ενόχληση απο γείτονες για σκύλο.


natasa_hector

Active Member
21 Νοεμβρίου 2010
41
0
Πάτρα, Πειραιάς
Γεια σας !! σας γράφω εδώ για ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα που έχω με τους γείτονες μου.
Σπουδάζω στην Πάτρα και έχω πάρει μαζί και τον σκύλο μου,ενα αρσενικό λαμπραντορ.Γνωρίζοντας οτι με καλύπτει το νομοθετικό πλαίσιο για σκύλο σε πολυκατοικία,εκπληρώνω καθημερινά τις υποχρεώσεις μου απέναντι στον σκύλο μου...το περιβάλλον του ειναι πεντακάθαρο ,πηγαίνει βόλτα καθημερινά 2-3 φορές και κάνει τις ανάγκες του έξω.δεν γαυγίζει καθόλου .
Παρόλαυτα,έχω μια γειτόνισσα η οποία με απειλεί πως θα φέρει το υγιειονομικό και επικαλείται πως ο σκύλος μου ενοχλεί σε ώρες κοινής ησυχίας και δεν τους αφήνει να "ξεκουραστούν" ,ισχυρισμός φυσικά αβάσιμος.
Θα θελα να ξέρω τι μπορώ να κάνω γ να λύσω ή έστω να μετριάσω την κατάσταση αυτή και αν μπορώ να κίνηθω νομικά εναντίον της.

ευχαριστώ πολύ !
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
φτιαχνεις πολυ ωραια τυροπιτακια με παραισθησιογωνα μανιταρια κ τους τα κερνας σαν ενδειξη καλης θελησεως!!!μπουαχαχαχα!
περαν της πλακας...τι βρισκεις λογικο να κανεις σε ενα θεατρο παραλογισμου απο μερος τους?
 


natasa_hector

Active Member
21 Νοεμβρίου 2010
41
0
Πάτρα, Πειραιάς
κοντεύω να σκάσω απο την στεναχώρια μου γιατί εγώ σκίζομαι κάθε μέρα να τα καταφέρω όλα....και με βλέπουν. και ο σκυλάκος πραγματικά δεν ενοχλεί .... με απειλεί με υγιειονομικό,με αστυνομίες...θα έρθουν και θα γελάνε οι άνθρωποι!
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Ε,ας ερθουν,να δουν και οι ιδιοι και να την κανουν να σκασει.Αλλωστε για να σου κανουν και παρατηρηση πρεπει να σε πιασει η αστυνομια σε ωρες κοινης ησυχιας να κανεις φασαρια.Αφου δεν ισχυει κατι τετοιο,τι σε νοιαζει;Μονο καμια φολα να προσεχεις...Ε,ρε την παλιογρια.Δε βγαζεις ακρη.
 




natasa_hector

Active Member
21 Νοεμβρίου 2010
41
0
Πάτρα, Πειραιάς
πρίν λίγο μου κάνανε πάλι φραστική επίθεση και μου είπαν τα εξής : ( τα παραθέτω συνοπτικά)


θα φωνάξουν το υγιειονομικό . καιι
το σκυλί ενοχλεί και δεν τους αφήνει να ξεκουραστούν. και τα σκυλιά δεν είναι γ πολυκατοικίες και είναι γ αγροκτήματα και πως σηκώνω όλη τη γειτονιά στο πόδι. ( αν είναι δυνατόν)

και τους απαντάω με ευγενικό τρόπο ,πως το σκυλί δεν ενοχλεί κανέναν και πως το έχω για συντροφιά και προστασία και πως με καλύπτει η νομοθεσία...τους είπα αν θέλουν να καλέσουν το υγειονομικό και πως δεν έχω τπτ να φοβηθώ.
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Ωραια τα ειπες,αλλα την επομενη φορα,διορθωσε το λαθος που εκανες:μίλα οπως σου μιλανε!Σιγα μη τους φοβηθουμε κιολας!!!
 
  • Like
Reactions: lemsted


natasa_hector

Active Member
21 Νοεμβρίου 2010
41
0
Πάτρα, Πειραιάς
σιγα μην πέσω στο επίπεδο της κάθε μ%^&*κισμενης που δεν έχει τι ν κάνει κ κράζει..... εγώ μπορώ να κάνω τπτ σε περίπτωση που έρθει το υγιειονομικό,η αστυνομία (μεχρι κ τον στρατό θα φέρει χαχαχαχαχα) για να συμμορφωθεί ,μπορώ να τις κάνω κάποια καταγγέλια για παρενόχληση-συκοφαντία ;
 


nightmare

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2010
213
0
60
Hrάκλειο
Προσεχε ομως γιατι μπορει να κερασουν καμια φολα το σκυλακι σου, απο την καλη τους την καρδια λογω χριστουγεννων.
 


natasa_hector

Active Member
21 Νοεμβρίου 2010
41
0
Πάτρα, Πειραιάς
δεν νομίζω οτι φτάνει ν του πετάξει κάτι...αλλά και πάλι προσέχω όσο μπορώ....δεν καταλαβαίνω πως μπορεί και το κάνει αυτό όμως.Δεν ενοχλεί...το σκυλί δεν έχει ακουστεί καν.γιατί να έχουν αυτοί δικαίωμα να με καταγγείλουν και να μην μπορώ και εγώ ;
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Κοίταξε τι θα κάνεις!Μόλις σου ξανα επιτεθεί φραστικά κάλεσε εσύ την αστυνομία με την δικαιολογία οτι σε ενοχλεί μια γειτόνισσα σου κάνοντας σε ρεζίλι σε όλη την γειτονιά!Εν ανάγκη εκτύπωσε και κανένα νόμο να τον έχεις στα χέρια σου σε περίπτωση που έρθει η αστυνομία καμία μέρα!
Τώρα αν του κάνει πλάκα πλάκα καμία μήνυση τι θα κάνει παιδιά;;Γιατί κακά τα ψέματα ξέρουμε πως άκρη δεν βγάζουμε με δαύτους!
 


natasa_hector

Active Member
21 Νοεμβρίου 2010
41
0
Πάτρα, Πειραιάς
η φάση είναι εντομεταξύ πως μου έκανε παρατήρηση ,πως ο σκύλος ενοχλεί ,όμως σήμερα επειδή είναι γιορτή κάνει κάποιος πάρτυ στην γειτονιά και έχει αρκετα δυνατά την μουσική... εύχομαι να μην μ παραπονεθεί πάλι αύριο πως δεν την άφησε να κοιμηθεί το αγόρι μ ... :)
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Αυτη η γειτονισσα που μενει;Στην ιδια πολυκατοικια,πανω,κατω,διπλα;Σε αλλη και συγγενευουν τα διαμερισματα;
 




skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Δηλαδη απεναντι πολυκατοικια;Καλα και ασχολεισαι ακομα;Οταν τη βλεπεις,θα κανεις την τυφλή και την κουφή.Και αν το θεμα τραβηξει κανε της μηνυση για επανειλημενη ενοχληση προς το προσωπο σου και απειλη για την ακεραιοτητα του σκυλου σου(ακομα και αν ειπε:θα δεις).
 


natasa_hector

Active Member
21 Νοεμβρίου 2010
41
0
Πάτρα, Πειραιάς
ωραια..ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και το ενδιαφέρον σας !
με θλίβει πραγματικά που υπάρχουν τέτοια άτομα σαν την εν λόγω κυρία....αν συνεχίσει θα την αγνοώ και έχω σκεφτεί ήδη να καταφύγω σε κάποια νομική λύση γ παρενόχληση... θα ακούει πειραιάς και θα στρίβει .... :p
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
σωστα!σαν να πεσαν ολες οι καταρες πανω σου!τυφλη,κουφη,μουγκη μην σου πω κ κουτση!μην δινεις σημασια,αλλα αν συνεχισει,κανε αυτο που σου ειπαν.τον νομο κ αστυνομια.να σου πω...σε τι οροφο μενουν?μηπως φαινεται τιποτα παρανομο στην πολυκατοικια?εγω ειχα απειλησει τον απο πανω μου στο παλιο μου σπιτι ,αν θυμαστε που μου ειχε φωναξει την αστυνομια επειδη ο σκυλος μου θα τον ετρωγε...τον ειχα απειλησει λοιπον με την πολεοδομια κ ηρεμησε...ειχε κατι παρανομες σοφιτες κτλ...
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Εν ανάγκη πες οτι έχεις ψυχολογικά και κάνεις σκυλοθεραπεία και πως το λαμπ σου ειναι ο σκυλοθεραπευτής σου :p
 




natasa_hector

Active Member
21 Νοεμβρίου 2010
41
0
Πάτρα, Πειραιάς
δεν ξέρω δυστυχώς αν έχει κτ παράνομο ,μένει 3-4ο αλλα επειδή είναι ιδιόκτητη βγαίνει απο κάθε όροφο και μου κάνει παρατηρήσεις.... η γυναίκα έχει πρόβλημα προφανώς. δεν μπορώ να χάλαω την ζαχαρένια μου για την κάθε υστερική που έχει πρόβλημα...η γυναίκα είναι περιπτωσάρα...να φανταστείτε πως όταν βρέχει,βγαίνει στο μπαλκόνι και σφουγγάριζει ,την ώρα που βρέχει και κοιτάει τι κάνω στο σπίτι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf