεί να φτάσουν. Συνεχίστε να ψάχνετε και μοιράστε αφισάκια παντού. Επίσης βάλτε αμοιβή. Βοηθάει πολύ να κινητοποιηθεί ο άλλος.Δεν χρειάζεται να είναι μεγάλο ποσό.
 


5 Νοεμβρίου 2015
8
2
26
Είναι απιστευτο που μπορεί να φτάσουν. Συνεχίστε να ψάχνετε και μοιράστε αφισάκια παντού. Επίσης βάλτε αμοιβή. Βοηθάει πολύ να κινητοποιηθεί ο άλλος.Δεν χρειάζεται να είναι μεγάλο ποσό.
αυτο θα κανω...αλλα φοβαμαι μηπως πεσουν επιτηδειοι μολις ακουσουν λεφτα...
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Και να πέσουν; Μόνο σε όποιον σου δώσει τον σκύλο θα δώσεις αμοιβή.

Εύχομαι να βρεθεί πολύ γρήγορα. Και μετά βουρ τσιπακι και να φροντισετε να μην ξανςσυμβει. Δεν αξίζει την αγωνία.
 
  • Like
Reactions: Aslan and l.Kyveli


5 Νοεμβρίου 2015
8
2
26
Και να πέσουν; Μόνο σε όποιον σου δώσει τον σκύλο θα δώσεις αμοιβή.

Εύχομαι να βρεθεί πολύ γρήγορα. Και μετά βουρ τσιπακι και να φροντισετε να μην ξανςσυμβει. Δεν αξίζει την αγωνία.
βεβαια..αμ δεν ειχε μαλλιασει εμενα η γλωσσα μου;; εγω οντας μαθητρια δεν ειχα πληρη φροντιδα του σκυλου, οι γονεις μου τον ειχαν και το λεγα συνεχεια γιατι ενα φιλικο ζευγαρι μας τον εδωσε γιατι εφυγε για αυστραλια ...τελος παντων αυτο θα κανω απ'οτι βλεπω να τον βρω θελω τωρα και μετα θα τον αναλαβω εγω δεν θα τον αφηνω απο τα ματια μουδευτερολεπτο!!
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Αφίσες αφίσες παντού. Στο δρόμο, στις στάσεις, σε όσα μαγαζιά σας αφήνουν, σε περαστικούς. Καθε μερα να εκτυπώνεις κ άλλες. Ανοίξτε και ενα γκρουπ δημόσιο στο φμπ για το Σαμμυ. Η αμοιβή όντως παιζει σημαντικό ρόλο. Δες τα οικονομικά σου και βάλε οσο μεγαλύτερη μπορείς. Εγω την έχασα και τη βρήκα μετα απο μια βδομάδα χάρη στη βοήθεια όλων. Μακαρι να τον βρεις γρήγορα.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Δεν απαντήθηκε η ερώτηση "Πως χάθηκε?".

Οι επιτήδειοι στάνταρ θα πάρουν τηλέφωνο άπαξ και βάλετε αμοιβή...
 


Bong24

Member
30 Σεπτεμβρίου 2015
5
0
27
Πειραιά που ακριβώς εννοούμε?
Άμα δω το οτιδήποτε θα σε ενημερώσω απευθείας...
 


5 Νοεμβρίου 2015
8
2
26
Δεν απαντήθηκε η ερώτηση "Πως χάθηκε?".

Οι επιτήδειοι στάνταρ θα πάρουν τηλέφωνο άπαξ και βάλετε αμοιβή...

2 λεπτα εμεινε δεμενο για να μπει να παρει κατι ο πατερας μου απο τη δουλεια του που ξεχασε και να τον παει βολτα και οταν βγηκε παει!
 


5 Νοεμβρίου 2015
8
2
26
Πειραιά που ακριβώς εννοούμε?
Άμα δω το οτιδήποτε θα σε ενημερώσω απευθείας...
στην πειραικη μου ειπαν...δυστυχως ομως δεν πρεπει να ειναι αυτος...
 
Last edited:


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
χάθηκε ενώ ηταν δεμένος? ο χουντίνι ειναι?


όσο μακρυά ή απίθανο και αν σου φαίνεται κάποιο μέρος, να το κοιτάξτε... καλύπτουν αποστάσεις μεγάλες.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
χάθηκε ενώ ηταν δεμένος? ο χουντίνι ειναι?


όσο μακρυά ή απίθανο και αν σου φαίνεται κάποιο μέρος, να το κοιτάξτε... καλύπτουν αποστάσεις μεγάλες.


Χάθηκε (μάλλον το πήραν δηλαδή...)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
@epial έχω ξανακούσει να "κλέβουν" σκυλί από αυλή και το σκυλί αλώνιζε στην παρακάτω ρούγα.

Ειδικά ροτβάιλερ ποιος θα μπει να το κλέψει -βιαστικά (χωρίς να το δελεάσει)? Και η κοπέλα λέει οτι ίσα που μπήκε σπιτι ο πατερας της. Δεν προλαβαίνουν έτσι εύκολα, να καραδοκούν πότε θα ξεχάσει το σκυλι στην αυλή ο άλλος για να το παρουν.
 




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
@epial έχω ξανακούσει να "κλέβουν" σκυλί από αυλή και το σκυλί αλώνιζε στην παρακάτω ρούγα.

Ειδικά ροτβάιλερ ποιος θα μπει να το κλέψει -βιαστικά (χωρίς να το δελεάσει)? Και η κοπέλα λέει οτι ίσα που μπήκε σπιτι ο πατερας της. Δεν προλαβαίνουν έτσι εύκολα, να καραδοκούν πότε θα ξεχάσει το σκυλι στην αυλή ο άλλος για να το παρουν.
A! Σαφέστατα! Εγω να δεις που ξερω και γονείς να έχουν «χάσει» σκύλο...
 


5 Νοεμβρίου 2015
8
2
26
@epial έχω ξανακούσει να "κλέβουν" σκυλί από αυλή και το σκυλί αλώνιζε στην παρακάτω ρούγα.

Ειδικά ροτβάιλερ ποιος θα μπει να το κλέψει -βιαστικά (χωρίς να το δελεάσει)? Και η κοπέλα λέει οτι ίσα που μπήκε σπιτι ο πατερας της. Δεν προλαβαίνουν έτσι εύκολα, να καραδοκούν πότε θα ξεχάσει το σκυλι στην αυλή ο άλλος για να το παρουν.

το προβλημα ειναι οτι ειναι και φοβιτσιαρης αχνα δεν βγαζει...οποτε μπορει να μην εφερε αντισταση...το λουρι του εκει εμεινε, με το περιλαιμιο εφυγε, χωρις να θελω να εχω στερεοτυπα κλπ η περιοχη εχει πολλους τσιγγανους, ισως να το στοχοποιησαν και να το πηραν επειδη ηταν καθαροαιμο για να το πουλησουν να το ειδαν τυχαια η να παρακολουθουσαν τη περιοχη γενικα...ενταξει ειναι το πιο τραβηγμενο σεναριο αλλα δεν ξερω τι να σκεφτω και γω

επισης δεν μπηκε σπιτι, τον πηρε μαζι του στη δουλεια για να παρει κατι και να τον παει βολτα και να γυρισουν μετα
 




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Εννοώ γονείς που τους έφεραν σκύλο τα παιδιά και αυτοί μετά από ένα διάστημα «φρόντισαν» να «χαθεί»!
 
  • Like
Reactions: matilda


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3