ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ DOGO ARGENTINO


Status
Κλειδωμένο θέμα


vasileios

Member
15 Ιανουαρίου 2010
21
0
@vasileios

Το Ντόγκο μπορεί εύκολα να "αποδράσει" αν δεν διαμένει σε μόνιμη κατοικία του ιδιοκτήτη!
οπως ανεφερα και προηγουμενως θα ειναι μαζι μου ειτε στο ενα σπιτι ειτε στο αλλο μαλλον δεν με προσεχεις.επισης για να αποδρασει ενας σκυλος δεν ειναι ευτυχισμενος με τον ιδιοκτητη του,σου εχει αποδρασει μηπως?:eek:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.876
Δηλαδι αν εχει γινει ετσι, τι θα κανετε ρε παιδια; Θα δικασετε την Theodora???? Δεν καταλαβαινω μερικες φορες γιατι τα γραφετε αυτα. Οτι λαθος και να εχει κανει ο αλλος, ΠΑΕΙ, ΤΟ ΕΚΑΝΕ! Αφου βλεπετε οτι θελει να προσφερει ενα καλυτερο μελλον στο σκυλο, και να παει καπου που θα εχει οσα χρειαζεται - εσεις γιατι της την πεφτετε ετσι;;; Καλυτερα να διοχετευσετε την ενεργεια σας και τις γνωσεις σας ωστε να βρεθει το νεο και καταληλο σπιτι, παρα να στηνετε λαικα δικαστηρια.
Που ακριβώς το είδες το "πέσιμο" και το "λαικό δικαστήριο" ;;; Από πότε έχει αυτή την ερμηνεία το να ρωτάς με ευγένεια και ούτε καν ειρωνικά, δυο πράγματα παραπάνω, προκεικένου να μάθεις τι ακριβώς συμβαίνει, όσο βέβαια αυτό είναι εφικτό; Επίσης θα μπορούσες να έχεις παρατηρήσει ότι δεν είχα συμμετοχή στην πορεία της συζήτησης, που σημαίνει ότι κατάλαβα ότι υπάρχει ειλικρινές πρόβλημα. Δεν χρειάζονται υπερβολικοί χαρακτηρισμοί λοιπόν. Για να μη σου θυμήσω, ότι έχουμε και το ελεύθερο της γνώμης μας ε;
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
οπως ανεφερα και προηγουμενως θα ειναι μαζι μου ειτε στο ενα σπιτι ειτε στο αλλο μαλλον δεν με προσεχεις.επισης για να αποδρασει ενας σκυλος δεν ειναι ευτυχισμενος με τον ιδιοκτητη του...
Αρκεί να έχει ιδιοκτήτη!

Αν είναι να είναι μόνιμα μαζί σου και στις δύο κατοικίες, τότε κάτι δεν άφησες να γίνει κατανοητό:
...απο εκει και περα το ντογκο θα εναι στο εξοχικο τησ οικογενειας σε μια εκταση 300 μετρων κοντα στο σπιτι ππου κατοικουμε.:D
και είμαι σίγουρος πως οι περισσότεροι έτσι κατάλαβαν!
 
Last edited:


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Εγω ετσι πως εγραψε τουλαχιστο θα τον εβγαζα ακαταληλο,στα πρακτικα και οπτικα ισως παει καλυτερα.
 


vasileios

Member
15 Ιανουαρίου 2010
21
0
Αρκεί να έχει ιδιοκτήτη!

Αν είναι να είναι μόνιμα μαζί σου και στις δύο κατοικίες, τότε κάτι δεν άφησες να γίνει κατανοητό:

και είμαι σίγουρος πως οι περισσότεροι έτσι κατάλαβαν!
το να παιρνεις το σκυλο μαζι σου οπου πας δεν ειναι κατακριτεο οποτε ιδιοκτητη στανταρ θα εχει,εσυ ομως δεν μας λες σου εχει αποδρασει σκυλος?πιθανον ναι θα ελεγα γιατι εγω χωρις να σε ξερω δεν μου εισαι ιδιαιτερα συμπαθηςς,φαντασου λοιπον τα ζωακια που σε κανουν παρεα.
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Το ελευθερο της γνωμης δεν στο στερει κανεις omarock, αυτο καταλαβες οτι ειπα; Ουτε αγενη σε ειπα, ουτε οτι ειρωνευτηκες. Καμια σχεση. Και πολυ σωστη η γνωμη που εκφραζεις. Δεν φταινε σε τιποτα τα σκυλακια αν του καπνιζει ενος μια μερα να παρει ενα, και μετα δεν την παλευει και το ξαποστελνει. Απλα το θεμα δεν ειναι αυτο. Το να επιμενεις στο γιατι τον δινουν χωρις να ενδιαφερεσαι να τον αποκτησεις, και να θες να τονισεις αυτο που ο Foibos ανεφερε απλα σαν κατι που απευχεται, δεν νομιζω οτι μπορει να βοηθησει στη συγκεκριμενη περιπτοση. Το μονο που θα γινοταν, αν ισχυε κατι τετοιο, θα ηταν να βρεθει η Theodora στη μεση και να τρωει κραξιμο - και τελικα το σκυλακι να μην βρει το σπιτι που χρειαζεται.
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
το να παιρνεις το σκυλο μαζι σου οπου πας δεν ειναι κατακριτεο οποτε ιδιοκτητη στανταρ θα εχει,εσυ ομως δεν μας λες σου εχει αποδρασει σκυλος?πιθανον ναι θα ελεγα γιατι εγω χωρις να σε ξερω δεν μου εισαι ιδιαιτερα συμπαθηςς,φαντασου λοιπον τα ζωακια που σε κανουν παρεα.
Τότε καλά θα κάνεις να μην ακούς το ένστικτό σου διότι θα σε βγάζει συνεχώς λάθος!
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Τελος παντων, αφου ετσι και αλλιως δεν ισχυει κατι απο ολα αυτα, δεν εχει να λεει. Για καλο το ειπα.

...στη συνεχεια, vasileios μαλλον για το καλο και τον δυο - δεν βλεπω να το υιοθετεις το "dogακι"... :rolleyes:
 




duaz

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2009
241
0
athens
Για ποσο ακομα θα συνεχιστει απο καποιους η
ανατροφη των
dogo ως
αλλη μια
φαλλοκρατικη προεκταση του εαυτου τους !?!?!

:eek:
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Ας το κλειδώσουμε το θέμα, μια που από ότι φαίνετε και βοήθεια θα έχει το μέλος Theodora και υπέρ αρκετές απαντήσεις και σχόλια έγιναν.

Για επιμερούς θέματα ας ανοιχθούν νέα νήματα στα κατάλληλα υποφόρουμ.

Ευχαριστούμε πολύ!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα