πως βγαινει το λαδι απο το τριχωμα??


doggie

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2010
57
0
δεν εχω αλλα να πω παραπανω απο το τιτλο...πως βγαινει το λαδι απο το τριχωμα ενος γιορκσαιρ?με μακρυ μαλλι παρακαλω...εκανε βουτια σε μια σαλατα μπηκε ολοκληρη στο μπολ και γεμισε με λαδι..την εκανα μπανιο χτες αλλα τη ξανακανα τωρα μπας και φυγει μιας και περπατουσε και εσταζαν τα λαδια στο σπιτι...δεν εφυγε ουτε κατα διανοια το λαδθ:cool:καμια αλλη ιδεα??
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Καταρχήν....το λάδι κάνει πολύ καλό στο τρίχωμα...!!! Άρα ,μετά τη βουτιά το σκυλί σου θα κάνει ένα τρίχωμα super!!!!
Πολύ καλό σαπούνισμα....εσύ πως θα έβγαζες το λάδι αν είχει πέσει στα δικά σου μαλλιά?
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Με μπανιο φευγει... τωρα στο δικο σου γιατι δε φευγει.... τι να πω?
 


doggie

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2010
57
0
οχι μονο δεν εφυγε αλλα αφου τη στεγνωσα εμεινε τρομερα λαδερο το μαλλι...στο δικο μου δεν ξερω τι θα εκανα δεν μπηκα στη διαδικασια να το σκεφτω
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Για να φύγει το λάδι απο το τρίχωμα του σκύλου σου πολύ απλά θα τον κάνεις ενα ωραιότατο μπάνιο με μπόλικη σαπουνάδα,μπορεί να χρειαστεί και δεύτερη φορά αλλά και τί άλλο μπορείς να κάνεις αλλωστε :p
Πάντως φοβερή σκηνή έπρεπε να ήταν,το σκυλί μέσα στη σαλάτα,και εσείς πόσο πια λάδι είχατε :p
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Λοιπον!
Πρεπει να ακολουθησεις τις οδηγιες εδω!
Αλλα περιμενε!!!
Μην κανεις αυτο που λεει!
Πρεπει πρωτα καποιος να απαντησει και να μας πει αν το σαπουνι αυτο θα εχει καποια αντιδραση στο pH του δερματος του σκυλου!
Για γατα λεει,αλα στο σκυλο κανει;
Περιμενουμε απαντησεις!
Το βιντεο ειναι αυτο....
http://paratrixa.skai.gr/default.asp?pid=15&vdID=880
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Βασικα βλακεια ειπα!!!
Στο τελος λεει οτι κανει και στο σκυλο!
Οποτε δοκιμασε το!
Αλλα αραιωστε το καλα με νερο,γατι λογικα μπορει να πειραξει το pH...
 


doggie

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2010
57
0
ψιλοφοβαμαι να το κανω γιατι το δερμα της θα εχει γινει χαλια ηδη απο μπανιο δυο συνεχομενες μερες...θα το δοκιμασω πολυ αραιωμενο αλλα δεν θα κανω μπανιο απλα θα τη σκουπιζω με ενα βετεξ μπας και πιασει ετσι...
σ'ευχαριστω πολυ πολυ χρησιμο για την επομενη φορα..
φοβερη σκηνη δεν λες τιποτα...μπηκα στη κουζινα και δεν εφτανε που ηταν στο μπολ αλλα εκανε και το γνωστο σκαψιμο για να αποκαλυψει ενα κοματι κοτοπουλο που ηταν κατω απο ενα κομμματι μαρουλι...την επομενη φορα θα βαζω με μετρο το λαδι να εχω το κεφαλι μου ησυχο :D
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Αν δοκιμάσεις με ένα πανάκι και μηλόξιδο;;
Το ξύδι διαλύει τα λίπη,επίσης μπορούμε να καθαρίζουμε τον σκύλο με αυτό απ'όσο έχω διαβάσει.
Ίσως κάνει δουλειά :)
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Το λάδι φεύγει εύκολα έτσι:

Μπάνιο με 1ο χέρι σαπούνι για τα πιάτα, 2ο χέρι σκυλοσαμπουάν, 3ο μιά καλή κρέμα μαλλιών.

Πρόσεξε το σαπούνι για τα πιάτα να μην μπει στα μάτια ή στην μύτη της, και φρόντησε να κάνεις ΠΟΛΥ καλό ξέπλυμα μετά από το κάθε βήμα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22