μικροσωμα κουταβακια!


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
ημαστε 5 αδελφακια (3 κοριτσια και 2 αγορια) 30 περιπου ημερων που μας πηραν απ τη μαμα μας και μας αφισαν σε ενα παρκο... καποιος ειπε πως ημαστε ημιαιμα πεκινουα,καποιος αλλος ημιαιμα γκιφονακια,αλλος ημιαικα γιρκσαϊρ... εμεις καταλαβαμε οτι ημαστε ημιαιμα λοιπον! και δεν μας νιαζει τι ημιαιμα! θα γινουμε απ οτι φενετε αρκετα μικροσωμα σκυλακια...πολυ πιθανο οχι πανω απο 6 κιλα... ψαχνουμε οικογενειες που θα καταλαβουν οτι αν και ημαστε μικροσκοπικα ΔΕΝ ημαστε παιχνιδια,αλλα σκυλοι... θα προτιμουσαμε να μενουμε μεσα στο σπιτι και θα δοθουμε με συμβολαιο υοθεσιας και με την απαραιτητη προϊποθεση και δεσμευση οτι θα στειρωθουμε με το που φτασουμε στην καταλληλη ηλικεια!

Φιλοζωικη Ομαδα Βολου

τηλ:6975657105



 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
η μια μας μπουκια πηγε σημερα σπιτι της...

ενω η πιο μικροκαμωμενη και απ την αρχη πιο κατσιασμενη δεν ειναι καλα και σημερα θα διανυκτερευσει στο κτηνιατρειο...
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
ακομα ενα κοριτσακι υοθετηθηκε... εμειναν 2 αγορακια που ειναι ετοιμα για να βρουν το σπιτι τους!

τη μικρη της πρωτης φωτο την φιλοξενω για λιγες μερες εγω ωστε να την προσεξουμε λιγο παραπανω... παθενει υπογλυκεμια αλλα η κτηνιατρος μας ειπε οτι ειναι θεμα χρονου να το ξεπερασει! κυνδινευει φυσικα οσο ειναι σπιτι μου να την φαω εγω γιατι ειναι μια σταλια και γλυκα αν και υπογλυκεμικη!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ακομα ενα κοριτσακι υοθετηθηκε... εμειναν 2 αγορακια που ειναι ετοιμα για να βρουν το σπιτι τους!

τη μικρη της πρωτης φωτο την φιλοξενω για λιγες μερες εγω ωστε να την προσεξουμε λιγο παραπανω... παθενει υπογλυκεμια αλλα η κτηνιατρος μας ειπε οτι ειναι θεμα χρονου να το ξεπερασει! κυνδινευει φυσικα οσο ειναι σπιτι μου να την φαω εγω γιατι ειναι μια σταλια και γλυκα αν και υπογλυκεμικη!
το κακό των μπασμένων... η υπογλυκαιμια.
Τι της δινεις? να εχεις προχειρη καμια πολιβιταμινουχο/υψιθερμιδικη πάστα
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
η κτηνιατρος μου ειπε αν τι δω οτι δεν ειναι καλα(δεν εχει κεφι,και πεφτει ξαπλα σαν να ειναι ναρκωμενο) να της δοσω ζαχαρωνερο... η πολιβιταμινη ειναι στο προγραμμα,γενικα στα αδεσποκουταβα και καλα να ειναι τους δινω...

ευτιχος απ το μεσημαρι ειναι καλα...κοιμηθηκε,εκλαψε..εφαγε λιγο... και ειναι πολυ αγκαλιτσα η μικρη!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
με την υπογλυκαιμια ειναι ληθαργικα. δεν εχουν ορεξη για τπτ, δεν σηκώνουν κεφάλι από το κρεβάτι. Εμας ο κτηνιατρος μας ειχε πει εναν κομπο μέλι να της δωσω αν την δω ετσι. Μετά πηρα μια παστουλα
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
παντως τωρα κοβει βολτες σαν κουρδιστο στο σαλονι.... να κουρατσει να την βαλω στο κλουβι για υπνο... ειναι φοβερη παντως!!! πρεσεχως νεες φωτο,μη σας πω και δικο της θεμα...!
 




ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
o Πόκο και ο Πίκο ειναι σε φιλοξενεια μεχρι να βρουν τα καταλληλα σπιτια!

ο ποκο εχει πολυ ωραιο τριχωμα...ειναι ενας μικρος μπογος και ο μαγκας της γεννας,πιο μεγαλος απ τα αδελφια του,οτι πρεπει για ζουλιγμα!



ο Πίκο ειναι μικρουλης... και... λιγο βουτυρομπεμπες,θελει ολο αγκαλιες και δεν του αρεσουν καθολου τα ζορια!

 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf