μεγάλο κλουβί αερομεταφοράς


amaroo

New Member
4 Ιουλίου 2013
1
0
Καλημέρα σε όλους.
Ψάχνω απεγνωσμένα να βρω ένα μεγάλο κλουβί μεταφοράς σκύλου για αεροπλάνο με προδιαγραφές ΙΑΤΑ. Αν ξέρει κάποιος κάτι ή έχει ένα μεταχειρισμένο- Το πιο μεγάλο που έχω βρει είναι 120*70*85 και δυστυχώς στο ύψος δεν του κάνει για ελάχιστο και καθότι είναι πολύ αυστηρός ο έλεγχος δεν θα το δεχτούνε.
Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ βοηθήστε με!
Ευχαριστώ όλους,
Καρολίνα
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Καλημερα Καρολινα!
Που μενεις? Αν εισαι Αθηνα κανε ενα κοπο να ερθεις σε επικοινωνια με καποια αεροπορικη.Οταν ηταν να ταξιδεψουμε και επειδη το κλουβι μας ηταν οριακα σωστο,ΑΝ δεν κανω λαθος στην εταιρια,μου ειπαν οτι εχει η Lufthansa στο αεροδρομιο κλουβια μεταφορας που μπορεις να αγορασεις.Κανε ενα τηλεφωνακι στα γραφεια τους και ρωτα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Τι σκύλο έχεις και δεν χωράει στο μέγιστου ύψους κλουβί;

Πρόσφατα πληροφορήθηκα, ότι για πολύ μεγάλου μεγέθους σκυλιά, χρησιμοποιούν ξύλινα κλουβιά, ειδικής κατασκευής.
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Kαι αναρωτιομουν που στο καλο βαζουν μολοσσους και αλλα τετοια τεραστια σκυλια..
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
καθότι είναι πολύ αυστηρός ο έλεγχος δεν θα το δεχτουνε

Καρολίνα
Σε ποιο,αεροδρομιο ειναι πολυ αυστηρος ο ελενχος? οχι τιποτα αλλο γιατι και στπ ντε γκολ ουτε που κοιταξανε αν χωραει ο σκυλος και ουτε ελενξανε τις βεβαιωσεις της λυσσας, το μονο που ελενξανε ηταν το διαβατηριο και τον αριθμο του τσιπ .
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Ο φίλος που μου το είπε, όταν τον ρώτησα, για μια τέτοια κουμούτσα, τι θα την έκανε, εκτρέφει dogue de bordeaux.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Όντως η Λουφτχανσα πουλάει κλουβιά στο αεροδρόμιο, επικοινώνησε μαζί τους!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3