διατροφη για labrador


vassia

Active Member
29 Ιανουαρίου 2010
30
0
καλησπέρα πείρα labrador κουτάβι και έχω ακούσει ότι έχουν τάση να γίνονται παχύσαρκα...αν κάποιος γνωρίζει ας μου πει poses φορες την ημερα να το ταΐζω έτσι ώστς να μην μου παχύνει ευχαριστώ:D
 
Last edited by a moderator:


Dimitri$

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2009
64
0
Καλως ήρθες :)
Τώρα που είναι μικρό το σκυλί το καλύτερο είναι να σπάς το γεύμα του σε 3 γεύματα(πρωί-μεσημέρι-βράδυ).
Για το πόσο θα του δίνεις, γράφει απο πίσω η ξηρά τροφή που έχεις πάρει.

(κάπου είχε ανοίξει ένα παρόμοιο θέμα και ο amalthea εαν θυμάμαι καλά:rolleyes:)
 


vassia

Active Member
29 Ιανουαρίου 2010
30
0
ναι απλά τώρα μπήκα και δεν το έψαξα pl γιατί μου έλεγαν πολλοί ότι πρόσεχε να μην σου γίνει παχύ γιατί συνεχεια "ζιτοανε" φαγητό και με "ανχοσανε"... αυτό είχα σκοπό να κάνω και απλά για να είμαι σίγουρη ρώτησα.... σε ευχαριστώ πάντως :D
 
Last edited by a moderator:


vassia

Active Member
29 Ιανουαρίου 2010
30
0
πρέπει να πάρω τροφή από κτηνίατρο ειδική η μπορώ να του πάρω και friskies που έχουν βγάλει για τα σκυλιά?




-----------------------------------------------------------------
τα greeklish απαγορεύονται από τους κανονισμούς του forum
 
Last edited by a moderator:


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
καλως ήλθατε
μην γράφετε γκρίκλις απαγορευεται απο τους κανονισμούς του φόρουμ.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Καλωσήρθες...:):)
Τα περισσότερα σκυλιά παχαίνουν από "μεζεδες" και έλλειψη άσκησης...
Σπάσε τη ποσότητα στα 3 όπως είπε και ο Δημήτρης και τη ποσότητα θα πρέπει να την υπολογίζεις ανάλογα με το βάρος του... :):)
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
prepei na parw trofi apo ktiniatro eidiki i mporw na tou parw kai friskies pou exoun vgalei gia ta skilia?
ΜΑΚΡΙΑ από friskies...είναι σαν να ταιζεις ένα 5χρονο παιδί κάθε μέρα μόνο mc donalds...
Υπαρχουν πολλές τροφες που είναι καλές για το κουτάβι σου.
Ενδεικτικά σου αναφερω κάποιες
Pro Plan, Nutram, Orijen, Arden Grange...Royal...και άλλες πολύ καλές.
Ψάξε στο forum στην ενότητα Διατροφη και θα βρεις πολλές πληροφορίες για αυτά τα θέματα..:):)
 


vassia

Active Member
29 Ιανουαρίου 2010
30
0
καταλαβα εχει η κτηνιατροσ που ειδικη οποτε θα προμηθευτω απο εκεινη ... επισης αλλη μια ερωτηση..διαβασα σε ενα site οτι μετα απο τους 6 μηνες πρεπει να το βγαλεις εξω.. μετα απο ποσο καιρο μπορω να το βγαλω βολτα?
 


Dimitri$

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2009
64
0
καταλαβα εχει η κτηνιατροσ που ειδικη οποτε θα προμηθευτω απο εκεινη ... επισης αλλη μια ερωτηση..διαβασα σε ενα site οτι μετα απο τους 6 μηνες πρεπει να το βγαλεις εξω.. μετα απο ποσο καιρο μπορω να το βγαλω βολτα?
Μόλις ολοκληρώσει τα εμβόλια του.
Θα σου πεί και η κτηνίατρος.
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Eπαρκής άσκηση και όταν λέμε άσκηση εννοούμε να παίζει και να τρέχει όσο εκείνο θέλει..
Όχι περιττές λιχουδιές και φαγητά που και παχαίνουν και χαλάνε τα δόντια.., να ακολουθεί ισορροπημένο διαιτολόγιο.

Καλώς ήρθες!!:)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ο εκτροφεας του, τι σου συνεστησε να κανεις?
Είσαι πονηρούλης έτσι ; :D Σε έχει βάλει ο foibos να κάνεις την επίμαχη ερώτηση μέσω Λαμίας...;;;