Χάθηκε η Λόλα..


Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Το σκυλάκι της φωτογραφίας, υιοθετήθηκε 10/06 από το Καταφύγιο Λαυρίου. Στο πρώτο 2ωρο χάθηκε και δεν είπαν τίποτα, ενημέρωσαν 10 μέρες μετά.. Το διάστημα αυτό, στα τηλεφωνήματα των εθελοντριών έλεγαν ότι το σκυλί είναι μια χαρά..
Χάθηκε στο Κερατσίνι στην οδό Σαλαμίνος. Είναι μαθημένο στο καταφύγιο, θα ναι τρομοκρατημένο και δύσκολο να το προσεγγίσει κάποιος..
Αν κάποιος γνωρίζει κάτι, στην αφίσα έχει τηλέφωνα επικοινωνίας..
Μακάρι να βρεθεί σύντομα..
 

Attachments





Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Δεν είπαν τίποτα και πολύ φοβάμαι ότι και από αυτά που είπαν τελικά τα μισά είναι ψέματα..
Έλεγαν στο τηλέφωνο ότι το σκυλί είναι δίπλα τους μια χαρά, ενώ δεν ήταν δίπλα τους και είχαν αναρτήσει 3 μέρες μετά την υιοθεσία (που το είχαν ήδη χάσει) αγγελία στο Facebook, ότι χάθηκε σε σελίδα άλλου φιλοζωικού σωματείου.. Έλα που έσπασε ο διάολος το ποδάρι του και κάποιος το είδε και μαθεύτηκε..

Το σκυλί έχει τσιπάκι αλλά τρέχα γύρευε.. Αγνοείται πάνω από 10 μέρες..
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Δεν είπαν τίποτα και πολύ φοβάμαι ότι και από αυτά που είπαν τελικά τα μισά είναι ψέματα..
Έλεγαν στο τηλέφωνο ότι το σκυλί είναι δίπλα τους μια χαρά, ενώ δεν ήταν δίπλα τους και είχαν αναρτήσει 3 μέρες μετά την υιοθεσία (που το είχαν ήδη χάσει) αγγελία στο Facebook, ότι χάθηκε σε σελίδα άλλου φιλοζωικού σωματείου.. Έλα που έσπασε ο διάολος το ποδάρι του και κάποιος το είδε και μαθεύτηκε..

Το σκυλί έχει τσιπάκι αλλά τρέχα γύρευε.. Αγνοείται πάνω από 10 μέρες..
Μήπως απλά το παράτησαν? :cautious:
 


Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Κάτι τέτοιους ανθρώπους δεν μπορώ να τους καταλάβω.. Μπήκαν σε διαδικασία υιοθεσίας κλπ κλπ..
Δεν το αποκλείω Kanarini, απλά σε αυτή την περίπτωση γιατί να αναρτήσουν αγγελία: χάθηκε;;
 




Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Τι να πω, δεν ξέρω..
Ουφφφ είμαι να σκάσω.. :( Πριν 2 βδομάδες ήμουν στο καταφύγιο, έπαιζα μαζί της και της έδινα λιχουδιές..
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Καμια καταγγελια στους "αρχοντες" δεν παιζει?
Τι να πω για καποιους ανθρωπους ρε γμτ?
Ελπιζω να βρεθει γρηγορα...
Δε βαζεις κ κανα link στο fb να κοινοποιουμε?
 




Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο

Προσπάθησα να κοινοποιήσω το ποστ, δεν ξέρω αν τα κατάφερα. Εναλλακτικά σας δίνω και το λινκ για τη σελίδα του καταφυγίου: https://www.facebook.com/photo.php?...176350702.7664.100000511602928&type=1&theater
Δυστυχώς η μέρες περνάνε και οι ελπίδες λιγοστεύουν.. Όπως έγραψα και πιο πάνω είναι ένα ζώο τρομοκρατημένο, μαθημένο στο καταφύγιο, δεν ξέρω πως θα τα βγάλει πέρα και δύσκολο να πιαστεί.. Κάτι θα κάνουν από νομικής άποψης, δεν ξέρω ακόμα πως θα κινηθούν για να σας ενημερώσω..
Πείτε μου αν σας φαίνεται η αγγελία..
Μακάρι - Μακάρι - Μακάρι!!
Σας ευχαριστώ :)
 




Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Η κυρία (μόνο κυρία δεν τη λες) που το χασε, θυμήθηκε μετά να πει ότι τελικά ΔΕΝ φορούσε λουρί το σκυλί.. Άλλα ντ´ άλλα.. :-(
 




ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
χαρα μου η ιστορία βρωμάει και ζέχνει. δεν τον χασανε τον σκύλο κατι άλλο του συναιβει και φοβούνται να στο πουνε.:(
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU