Χάθηκε στο Χαλάνδρι!


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Το σκυλάκι είναι της φίλης μου Σίας Δρίλλια και χάθηκε σήμερα, 10 Μαρτίου 2017, κατά τις 12 το μεσημέρι στην Πλατεία Χαλανδρίου. Σας παρακαλούμε να το κοινοποιήσετε. Εγώ το έβαλα μόνο σε ένα γκρουπ στο Facebook, καθώς και στη σελίδα μου, αλλά αν έχετε πρόσβαση, το βάζετε κι εσείς αλλού;

 




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
αν πας στο όνομα της κοπέλας, έχει την δημοσίευση αυτή δημόσια οπότε μπορείς να το πάρεις από εκεί :D Μακάρι να βρεθεί
 
  • Like
Reactions: Anniegr












Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Τυχερός ο μικρός!!!
Τώρα νομίζω, είναι καλή ώρα να ρωτήσω, πως της έφυγε...
Τον έβγαζε βόλτα στο Χαλάνδρι που μένει και περνούσαν από ένα σχολείο. Οι μαθητές άρχισαν λέει να παίζουν ταμπούρλα διότι κάνανε πρόβα για τη σχολική γιορτή της 25ης Μαρτίου. Ο σκύλος τρόμαξε και της ξέφυγε. Την έχω πατήσει κι εγώ με το Μουφ έτσι πριν χρόνια. Μου ξέφυγε μαζί με το λουρί και ευτυχώς μέναμε σε τελείως ερημική περιοχή τότε, οπότε τον βρήκα εύκολα.

Ο σκύλος της Σίας βρέθηκε τελικά στην Κηφισίας!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Τώρα λοιπόν, η Σία ξέρει πόσο εύκολο είναι να χάσεις τον σκύλο σου, ειδικά αν δεν έχεις τον νου σου. Στο εξής, να έχει τον νου της, για να μην της φεύγει από τα χέρια, μια σταλιά σκυλάκι. Να του βάλει ταυτότητα και να σφίξει το κολάρο, να μην του βγαίνει.
Αυτή την φορά, ο Μίμης στάθηκε τυχερός! Διπλά τυχερός, που έφτασε μέχρι Κηφισίας και δεν έγινε πιτάκι!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Της είπα για την ταυτότητα και μου είπε ότι δεν το είχε σκεφτεί αφου τον είχε τσιπαρισει! Τελοσπαντων, ηταν τόσο χάλια που πήγε και έτρεξε να του φτιάξει ταυτότητα. Το κολάρο ευτυχώς δεν το έχασε, γι' αυτό και βρέθηκε τόσο γρήγορα. Τώρα τα ταμπούρλα δεν τα είχε υπολογίσει. :)

Οσο για το βγαλσιμο του κολάρου, δεν έχεις συναντήσει το Πάντα-Πάντα που είναι τόσο καλός στο να βγάζει το κολάρο του, που όταν τον πάω βόλτα του φοράω και δευτερο!

Μου λες όμως εμένα τι να κάνω που το δικό μου το γαϊδούρι (το Μουφ φυσικά) πήγε και έσκαψε κάτω απο το φράχτη και βγήκε στο δρόμο ΔΥΟ φορές και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό; Και την έκλεισα αμέσως την τρύπα. Τη δεύτερη φορα όμως αγόρασα έξτρα χώμα, την βούλωσα μια μέρα πριν έρθει ο επόμενος χιονιάς, την πάτησα απο πάνω, μετά ήρθε το χιόνι απο πάνω και το τέρας δεν μπορεί να σκάψει πάλι, αν και δεν ξέρει ποτε κανεις.
 




Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Εμείς τα κολάρα πλέον τα έχουμε μόνο για ομορφιά, όλα βγαίνουν με πνίχτη σε σταθερό
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3