βοηθός κτηνιάτρου... με πτυχίο....


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.046
patra
grdane.blogspot.com
καλησπέρα σας
το σκέφτομαι μέρες να γράψω ή όχι... αλλά με έπεισε ενα τελευταίο συμβάν...
με ενοχλεί... με ενοχλεί που υπάρχουν υποτιθέμενες σχολές που μοιράζουν πτυχία...
απλά επειδή ξεφύλλισαν μερικες φυλλάδες... παπαγάλισαν ορισμένα θεματα... και πήραν πτυχίο...
αυτοί λοιπόν βρίσκονται σε ιατρείο... κανουν ένα σωρό μλκς ... και στο τελος σου λενε
σας παρακαλώ κύριε έχω πτυχίο... άλλωστε ακολουθώ το ιατρικό πρωτόκολλο...
η ιστορία μας...
τσοπανάκι ούτε 70 ημερών... μολις αφιχθής από το βουνό... λες οκ... λες να κανει τα εμβολια και μετα να παει στα σκυλια...
τηλ. σε οποιο γιατρο... ελα μωρε ενα εμβολιο είναι...
1. σε πλησιάζει πιστευοντας ότι είναι από αδέσποτο... να ξεκινησει κουβεντα για την μαστιγα των αδεσποτων..
δεν τσιμπαω...
αφου έχει πιασει και χαιδέψει όλα τα σκυλια του ιατρείου αλλά και της γύρω γειτονιας... έρχεται και πιανει το κουταβι...
να μας δείξει ότι τα αγαπάει....
2. πριν εισέλθουμε στο χωρο εξετασης έχει μπει ενηλικο πρωην αδεσποτο ανεμολίαστο ζωο....
μου λενε να ακουμπησω το κουταβι στο τραπεζι και δεν το κανω... καταλαβαινουν ριχνουν ενα υγρο και σκουπιζουν ακριβως το τραπεζι στη μεση το μισο...λες και το κουταβι ειναι μιση μεριδα........τεσπα το καταπινω κι αυτο...
ΤΟ ΛΑΘΟΣ Η ΓΙΑΤΡΟς ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΣΑ... ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΔΙΚΕΥΌΜΕΝΗ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΌ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥ ΜΗ ΧΕΣΩ...
Ρωτάω το εμβολιστικο σχημα που πρεπει να ακολουθησω και ποτε το σκυλι αποκταει ανοσια ωστε να μπορεσω να το ενταξω σε αγελη...
τρεις φορες επανερχομαι στο ιδιο θεμα γιατι ερωτηση δεν παιρνω...
3. εφοσον εξεταστηκε κλινικα το κουταβι και βρεθηκε υγιες παμε να προχωρησουμε στον εμβολιασμο... να σημειωσω οτι ηδη εχουν παθει πλακα και λενε τι χαρακτηρα εχει το κουτβι τι ανεση κλπ κλπ
το αρπαζουν ξαφνικα του κανουν κεφαλοκλειδωμα και λενε παμε...
του σταματαω... ει παιδια σιγα τι κανετε...
απάντηση θα του κανουμε το εμβολιο
όχι λεω εγω θα το κρατησω το κουταβι... κι εσεις θα κενετε το εμβολιο..
μου το αρπαζει απο τα χερια παμε για το εμβολιο λεει... ξανα κεφαλοκλειδωμα...
αφηστε το ησυχο το κουταβι στα χερια μου θα ειναι να κανετε το εμβολιο..
κι αρχιζι η βοηθος κρατωντας το κουταβι να ορυεται... δεν θα μας πειτε πως θα κανουεμ την δουλια μας... εχουμε πτυχιο εμεις

ρε ασε κατω το κουταβι... δεν βλεπεις οτι το τρομαζεις και μονο που το πιανεις ψυχη εχει....ζωντανο ειναι οχι κουκλα
αφου δεν χαμπαριαζει απο το εμβολιο..
τι λετε κι αμα τρομαξει και φυγει
εσυ το τρομαζεις
συνεχιζει να φωναζει..
της λεω ηρεμησε γυρναω στη γιατρο(ειδικευομενη) κανε το εμβολιο γιατι θ αμου γαμησετε την ψυχολογια του κουταβιου...
κανει το εμβολιο και επαθε σοκ η κυρια
μα αυτο ουτε που κουνηθηκε
ειδες της λεω δεν χρειαζεται να του δημιουργεις ανασφαλειες...
κι αρχιζει τα εγω εχω πτυχια κι αυτο ειναι το πρωτοκολλο των εμβολιων και ... και ... και...
ευτυχως που ημουν περαστικος απο εκει... και δεν θα την συναντησω ξανα...
λεω... το σκυλι θα παει στο βουνο... εχει τρωκτικα ... στο τελος του εμβολιασμου να επαναλαβω της λεπτοσπειρωσης στο εξαμηνο...?
ειδικευομενη και βοηθος με μια φωνη... όχι ειναι επικινδυνα αυτα... αρχιζω να βραζω... λεω ρωτηστε τη γιατρο... τοτε ερχεται η γιατρος χαμογελαστη και λεει
ο κυριος εχει δικιο καλα κανει και μας διορθωνει....
καλη η γιατρος αλλα... στο τελος για την υπογραφη και την φιλολογικη κουβεντα... δεν λεει...
αει σιχτιρ.......
εχει πτυχια... βοηθος κτηνιατρου... ξεφυλλιζοντας μερικες φυλλαδες και μην εχοντας πιασει ζωντανο στα χερια της...
με το ενα λαθος πανω στο αλλο
ανιδεη και μετα λενε τα παιδια ... γιατι φοβαται το σκυλισ τον κτηνιατρο???
οθφ... ξαλαφρωσα...
δικό σας... :LOL:
 






p__nat

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2019
278
754
Δυστυχώς, η μικρή μας πορεία στα κτηνιατρεία, μας έχει αφήσει την ίδια γεύση…
  • Πρώτη επίσκεψη με τη μικρή, για το 2° εμβόλιο (μαλτέζ), η βοηθός/ειδικευόμενη - δεν ξέρω τι ήταν- επιμένει να κόψει τα μαλλιά της μικρής γύρω από τα μάτια. Παρόλο που διαφωνώ, προσπαθεί να με πείσει πως αυτό είναι το “σωστό”… Η ίδια ιστορία επαναλήφθηκε όταν πήγα για το 3° εμβόλιο, με την διαφορά ότι εκείνο το ραντεβού το έκλεισα με την ίδια τη γιατρό, η οποία της εξήγησε ότι τα μαλτέζ δεν κουρεύονται…
  • Σε επίσκεψη λόγω υποψίας ωτίτιδας, κάνει κεφαλοκλείδωμα στο σκυλί, προκειμένου να της καθαρίσει τις τρίχες από το αυτί, με αποτέλεσμα να αφοδεύσει το σκυλί στον αέρα, από το σοκ και να τρέχει η άλλη με το χαρτί κουζίνας να τα προλάβει, μην πέσουν στο πάτωμα… Να σημειώσω πως το σκυλί δεν είχε κανένα πρόβλημα με τον καθαρισμό των αυτιών, αλλά φρίκαρε προφανώς από το άρπαγμα που του έκανε… Κάθεται ξαπλωμένη και σχεδόν κοιμάται (που λέει ο λόγος), κατά τη διαδικασία…
Έχω και κάτι άλλα περιστατικά, με συνταγογραφήσεις φαρμάκων με κορτιζόνη, ενώ εκ του αποτελέσματος δεν υπήρχε τελικά πάθηση (αφού δεν χορήγησα ποτέ τα φάρμακα), αλλά ξεφεύγουν από το πλαίσιο του “βοηθού” νομίζω…
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
809
920
27
πηγα σε ΙΕΚ για βοηθος κτηνιατρου. οφειλω να πω πως ηταν μια απαισια εμπειρια, και εν τελη δεν εμαθα και παρα πολλα πραγματα, τα περισσοτερα μου ηταν ηδη γνωστα. για να καταλαβαιτε ποσο στην π@@τσα τους ειναι, οταν ηρθε η ωρα να δωσω εξετασεις, απλως μου εστειλαν ενα ερωτηματολογιο 30 ερωτησεων μαλτιπλ τσοις και μου ειπαν εχεις 24 ωρες να το συμπληρωσεις. πουθενα επιβλεψη. τιποτα. οταν περασα (εγω με την αξια μου, για τους αλλους δεν γνωριζω), μου σταλθηκε ενα "διπλωμα", το οποιο κανει περισσοτερο για κωλοχαρτο. μου σταλθηκε μεσω ιμειλ και ηταν απαραδεκτο. κακοφτιαγμενο, μοιαζει σαν να το εχει φτιαξει παιδακι στο powerpoint. κλαιω τα λεφτα μου πραγματικα, αλλα τουλαχιστον εχω μια καποια πιστοποιηση για να βρω εργασια σε εναν τομεα που πραγματικα μου αρεσει και εχω παθος με αυτον. θελω να πιστευω πως, οσο σκατα και να ειναι αυτα τα προγραμματα, βγαινουν και ανθρωποι που οντως εχουν παθος με το αντικειμενο και θα κανουν διαφορα στον χωρο της κτηνιατρικης. εγω τουλαχιστον αυτο εχω σκοπο.
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Στο κτηνιατρείο συνήθως όταν πηγαίνω κουτάβια το παίρνει (πολύ ήρεμα) από εμένα ο κτηνίατρος και τα κρατάει (ακόμα πιο ήρεμα) ο ίδιος για να τους κάνει εμβόλιο. Σκέφτομαι μήπως επειδή είναι μικρά η οδηγία είναι όντως να τα κρατάει ο κτηνίατρος, ώστε σε περίπτωση που ο ιδιοκτήτης είναι άπειρος, άσχετος κλπ μη γίνει ζημιά στο κουτάβι;
Εννοείται φυσικά ότι οι σκηνές τρόμου που περιγράψατε παραπάνω δεν έχουν καμία θέση σε κτηνιατρείο, και μπράβο που συγκρατηθήκατε αν και είχε τόσα μαχαίρια και ψαλίδια εύκαιρα γύρω σας!
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
@TheBestBoi Απο φιλολογική περιέργεια, η φοίτηση περιλάμβανε πρακτική σε κτηνιατρείο, και αν ναι για πόσο καιρό;
 
  • Haha
Reactions: GRDANE


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
809
920
27
@TheBestBoi Απο φιλολογική περιέργεια, η φοίτηση περιλάμβανε πρακτική σε κτηνιατρείο, και αν ναι για πόσο καιρό;
Περιλαμβανε 120 ωρες πρακτικης, αλλα οι αποφοιτοι ΙΕΚ δεν υποχρεουνται να κανουν πρακτικη, οποτε ηταν προαιρετικη, οπως μου ειπε ο υπευθυνος στο τηλεφωνο. οταν τελειωσα εγω ειμασταν ακομα κλεισμενοι και δεν γινοταν να κανω πρακτικη, αλλα το εχω σκοπο και ψαχνομαι ηδη. θεωρω πως ειναι πιο υπευθυνο.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Κάποιοι είναι λίγο αδιάφοροι.
Επίσης κάποιοι ξεχνάνε ότι ο σκύλος είναι ζώο και όχι ζώο συντροφιάς.

Έχω αλλάξει αρκετούς κτηνιάτρους. Πάντα ξεκαθαρίζω την θέση μου και ζητώ υπομονή. Ότι θέλουν από το σκύλο θα μου το ζητάνε πρώτα. Κρατήματα, με το ζόρι και τέτοια... Νο no no

Θυμάμαι σκηνικό που είχα βάλει σε "κάτσε" την Σονια στην ζυγαριά. Ξεχαστηκαμε και κάθισα με τον ιατρό να μιλήσουμε. Πήγε ο βοηθός χωρίς να πει τίποτα, από μόνος του να την πιάσει από το κολάρο να την κατεβάσει (να την πάει πού, δεν ξέρω). Κοκκαλωσε η Σόνια και του γρυλισε, γυρνάω και του λέω "Όχι φίλε, δεν κάνεις έτσι σε ξένο σκύλο. Μη την ξανασπρωξεις ή τραβήξεις λουρί. Δεν είναι ο σκύλος γλάστρα να το κάνεις ότι θες". Τρόμαξε ο βοηθός και στο επόμενο ραντεβού ζήτησε ο κτηνίατρος φίμωτρο. Καμία αντίρρηση από μένα. Ο συγκεκριμένος κτηνίατρος ήταν ο αγαπημένος μου αλλά έκλεισε το γραφείο και τον έχασα.
 
  • Wow
Reactions: Aliki V.


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
@GRDANE καταρχάς μπράβο για την ψυχραιμία - αν είχαν πάει να συμπεριφερθούν έτσι στην Πέππερ θα τα χα κάνει πουτ@ν@ όλα.

Το ερώτημά μου είναι: Πλήρωσες για κτηνιατρικές υπηρεσίες τις οποίες δεν σου πρόσφερε κτηνίατρος; Σα να λέμε πληρώνω πολιτικό μηχανικό να μου σχεδιάσει το σπίτι αλλά επειδή δεν προλαβαίνει, έβαλε να το κάνει ο ξάδερφός του που ξέρει να ρίχνει μπετά;
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.046
patra
grdane.blogspot.com
ψυχραιμία υπήρχε για τον μόνο λόγο ότι όσο μιλούσα και τα' παιρνα... το ένα μάτι μου ήταν στο κουτάβι...
παρέμεινα ψύχραιμος για το κουτάβι και μόνο...
ναι 30 ευρώπουλα... για τον κίνδυνο μόλυνσης του κουταβιού εντός του ιατρείου...
εννοείται ότι οι γιατροί που συνεργάζομαι χρόνια.. ακόμα και σε ενήλικο ντόγκο.. με ρωτάνε πρώτα πως θέλω και τι θέλω και σε συνεργασία προχωράμε...
φίμωτρο δεν έχει χρειαστεί να βάλω σε σκύλο μου...
είναι τυχεροί που έπεσα σε ανάγκη σε ξένη πόλη...
στην πόλη μου στη χειρότερη θα έκανα μόνος μου το πρώτο εμβόλιο...
 
  • Like
Reactions: zerom0 and vrmode


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
εννοείται πως και ο/η βοηθός είναι ευθύνη του κτηνιάτρου και όντως κακόπεσες.
εμείς από την άλλη έχουμε 3 να κάνουν τον καραγκιόζη στον φοβικό Μπέντζι προκειμένου να τον εμβολιάσουν-εξετάσουν, παρόλα αυτά δε μασάει και είναι πάντα φρικαρισμένος. μετά που του δίνουν μεζεδάκι και του λένε χίλια μπράβο χοροπηδάει σε όλες ανεξαιρέτως και τρέχει μέσα στο εξεταστήριο για να εκτονωθεί.
όμως βοηθός χωρίς να πάρει άδεια ή συμβουλή κτηνιάτρου, δεν παίζει ή αν παίξει είναι γιατί πλέον έχει χτιστεί εμπιστοσύνη και αξιολόγηση καλή.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Όταν πήγα τη Μπάρμπι μου κουτάβι για το τρίτο εμβόλιο μία βοηθός κτηνίατρου προσπάθησε να με πείσει ότι έχει υπογναθισμό ενώ είχε ωραιότατο ψαλιδωτό δάγκωμα. Και επέμενε μέχρι να της ζητήσω να μου το δείξει σε κάποιο κτηνιατρικό βιβλίο.
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
καλησπέρα σας
το σκέφτομαι μέρες να γράψω ή όχι... αλλά με έπεισε ενα τελευταίο συμβάν...
με ενοχλεί... με ενοχλεί που υπάρχουν υποτιθέμενες σχολές που μοιράζουν πτυχία...
απλά επειδή ξεφύλλισαν μερικες φυλλάδες... παπαγάλισαν ορισμένα θεματα... και πήραν πτυχίο...
αυτοί λοιπόν βρίσκονται σε ιατρείο... κανουν ένα σωρό μλκς ... και στο τελος σου λενε
σας παρακαλώ κύριε έχω πτυχίο... άλλωστε ακολουθώ το ιατρικό πρωτόκολλο...
η ιστορία μας...
τσοπανάκι ούτε 70 ημερών... μολις αφιχθής από το βουνό... λες οκ... λες να κανει τα εμβολια και μετα να παει στα σκυλια...
τηλ. σε οποιο γιατρο... ελα μωρε ενα εμβολιο είναι...
1. σε πλησιάζει πιστευοντας ότι είναι από αδέσποτο... να ξεκινησει κουβεντα για την μαστιγα των αδεσποτων..
δεν τσιμπαω...
αφου έχει πιασει και χαιδέψει όλα τα σκυλια του ιατρείου αλλά και της γύρω γειτονιας... έρχεται και πιανει το κουταβι...
να μας δείξει ότι τα αγαπάει....
2. πριν εισέλθουμε στο χωρο εξετασης έχει μπει ενηλικο πρωην αδεσποτο ανεμολίαστο ζωο....
μου λενε να ακουμπησω το κουταβι στο τραπεζι και δεν το κανω... καταλαβαινουν ριχνουν ενα υγρο και σκουπιζουν ακριβως το τραπεζι στη μεση το μισο...λες και το κουταβι ειναι μιση μεριδα........τεσπα το καταπινω κι αυτο...
ΤΟ ΛΑΘΟΣ Η ΓΙΑΤΡΟς ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΣΑ... ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΔΙΚΕΥΌΜΕΝΗ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΌ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥ ΜΗ ΧΕΣΩ...
Ρωτάω το εμβολιστικο σχημα που πρεπει να ακολουθησω και ποτε το σκυλι αποκταει ανοσια ωστε να μπορεσω να το ενταξω σε αγελη...
τρεις φορες επανερχομαι στο ιδιο θεμα γιατι ερωτηση δεν παιρνω...
3. εφοσον εξεταστηκε κλινικα το κουταβι και βρεθηκε υγιες παμε να προχωρησουμε στον εμβολιασμο... να σημειωσω οτι ηδη εχουν παθει πλακα και λενε τι χαρακτηρα εχει το κουτβι τι ανεση κλπ κλπ
το αρπαζουν ξαφνικα του κανουν κεφαλοκλειδωμα και λενε παμε...
του σταματαω... ει παιδια σιγα τι κανετε...
απάντηση θα του κανουμε το εμβολιο
όχι λεω εγω θα το κρατησω το κουταβι... κι εσεις θα κενετε το εμβολιο..
μου το αρπαζει απο τα χερια παμε για το εμβολιο λεει... ξανα κεφαλοκλειδωμα...
αφηστε το ησυχο το κουταβι στα χερια μου θα ειναι να κανετε το εμβολιο..
κι αρχιζι η βοηθος κρατωντας το κουταβι να ορυεται... δεν θα μας πειτε πως θα κανουεμ την δουλια μας... εχουμε πτυχιο εμεις

ρε ασε κατω το κουταβι... δεν βλεπεις οτι το τρομαζεις και μονο που το πιανεις ψυχη εχει....ζωντανο ειναι οχι κουκλα
αφου δεν χαμπαριαζει απο το εμβολιο..
τι λετε κι αμα τρομαξει και φυγει
εσυ το τρομαζεις
συνεχιζει να φωναζει..
της λεω ηρεμησε γυρναω στη γιατρο(ειδικευομενη) κανε το εμβολιο γιατι θ αμου γαμησετε την ψυχολογια του κουταβιου...
κανει το εμβολιο και επαθε σοκ η κυρια
μα αυτο ουτε που κουνηθηκε
ειδες της λεω δεν χρειαζεται να του δημιουργεις ανασφαλειες...
κι αρχιζει τα εγω εχω πτυχια κι αυτο ειναι το πρωτοκολλο των εμβολιων και ... και ... και...
ευτυχως που ημουν περαστικος απο εκει... και δεν θα την συναντησω ξανα...
λεω... το σκυλι θα παει στο βουνο... εχει τρωκτικα ... στο τελος του εμβολιασμου να επαναλαβω της λεπτοσπειρωσης στο εξαμηνο...?
ειδικευομενη και βοηθος με μια φωνη... όχι ειναι επικινδυνα αυτα... αρχιζω να βραζω... λεω ρωτηστε τη γιατρο... τοτε ερχεται η γιατρος χαμογελαστη και λεει
ο κυριος εχει δικιο καλα κανει και μας διορθωνει....
καλη η γιατρος αλλα... στο τελος για την υπογραφη και την φιλολογικη κουβεντα... δεν λεει...
αει σιχτιρ.......
εχει πτυχια... βοηθος κτηνιατρου... ξεφυλλιζοντας μερικες φυλλαδες και μην εχοντας πιασει ζωντανο στα χερια της...
με το ενα λαθος πανω στο αλλο
ανιδεη και μετα λενε τα παιδια ... γιατι φοβαται το σκυλισ τον κτηνιατρο???
οθφ... ξαλαφρωσα...
δικό σας... :LOL:
Ακριβώς ίδια περίπτωση έτυχε και σε μένα με το κουτάβι. Δεν μου επέτρεψαν να μπω στο ιατρείο λόγω covid, πήραν το κουτάβι 6 μηνών από το λουρί και το έσειραν στην κυριολεξία μέσα στο ιατρείο( έδειξα ανοχή και δεν μιλησα) και βγαίνοντας μου είπαν ότι έχει άσχημο χαρακτήρα και θα πρέπει να το πάω σε εκπαιδευτή γιατί αλλιώς θα μας φάει. Και εδώ βοηθοί, δύο. Μάλιστα ήθελαν να μου γράψουν και το όνομα του εκπαιδευτή που πρότειναν!!!
ΥΓ.
Για ένα εμβόλιο το πήγα κι εγώ. Τι θα μπορούσε να πάει στραβά;
 


Kariot

New Member
14 Σεπτεμβρίου 2017
4
3
πηγα σε ΙΕΚ για βοηθος κτηνιατρου. οφειλω να πω πως ηταν μια απαισια εμπειρια, και εν τελη δεν εμαθα και παρα πολλα πραγματα, τα περισσοτερα μου ηταν ηδη γνωστα. για να καταλαβαιτε ποσο στην π@@τσα τους ειναι, οταν ηρθε η ωρα να δωσω εξετασεις, απλως μου εστειλαν ενα ερωτηματολογιο 30 ερωτησεων μαλτιπλ τσοις και μου ειπαν εχεις 24 ωρες να το συμπληρωσεις. πουθενα επιβλεψη. τιποτα. οταν περασα (εγω με την αξια μου, για τους αλλους δεν γνωριζω), μου σταλθηκε ενα "διπλωμα", το οποιο κανει περισσοτερο για κωλοχαρτο. μου σταλθηκε μεσω ιμειλ και ηταν απαραδεκτο. κακοφτιαγμενο, μοιαζει σαν να το εχει φτιαξει παιδακι στο powerpoint. κλαιω τα λεφτα μου πραγματικα, αλλα τουλαχιστον εχω μια καποια πιστοποιηση για να βρω εργασια σε εναν τομεα που πραγματικα μου αρεσει και εχω παθος με αυτον. θελω να πιστευω πως, οσο σκατα και να ειναι αυτα τα προγραμματα, βγαινουν και ανθρωποι που οντως εχουν παθος με το αντικειμενο και θα κανουν διαφορα στον χωρο της κτηνιατρικης. εγω τουλαχιστον αυτο εχω σκοπο.
Καλησπέρα, είναι εύκολο να μου πεις σε ποιο ΙΕΚ πηγες; Γιατί κι εγώ έχω κάνει εγγραφή, ακόμα δεν ξεκίνησαν τα μαθήματα και προβληματίζομαι λίγο όσον αφορά τον χρόνο παρακολούθησης… 6 μήνες είναι λίγος …
 
  • Like
Reactions: GRDANE


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
809
920
27
@Kariot στο ΣΒΙΕ. φανταζομαι και εσυ εκει εκανες εγγραφη....
ειναι γενικα στην κοσμαρα τους εκει μεσα. σε κυνηγανε για τα λεφτα μοναχα, τιποτα αλλο δε τους ενδιαφερει. λενε οτι θα σε βοηθησουν μετα να βρεις εργασια, αλλα π@π@ρια..... ενας μαλακας υπευθυνος που τον πηρα τηλεφωνο οταν πηρα το διπλωμα να τον ρωτησω τι γινεται τωρα με το θεμα δουλεια, μου ειπε και την εξης μαλακια: "μπορειτε να πατε να δουλεψετε αμα θελετε και σε εργαστηρια που κανουνε πειραματα σε ζωα!"....... και μετα απο αυτο ειπε και "η μπορειτε να δουλεψετε σε μαγαζια που πουλανε σκυλακια!¨..... καταλαβες νομιζω......
 


Belvigo

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2021
240
201
Ακριβώς ίδια περίπτωση έτυχε και σε μένα με το κουτάβι. Δεν μου επέτρεψαν να μπω στο ιατρείο λόγω covid, πήραν το κουτάβι 6 μηνών από το λουρί και το έσειραν στην κυριολεξία μέσα στο ιατρείο( έδειξα ανοχή και δεν μιλησα) και βγαίνοντας μου είπαν ότι έχει άσχημο χαρακτήρα και θα πρέπει να το πάω σε εκπαιδευτή γιατί αλλιώς θα μας φάει. Και εδώ βοηθοί, δύο. Μάλιστα ήθελαν να μου γράψουν και το όνομα του εκπαιδευτή που πρότειναν!!!
ΥΓ.
Για ένα εμβόλιο το πήγα κι εγώ. Τι θα μπορούσε να πάει στραβά;
Κανένας κύριος covid δεν μπορεί να σου απαγορεύσει να είσαι στο ιατρείο μαζί με τον σκυλο σου. Από την στιγμη που δίνεις την συγκατάθεση σου για μια εξέταση ή για ένα εμβολιο έστω, έχεις κάθε δικαίωμα να παρευρεθείς. Αλλιώς παίρνεις τον σκυλο και πας σε άλλον. Δηλαδή αν είχες μικρό παιδί θα το άφηνες ασυνόδευτο στα χέρια του γιατρού;

Όσο για τον εκπαιδευτή που σου πρότειναν αν δεν έγραψες το όνομα του, κακώς. Έπρεπε να το γράψεις να τον επισκεφτείς και όταν σε ρώταγε τι πρόβλημα υπάρχει, θα του έλεγες ότι οι βοηθοί που πήγες τον σκυλάκι σου χρειάζονται εκπαίδευση ούτως ώστε να μάθουν πως συμπεριφερονται σε έναν σκύλο.
 
  • Haha
Reactions: Aliki V.


Kariot

New Member
14 Σεπτεμβρίου 2017
4
3
@Kariot στο ΣΒΙΕ. φανταζομαι και εσυ εκει εκανες εγγραφη....
ειναι γενικα στην κοσμαρα τους εκει μεσα. σε κυνηγανε για τα λεφτα μοναχα, τιποτα αλλο δε τους ενδιαφερει. λενε οτι θα σε βοηθησουν μετα να βρεις εργασια, αλλα π@π@ρια..... ενας μαλακας υπευθυνος που τον πηρα τηλεφωνο οταν πηρα το διπλωμα να τον ρωτησω τι γινεται τωρα με το θεμα δουλεια, μου ειπε και την εξης μαλακια: "μπορειτε να πατε να δουλεψετε αμα θελετε και σε εργαστηρια που κανουνε πειραματα σε ζωα!"....... και μετα απο αυτο ειπε και "η μπορειτε να δουλεψετε σε μαγαζια που πουλανε σκυλακια!¨..... καταλαβες νομιζω......

Ναι…. Οκ, σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Δεν θα πετάξω τα λεφτά μου , να ‘σαι καλά!!
 
  • Like
Reactions: TheBestBoi


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.595
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3