νομιζω πως ειναι ημιαιμο ποιντερ, εχω δικιο?


ksenia

New Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
3
0
εχω μια τελεια σκυλιτσα 4 μηνων, οπου οταν την πηρα απ τη μαμα της (η οποια ειναι ριτριβερ) μου ειπαν πως ο μπαμπας ηταν λαμπραντορ,
εγω δεν το πιστευω γιατι το σκυλι μου πιστευω πως μοιαζει περισσοτερο σε ποιντερ,
δεν με πειραζει καθολου που ειναι ημιαιμο απλα ρωταω την γνωμη σας για την ρατσα του σκυλου, ωστε να μαθω καποια πραγματα συμφωνα με τον χαρακτηρα του
 

Attachments





ksenia

New Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
3
0
στο προσωπο ναι, ουτε κι εγω το πιστευω, αλλα στο σωμα μου φερνει λιγο. παντως σιγουρα δε μοιαζει με ριτριβερ που ηταν η μαμα της, αλλα ουτε και λαμπραντορ που λενε πως ειναι ο μπαμπας, γιατι ειχα παλια λαμπραντορ και τα ξερω. εσεις με τι λετε να μοιαζει....:confused::)
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
μα δεν προκειται να μαθεις απο αυτο, κατι για τον χαρακτηρα του..
εαν θελεις να εχεις μια ιδεα, παρακολουθησε την μανα της,(εχεις επαφες με την οικογενεια που σου την εδωσε?) μαθε τις συνθηκες διαβιωσης της μεχρι να την παρεις εσυ, ποσα αδερφακια ειχε ,ζητα καποιες πληροφοριες για τον πατερα της, και προσπαθησε να χτισεις κατι ομορφοτερο, πανω σε αυτα τα δεδομενα.
να σου ζησει:)
 




ksenia

New Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
3
0
παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σας ..... :)
να περνατα παντα ομορφα και να χαιρεστε τα σκυλια σας:)
 




kyveli

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
452
4
Berlin
Νομίζω ότι ο λόγος που σε κάνει να σκέφτεσαι το πόιντερ είναι οι μεγάλες όμορφες ξανθές κηλίδες πάνω στο σώμα της. Κατά τα άλλα όμως, ούτε ο σωματότυπος (σουλούπι), ούτε η ποιότητα τριχώματος (τα πόιντερ έχουν πάαααρα πολύ κοντό τρίχωμα), ούτε η ουρά, κεφάλι κλπ μοιάζει με πόιντεράκι.

Μην προβληματίζεσαι που δε μοιάζει ακόμη με τους γονείς της, τα γονίδια είναι περίεργη υπόθεση. Στο κάτω κάτω η μαμά ίσως δεν είναι καθαρόαιμη (ριτρίβερ, τι ρετρίβερ? γκόλντεν?) και ο μπαμπάς να μην είναι καθαρόαιμο λαμπραντοράκι.

Η δικιά σου πάντως είναι κούκλα και τσακπίνα από ότι μπορώ να διακρίνω στις φωτογραφίες! Να σου ζήσει!:)
 








east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Οπως προειπανε κ τα παιδια ουτε η μουσουδα, ουτε η ουρα κ φυσικα καμια σχεση στο τριχωμα δεν εχει με ποιντερ!
 






epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Με τα θηλυκά δεν βγαζεις άκρη...bottox, πλαστικές, ψεύτικες βλεφαρίδες, ψεύτικα νύχια, extentions στα μαλλιά, βαφές στο μαλλί και πολλά άλλα ων ουκ έστιν αριθμός!
 
  • Like
Reactions: moko


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
epial, έχεις ένα δίκιο - mea culpa! έκανα ένα search για pointer, βρήκα αυτό το post, και έσπευσα να πω πόσο όμορφη ήταν η σκυλίτσα :) ελπίζω να είναι καλά και ευτυχισμένη, και εκείνη και η θεματοθέτις, όπου και να είναι!

επίσης, ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ φαίνεται και το δικό σου παιδί! έχεις κάπου αλλού φωτογραφίες να την θαυμάσουμε; (φτου φτου !!)