Ψεύτικα χαρτιά?


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Καλησπέρα παιδιά.. Μια γνωστή ετοιμαζόταν να πάρει από εξωτερικό ένα κουτάβι . Αλλά κάτι μου ξενίζει.. Νομίζω ότι είναι απάτη .. Ο τύπος λέει ότι το χαρίζει το κουτάβι και ότι η μεταφορά του θα γίνει με κόστος 180€ όπου τα 100 θα τα βάλει αυτός γιατί η φίλη μου δεν μπορεί. Σας φαίνεται ψεύτικο αυτό το έγγραφο? IMG_20190116_095056.jpg
 






Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
αχαχχαχαχχα εαν παραλαβει ποτε το κουταβι, να μας ενημερωσεις :p
Χάχα . Ουυφφ ευτυχώς.. Δεν την άφησα να να κάνει τίποτα μέχρι να μιυ απαντήσει κάποιος από εδώ.. Ευχαριστώ πολύ!!!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Χάχα . Ουυφφ ευτυχώς.. Δεν την άφησα να να κάνει τίποτα μέχρι να μιυ απαντήσει κάποιος από εδώ.. Ευχαριστώ πολύ!!!
Προσπαθησα να βρω παλια θεματα με την ιδια απατη αλλα δυστυχως ειναι πολλα χρονια πισω και εχουν σβηστει.
Διαβασε αυτο... το 180 εχει μεινει σταθερο τουλαχιστον :p
https://www.dogforum.gr/community/threads/Αναζήτηση-schnauzer-miniature.22721/#post-562573
 
  • Like
Reactions: mareco


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
το παραμύθι τελειώνει μόλις τους γράφεις, οτι γνωστός σου/φίλος σου/ αδελφή σου έρχεται στο τοπο που βρίσκεται το κουτάβι- και το παίρνει για σένα- ώστε να μην χρειάζεται να πληρώσει μεταφορικά!!
 


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
το παραμύθι τελειώνει μόλις τους γράφεις, οτι γνωστός σου/φίλος σου/ αδελφή σου έρχεται στο τοπο που βρίσκεται το κουτάβι- και το παίρνει για σένα- ώστε να μην χρειάζεται να πληρώσει μεταφορικά!!
Του είπαμε ότι χωρίς βιντεοκληση δεν προχωράμε σε τίποτα (όταν υποτίθεται ότι ήταν στο μεταφορικο κέντρο και απλά δεν ξανααπαντησε!!! :Ρ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Επειδή προφανέστατα είναι απάτη, και είναι απορίας άξιο, πως ξεκινάει κάποιος να ψωνίσει έτσι σκύλο, αν μη τι άλλο, ας κάνει μια καταγγελία, στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.
 


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Όλη αυτή η ιστορία για 80€??? Αν είναι δυνατών
Επειδή προφανέστατα είναι απάτη, και είναι απορίας άξιο, πως ξεκινάει κάποιος να ψωνίσει έτσι σκύλο, αν μη τι άλλο, ας κάνει μια καταγγελία, στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.
Συμφωνώ απόλυτα.. Δεν θέλει να ασχοληθεί παραπανω όμως.. Οπότε εγώ δεν επεμβαίνω περισσοτερο
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Ε...αν δεν την έχεις ήδη ενημερώσει, άστην να χάσει τα 80,00 να δούμε μετά, αν θα θέλει να ασχοληθεί.
 


Irinichd

Member
27 Μαρτίου 2019
15
17
34
Επειδή προφανέστατα είναι απάτη, και είναι απορίας άξιο, πως ξεκινάει κάποιος να ψωνίσει έτσι σκύλο, αν μη τι άλλο, ας κάνει μια καταγγελία, στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.
Δυστυχώς εγώ την έχω πατήσει έτσι αλλά όταν πήρα στη δίωξη μου είπαν να πάω στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου να κάνω καταγγελία. Πήγα κ έτυχε να με πάρει τηλ η "κυρια" με το σκυλάκι κ την άκουγαν. Με λίγα λόγια οι αστυνομικοί μου είπαν ότι βλέπω πολύ CSI κ καλύτερα να μην ασχοληθώ.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf