μπιμ το koprit-bull


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
γεια και χαρά στην παρέα..

για να μην πολυλογώ η ιστορία του μπιμ έχει ως εξής : 1 χρόνο αδέσποτος,1 χρόνο σε φιλοξενία,και για καλή μου τύχη αυτός που τον φιλοξενούσε μετακόμιζε και θα τον άφηναν πάλι στο δρόμο...εκεί κάπου χώθηκα εγώ..στις 6 Ιουνίου κλείνουμε 4 χρόνια με το μπιμ...δεν το χω μετανιώσει ούτε μία στιγμή..φίλος?αδερφός?γιος? ότι και να πεις για αυτά τα υπέρφιλότιμα πλάσματα λίγο είναι..

φέτος τον χτύπησε το καλαζάρ αλλά του πα να μη στεναχωριέται..ότι γίνεται θα το κάνουμε.. και θα συνεχίσει απερίσπαστος να μου γεμίζει τρίχες κρεβάτια καναπέδες κτλ..

στη μία μόνος και στην άλλη με τα (παρόμοιας ιστορίας) αδέρφια του...
IMG_3749μικρη.jpg
IMG_4014μικρη.jpg
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
Να χαίρεσαι τον κούκλο και όλη την οικογένεια - πλάκα έχουν όλα μαζί στη φωτό!
Μην αγχώνεσαι με το καλαζάρ - ξεκινήσατε θεραπεία? Με τι τίτλο είστε?
 






paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
σε ευχαριστώ..να σαι καλά...δεν σε αδικώ...που να τον ξεχωρίσεις έτσι που χουν λιώσει πάνω στη κουβέρτα...το χειμώνα δεν μπορώ να τους ξεφορτωθώ από το κρεββάτι..επίσης είναι συλλεκτική φωτογραφία..συνήθως είναι κάτω από την κουβέρτα όλοι τους..:)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Καλωσηρθατε. Αγαπημενο σχεδιακι ο Μπιμ. Και φαινεται και πολυ καλο παιδι! Γρηγορα να αφησετε πισω το 1/200 ευχομαι.
 




ΤLilith

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2016
153
362
Αθήνα
Να τα χαίρεσαι και τα 3!! :love::love::love::love:
Κάπως έτσι είμαστε κι εμείς...... Προστέθηκε βέβαια πλέον και τέταρτο μέλος στην οικογένεια...... αλλά έτσι και ξαπλώσει κι εκείνος στο κρεβάτι...... θα φύγουν οι σουμιέδες!!! :LOL::LOL::LOL::LOL:
 


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
σε ευχαριστούμε πολύ..θέλω και εγώ τέταρτο αλλά προς το παρόν αρκετά στριμωγμένοι είμαστε.. ελπίζω να πάμε σε μεγαλύτερο σπίτι κάποια στιγμη..:)
 
  • Like
Reactions: Konmac


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Τι κουκλί είναι αυτό; :love::love: Ο γατούλης τυφλός; Να τα χαίρεσαι και μπράβο σου για την υιοθεσία. Πως τα πάνε μεταξύ τους; Πως τον δέχτηκαν οι γατούληδες;
 


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
σε ευχαριστώ..ο γατούλης καλά πρόσεξες τυφλός..και για να σαι προλάβω δεν ξέρω πως τυφλώθηκε..έτσι τον βρήκα..κι εκτός αυτού έχει και πολύποδες στα αυτιά..τύχη βουνό ο καημένος..
πρώτα πήρα το σκύλο και μετά τους γάτους..ο σκύλος είναι τοσό καλος που ότι και να κουβαλήσω το δέχεται..οι γάτοι δεν τα πήγαιναν καλά στην αρχή,αλλα τα βρήκαν σιγά σιγά..βοήθησε και η στείρωση τους βέβαια...:)
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Αχ πολύ μ αρέσουν οι γατούληδες με ειδικές ανάγκες :D Κι εγώ έχω ένα πειρατάκι ημίτυφλο χεχε Χαίρομαι που τα πάνε καλά. Έτσι είναι αυτά τα κοπρίτ μπουλ χαχα Καραγκιόζηδες και καρδιά αγκινάρα. Φαντάζομαι ότι οι γάτοι είναι οι άλφα της αγέλη έτσι; :p
 


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
να σου ζήσει...
έτσι όπως τα λες είναι...από καραγκιοζιλίκια άλλο τίποτα...:)
χαχαχ ναι οι γάτοι είναι άλφα..και ειδικά ο ασπρόμαυρος δεν σηκώνει και πολλά...δαγκώνει με τη μία...:)
 


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
η οικογένεια μας μεγάλωσε ακόμα λίγο (λες και ήμασταν λίγοι)...μετά από παρότρυνση φίλων οικογένειας κτλ ότι δεν γίνεται να ασχολούμαι μόνο με τα ζώα μου και πρέπει να βρω γυναίκα....βρήκα την πιο όμορφη γυναικάρα...έκλεψε τις καρδιές όλων μας και είναι μόλις 20 μέρες κοντά μας...το όνομα της Τούλα...
IMG_4441MIKRI.jpg
IMG_4437MIKRH.jpg
 






paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
πριν 2 εβδομάδες περίπου ήμασταν βόλτα παραλία...το μικρό ήταν δεν ήταν 3 κιλά...από μακριά είδα να έρχεται ένας νεαρός με ένα μεγάλο αρσενικό γερμανικό ποιμενικό...ο δικός μου κλασικά λύσσαξε ...τρέχαν σάλια δόντια έξω τρίχα σηκωμένη χάλαγε τον κόσμο...το άλλο σκυλί πέρασε στο ένα μέτρο από τον δικό μου και δεν γύρισε ούτε να τον κοιτάξει...(πολύ ζήλεψα)...και το μικρό σηκώνει ουρά και πάει και στήνεται δίπλα στο δικό μου και γαβγίζει και εκείνο στο άλλο σκυλί...η αντίδραση μου ήταν "τι κάνεις μωρή σκατούλα??"....κράτησα το "Τούλα" να μου θυμίζει πάντα το γέλιο που έριξα...:)
 




paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Όταν πήρα τον μπιμ δεν του άλλαξα όνομα...μπιμ τον έλεγε η αγγελία της φιλοζωικης..μπιμ τον φώναζα και εγώ..και περάσανε τα χρόνια και φέτος στην πενταετία πετυχαίνω τυχαία οτι υπάρχει ένα βιβλίο που ονομάζεται "ο ασπρος μπιμ με το μαυρο αυτι"...πολύ γνωστο ρώσικο παιδικό βιβλίο..εχει γίνει και ταινία..ήταν πολύ συγκινητικη στιγμη που έμαθα απο που προερχεται το όνομα του..το μαύρο αυτί ηταν που μας τρελανε άλωστε...στο γιουτουμπι υπάρχει και η ταινία και την συνιστω ανεπιφύλακτα..
IMG_20190515_183050.jpg