καθημερινος εμετος


xitina13

Active Member
8 Ιουνίου 2011
33
0
γεια σας!ο σκυλος μου κανει καθημερινα εμετους..πηγαμε στον κτηνιατρο καναμε αιματολογικες βιοχημικες καλλιεργεια ουρων εξετασεις για ερλιχειωση και καλαζαρ και ολες ειναι καλες..Τρωει ρυζι και κοταπουλο και τους περισσοτερους εμετους τους κανει βραδυ..πλεον οτι και να φαει μετα απο ωρες το βγαζει...τι να κανω?
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Μήπως να πήγαινες και σε κάποιον άλλο γιατρό?
Πόσο είναι ο σκύλος σου?
Πόσο καιρό γίνεται αυτό?
Μήπως έχει καταπιεί κάποιο ξένο σώμα? Αυτό θα φανεί μόνο με υπέρηχο.
 


xitina13

Active Member
8 Ιουνίου 2011
33
0
ο σκυλος μου ειναι σχεδον δυο χρονων.αυτο γινεται εδω και εναν μηνα.της εκανε υπερηχο ο κτηνιατρος για να δει τα νεφρα της γιατι στις αιματολογικες η κρεατινινη της(το μονο που ηταν λιγο ανεβασμενο) ηταν 1.60 ενω το οριο ειναι μεχρι 1.40 και αυτος λεει οτι ειναι αρκετα χαλασμενα τα νεφρα της.κατι που αλλοι κτηνιατροι που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οχι.
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Στη θέση σου θα πήγαινα και σε άλλο γιατρό.
Μήπως φταίει η διατροφή του?
Θα μπορούσε πχ να φταίει αν τρέχει, παίζει μετά το φαγητό, αλλά εσύ λες ότι κάνει εμετό ώρες μετά.
Μήπως να τάιζες δυο φορές τη μέρα, την ίδια ποσότητα?
Ειλικρινά δεν μπορώ να φανταστώ κάτι, και δεν πρέπει κι όλας...Ότι κι αν πούμε ιντερνετικώς, δώρον άδωρον..., και ειδικά για θέματα υγείας, ορισμένες φορές και επικίνδυνο.
 


xitina13

Active Member
8 Ιουνίου 2011
33
0
ναι εμετο κανει αρκετες ωρες μετα.βηχει λιγο σαν να πνιγεται και μετα βγαζει τα σωθηκα της ολα.ολοι μου ειπαν μικρα και συχνα γευματα και αυτο προσπαθω να κανω.αλλα δεν εχει στρωσει καθολου το στομαχι της.σημειωση:οτι ο κτηνιατρος της εχει κανει και δυο φορες αντιεμετικη ενεση και επαιρνε και χαπια.το μονο θετικο ειναι οτι απο την στιγμη που σταματησε τα χαπια το σκυλι εχει ξαναβρει την ζωντανια του,γιατι τις μερες που τις εδινα χαπια ηταν σ'εναν συνεχη ληθαργο.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.794
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π