Χάθηκε ο Σπίθας στις 15/6/2015 στο νησί Ανάφη.


rozeum

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
601
3
Χάθηκε ο Σπίθας στις 15/6/2015 στο νησί Ανάφη.
Είναι 7 ετών και ζυγίζει 22 κιλά.
Αυτό το όμορφο σκυλί, έχει μεγαλώσει στην αγκαλιά μας, κοιμάται σε κρεβάτι, από κουταβάκι.
Του ανοίξαμε να βγει έξω στο κτήμα για την βόλτα του,
πάντα γύριζε πίσω στο σπίτι, αύτη τη φορά όμως δεν γύρισε, μάλλον κάποιος τον είδε και τον πήρε μαζί του με το καράβι.
Παρακαλώ αν κάποιος τον είδε να περιφέρεται μόνο του ή αν τον έχει κάποιος ενημερώστε με. Τηλ. επικοινωνίας 6955569465

Σας ευχαριστώ εκ των πρότερων
 

Attachments



st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Μόλις το σχολίασα στο facebook!

Αλήθεια:
Του ανοίξαμε να βγει έξω στο κτήμα για την βόλτα του,
πάντα γύριζε πίσω στο σπίτι, αύτη τη φορά όμως δεν γύρισε
Εγώ να τον έβρισκα δεν θα τον επέστρεφα...
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Ούτε εγώ θα τον επεστρεφα.
Η ανευθηνοτητα σε όλο της το μεγαλείο.
Και εδώ που μένω μόδα είναι να ανοίγουμε την πόρτα να κάνει ο σκύλος την βόλτα του μόνος, να κατουροχεζει όπου βρει, και να επιστρέψει επειδή βαριομαστε να τον βγάλουμε βόλτα.
Δεν είναι λογική αυτή.
Συγνώμη αν λέω πράγματα που σας ενοχλούν μέλος @rozeum παρόλο που έχετε τον πόνο σας λόγο χαμου (αν τον εχετε) αλλά αυτή είναι η αλήθεια.
Ας μην τον αφήνατε ελεύθερο. Σκυλί που κοιμόταν στην αγκαλιά σας και κοιμάται σε κρεβάτι από κουτάβι δεν το αφήνεις ελεύθερο και ανεξελεγκτο χχωρίς να ξέρεις που είναι.
Ίσως τώρα να έχει βρει σπίτι όπου να περνά καλύτερα και με πιο υπεύθυνους σκύλο γονείς.
Αλήθεια τσιπ του είχατε;
Εύχομαι να περνά καλά, καλύτερα από ότι με εσάς.

Υ. Γ: συγνώμη που γίνομαι κακός.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Εύχομαι να συμβαίνει το καλύτερο σενάριο και να τον έχει πάρει κάποιος που να τον θέλει.....το χειρότερο σενάριο θα ήταν να έχει φάει καμιά φόλα ή να έχει χτυπήσει κλπ...έχετε ψάξει καλά την ευρύτερη περιοχή ?
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Ούτε εγώ θα τον επεστρεφα.
Η ανευθηνοτητα σε όλο της το μεγαλείο.
Και εδώ που μένω μόδα είναι να ανοίγουμε την πόρτα να κάνει ο σκύλος την βόλτα του μόνος, να κατουροχεζει όπου βρει, και να επιστρέψει επειδή βαριομαστε να τον βγάλουμε βόλτα.
Δεν είναι λογική αυτή.
Συγνώμη αν λέω πράγματα που σας ενοχλούν μέλος @rozeum παρόλο που έχετε τον πόνο σας λόγο χαμου (αν τον εχετε) αλλά αυτή είναι η αλήθεια.
Ας μην τον αφήνατε ελεύθερο. Σκυλί που κοιμόταν στην αγκαλιά σας και κοιμάται σε κρεβάτι από κουτάβι δεν το αφήνεις ελεύθερο και ανεξελεγκτο χχωρίς να ξέρεις που είναι.
Ίσως τώρα να έχει βρει σπίτι όπου να περνά καλύτερα και με πιο υπεύθυνους σκύλο γονείς.
Αλήθεια τσιπ του είχατε;
Εύχομαι να περνά καλά, καλύτερα από ότι με εσάς.

Υ. Γ: συγνώμη που γίνομαι κακός.
Ή ειμαστε γειτονες ή παντου συμβαινουν τα ιδια (n)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: GRDANE


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Στα μικρότερα μέρη είναι σύνηθες απλά να ανοίγει η πόρτα και ο σκύλος να κάνει την βόλτα μόνος του. Παντού συμβαίνει αυτό ....και στη δική μου γειτονιά το ίδιο γίνεται δυστυχώς. Δεν νομίζω ότι είναι θέμα βαρεμάρας τόσο ...όσο φιλοσοφίας..σου λέει ε..που θα πάει θα γυρίσει, γιατί αν δεν συμβεί κάτι συνήθως γυρίζουν.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εδω συμβαινει στην Νικαια αυτο...
Αφου καποια σκυλια (που μας ακολουθουν στην βολτα μας) τα επιστρέφω εγω σπιτι τους υστερα...

Τεσπα...Ελπίζω να βρεθει το σκυλι!
Εαν υπάρχει κάποιο fb link καλο θαταν να αναρτηθει κ δω να κανουμε καμια κοινοποίηση!