ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ DOGO ARGENTINO


Status
Κλειδωμένο θέμα


bantzo

Member
31 Δεκεμβρίου 2009
19
0
κριμας:(
και ειναι πολυ κουκλος!!!!!!
μου βαζεις ιδεες τωρα:)
ατε να πω στι συζηγο για 2 dongo:)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.121
4.787
Δυο αρσενικα ? σε κοντινη ηλικια και οχι μεγαλωμενα μαζι? Τι θες να γινει το σπιτι καλε? Εμπολεμη περιοχη ??:cool:
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Theodora,

Δεν μας λες και τα αρνητικά/μειωνεκτίματα του σκύλου;
Ουδείς τέλειος, και καλό είναι να είναι προετοιμασμένος ο κάθε ενδιαφερόμενος....
 


Theodora

Member
9 Απριλίου 2009
21
0
αρνητικα εχουν οι ιδιοκτητες πιστευω και οχι οι σκυλοι!οποιος ξερει την ρατσα ξερει και την συμπεριφορα του σκυλου!ο οποιοσδιποτε ενδιαφερομενος θα μαθει τα ΠΑΝΤΑ και θα με εχει διπλα του!με δυο τρις λεξεις δεν μπορω να σας περιγραψω τον χαρακτιρα του.οποιος ενδιαφερεται μπορει να με παρει τηλ να μιλησουμε και να ειναι σιγουρος οτι θα του λυσω ολες τις απορειες!

παντα φιλικα Μανος!(η Θεοδωρα λειπει τωρα :) )
 






Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
αρνητικα εχουν οι ιδιοκτητες πιστευω και οχι οι σκυλοι!

Καλά, δεν είναι έτσι ακριβώς (κι ούτε όλοι οι σκύλοι μιάς ράτσας είναι ίδιοι -ούτε καν τ'αδέρφια) αλλά κι έτσι να είναι, πείτε μας τα αρνητικά που του διημιούργισαν οι ιδιοκτήτες του!
 


Theodora

Member
9 Απριλίου 2009
21
0
εχουν βρεθει ενδιαφερομενοι αλλα ακομα ψαχνουμε το καταλιλο!οπως ειπα φιλε ζιβαγκο οποιος ενδιαφερετε μπορει να με παρει τηλ να λυσω οποια απορια!δεν δαγκωνω:):)
 


bantzo

Member
31 Δεκεμβρίου 2009
19
0
theodora ενδιαφερομενοι θα βρεθουν 1000...
μακαρι να βριτε τον καταλιλο!!!!!
οπως εγω που πιρα τον δια μου!!!!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.121
4.787
Ευχομαι να τον βρειτε πολυ γρηγορα... και να ειναι ο καλυτερος!

Μακαρι να ειχα dogoκοριτσακι:p (Και παλι δε θα μπορουσα αλλα λεμε τωρα.....κατι εχω παθει γιατρε μου θελω ΟΛΑ τα dogo που βλεπω!!!!)
 


Theodora

Member
9 Απριλίου 2009
21
0
theodora ενδιαφερομενοι θα βρεθουν 1000...
μακαρι να βριτε τον καταλιλο!!!!!
οπως εγω που πιρα τον δια μου!!!!

Ευχομαι να τον βρειτε πολυ γρηγορα... και να ειναι ο καλυτερος!

Μακαρι να ειχα dogoκοριτσακι:p (Και παλι δε θα μπορουσα αλλα λεμε τωρα.....κατι εχω παθει γιατρε μου θελω ΟΛΑ τα dogo που βλεπω!!!!)

σας ευχαριστω πολυ κ τους 2,μακαρι να βρεθει ο καταληλος κ να τον αγαπαει οπως εμεις.αμαλιαζ σε καταλαβαινω ειναι πανεμορφα κ μοναδικα σκυλια!!!
 




vasileios

Member
15 Ιανουαρίου 2010
21
0
καλησπερα:(,δυστυχως αναγκαζομαστε να δωσουμε το σκυλακι μας,ενα dogo argentino,αρσενικο,11 μηνων,με pedigree,ειναι εκπαιδευμενο σε βασικη υπακοη κ πολυ ανθρωποκεντρικο.απαραιτητη προυποθεση για να τον δωσουμε ειναι να υπαρχει χωρος.για οποιαδηποτε πληροφορια,6972127952 μανος.μετα τις 3 το μεσημερι
καλησπερα σας,με ενδιαφερει η αγγελια σας εγω μενω χαλκιδα και το σπιτι μου διαθετει κηπο γυρω γυρω.εγω και η συζυγος μου λατρευουμε τα ζωα.εχουμε ψαρια,παπαγαλους και δυο σκυλια ενα βελγο και ενα σιχ τσου.
 


merenta

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
221
1
ΔΡΑΜΑ
τα dogo δεν είναι δύσκολο να συμβιώσουν με άλλους σκύλους του ίδιου φύλου ;

vasileios δεν θα μας συσταθείς ; :):)
λέγε ποιος είσαι και τι κάνεις :D:D
πέρα απο την πλάκα όμως και 3ος σκύλος δεν θα είναι δύσκολο ;
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Αυτό ακριβώς ήθελα να τονίσω.

Δηλαδι αν εχει γινει ετσι, τι θα κανετε ρε παιδια; Θα δικασετε την Theodora???? Δεν καταλαβαινω μερικες φορες γιατι τα γραφετε αυτα. Οτι λαθος και να εχει κανει ο αλλος, ΠΑΕΙ, ΤΟ ΕΚΑΝΕ! Αφου βλεπετε οτι θελει να προσφερει ενα καλυτερο μελλον στο σκυλο, και να παει καπου που θα εχει οσα χρειαζεται - εσεις γιατι της την πεφτετε ετσι;;; Καλυτερα να διοχετευσετε την ενεργεια σας και τις γνωσεις σας ωστε να βρεθει το νεο και καταληλο σπιτι, παρα να στηνετε λαικα δικαστηρια.

Theodora, χωρις να ξερω τον ανθρωπο και ουτε ξερω αν μπορει - ισως ο χρηστης Promitheas να μπορει να σε βοηθησει. Ρωτησε τον.
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Από τον Όμιλο έχουν γίνει ήδη οι απαραίτητες ενέργειες και ο χρήστης Theodora είναι σε συνεχή επαφή. Βρέθηκαν ήδη κάποια άτομα, θα βρεθούν και άλλα, εφόσον η ανάγκη να δοθεί ο σκύλος δεν είναι τόσο βραχυπρόθεσμη.

Από αρκετά μεγάλες συζητήσεις που είχα με τον χρήστη Theodora με μεγάλη διάθεση κάθισε, τον βομβάρδισα με ερωτήσεις και είχε όλη την υπομονή και διάθεση να μου απαντήσει... το ίδιο είμαι σίγουρος πως θα κάνει και σε όποιον επικοινωνήσει μαζί του.
Για να βοηθήσω λοιπόν κι εγώ, θα πω πως συμπερασματικά προέκυψαν τα παρακάτω:

Αναγκάζεται να δώσει τον σκύλο, όχι επειδή δεν είχε ενημερωθεί αρχικά επαρκώς σχετικά με την φυλή, αλλά επειδή πολλες φορές (σε προσωπικό επίπεδο) συμβαίνουν κάποια απρόοπτα πράγματα.

Είναι απόλυτα ειλικρινής και θεωρεί πως ο σκύλος στα δικά του χέρια θα είναι εφεξής δυστυχισμένος, αφού και ο χρόνος και ο χώρος (με οποιαδήποτε έννοια) έχουν περιοριστεί. Επιθυμεί ωστόσο να ελέγξει, στον βαθμό που μπορεί, τους μελλοντικούς ιδιοκτήτες (κυρίως ως προς την καταλληλότητά τους) και θα είναι βεβαίως άμεσα διαθέσιμος σε οποιαδήποτε απορία ή υποστήριξη χρειαστεί ο νέος ιδιοκτήτης στο μέλλον.

Ως προς την συμπεριφορά του σκύλου:
ο σκύλος έχει την απόλυτα φυσιολογική συμπεριφορά ενός Ντόγκο που βρίσκεται στην εφηβεία (το τι σημαίνει αυτό περιμένω να το γνωρίζει ο οποιοσδήποτε υποψήφιος ιδιοκτήτης), ενώ είναι κοινωνικοποιημένος και εκπαιδευμένος. Δεν γαβγίζει χωρίς λόγο, δεν κλαίει παρατεταμένα κι αδικαιολόγητα και γενικότερα δεν κάνει τους γείτονες να παραπονιούνται για την παρουσία του.

Ελπίζω να βοήθησα.
 


vasileios

Member
15 Ιανουαρίου 2010
21
0
τα dogo δεν είναι δύσκολο να συμβιώσουν με άλλους σκύλους του ίδιου φύλου ;

vasileios δεν θα μας συσταθείς ; :):)
λέγε ποιος είσαι και τι κάνεις :D:D
πέρα απο την πλάκα όμως και 3ος σκύλος δεν θα είναι δύσκολο ;
πριν δεκα χρονια ειχα οχτω σκυλους και δεν ηταν δυσκολο,ειχα ντοπερμαν,γερμανικο,χασκι και 4 βελγους και μποξερ.απο εκει και περα το ντογκο θα εναι στο εξοχικο τησ οικογενειας σε μια εκταση 300 μετρων κοντα στο σπιτι ππου κατοικουμε.:D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
το ντογκο θα εναι στο εξοχικο τησ οικογενειας σε μια εκταση 300 μετρων κοντα στο σπιτι ππου κατοικουμε.:D
Μένει κάποιος εκεί μόνιμα;
Εκεί θες να λειτουργεί ως φύλακας;
 


vasileios

Member
15 Ιανουαρίου 2010
21
0
Μένει κάποιος εκεί μόνιμα;
Εκεί θες να λειτουργεί ως φύλακας;
εκει μεταφερομαστε το καλοκαιρι επειδη ειναι παραθαλασσιο.και θα πηγαινοερχεται μαζι μας.οχι ως φυλακας ανεκαθεν ειχα μεγαλωσωμα σκυλια οχι για φυλακες αλλα γιατι μας αρεσουν
 
Last edited by a moderator:


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3