καρνιτινη?


jimmy58

Well-Known Member
16 Σεπτεμβρίου 2008
260
0
η καρνιτινη κανει 7 ευρω τι κερδος να εχει ο γιατρος?απλα πολυς κοσμος ψαχνεται να δωσει βοηθηματα στα σκυλακια του πχ καρνιτινη,ασβεστιο κλπ
αν τρεφεται σωστα δεν χρειαζεται τιποτα
 




omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Ακομη και τα κυνηγοσκυλα που τρεχουν ολη μερα στο βουνο,αντε να τα δωσεις ποτε ποτε λιγη σταφυλοζαχαρη για ενεργεια(οπως και οι αθλητες)αλλα οχι καθε μερα βιταμινες και ορμονες.
 




Kaipan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
49
0
πετρουπολη
Κατερινα ευχαριστω.
Μιλαμε για απλο γιαουρτακι του εμποριου αν εχω καταλαβει ε?
Καπου το ειχε ξαναπαρει το ματι μου και σε αλλη συζητηση.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Εγω τους δίνω απόλα...και στραγγιστο και total...και ότι βρω...
Τους βάζω μία μεγάλη κουταλιά μέσα στη ξηρα τροφη και λίγο νερο...και το καταβροχθίζουν!!!
Μέρα παρα μερα...και επειδη τους αρεσει πάρα πολύ...
 


bill

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
79
0
κατερινα να σε ρωτησω κατι,τα συμπληρωματα ασβεστιου τη παρενεργειεs μπορουν να προκαλεσουν?
γιατι μου εχουν πει η οτι υπερβολικη δοση ασβεστιου σε ενα σκυλι μπορει να προκαλεσει μεχρι και δυπλασια ισχυει??
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Μα αν ενα σκυλι μεγαλωνει γρηγορα,δεν προλαβαινουν οι αρθρωσεις να δεσουν.
Εχω ξαναπει οτι τα σκυλια ειναι σαν τα παιδια(και παρεξηγουμε πολλες φορες),ερωτηση αν ειχατε ενα παιδι το οποιο μεγαλωνε πολυ γρηγορα(1,80,στα 14 του)θα ανυσηχουσατε?η θα του δινατε ασβεστιο σκεπτομενοι οτι επειδη ψηλωνει θα το χρειαζεται?η αν ειχατε ενα παιδακι πολυ δυνατο χωρις λιπος μονο μυς,θα του δινατε βιταμινες?
Απλα πραγματα ρε παιδια,σκεφτητε λιγο.
 




toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
Δεν νομίζω να προκαλέσει δυσπλασία αλλά σίγουρα η υπερβολική δόση ασβεστίου μπορεί να προκαλέσει χειρότερα προβλήματα αποτι η έλλειψη ασβεστίου.
Το πιο σωστό είναι να κάνεις μια αιματολογική εξέταση και να δεις τα επίπεδα ασβεστίου/φωσφόρου και μετά αν χρειάζεται να δώσεις συμπληρώματα.
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Δεν χρειαζεται ρε παιδια τιποτα,εκανε εδω κανενας αιματολογικες στα παιδια του για να δει τα επιπεδα ασβεστιου?
Αγαπη θελει η καλυτερη βιταμινη ειναι να τον αγαπας και να του το δειχνης,να τον προσεχεις οσο μεγαλωνει,να κινειτε,και γενικα να ειναι ευτιχισμενος,αυτο ειναι πιο πολυτιμο και απο μια καλη διατροφη,δωστου οποια τροφη θες και ολες τις βιταμινες,αμα δεν περναει καλα,θα το δεις στο θαμπο του τριχωμα,και στον χαρακτηρα του.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Με κάλυψαν οι άλλοι..
Απλοικα να στο εξηγήσω όπως μου το είχε εξηγήσει μία εκτροφεας Γαλλιδα πριν από χρόνια..
Αν πχ. ο σκύλος σου είναι κουτάβι και έχει λίγο στραβά πόδια...το οποιο διορθωνεται...με το ασβέστιο θα γίνουν ΓΕΡΑ ΣΤΡΑΒΑ ΠΟΔΙΑ που δεν θα διορθωνονται με τίποτα...