ρέει τρελό χρήμα για τα αδέσποτα


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Ο τίτλος μάλλον ειρωνικός. Βασικά είναι ειρωνικός. Είμαι σίγουρος γιατί εγώ τον έγραψα.:confused::eek::D

Διαβάζοντας αυτή την είδησηhttp://www.zarpanews.gr/κονδύλι-600-000-ευρώ-στους-δήμους-για-καταφύ/

Περίμενα να διαβάσω κάτι ουσιαστικό που αν όχι λύνει, βοηθάει ουσιαστικά στο θέμα αδέσποτα.
Διαβάζοντας το άρθρο το 1ο που έκανα ήταν να διαιρεσω το συνολικό ποσό (600.000€ με μία 1η μάτια εντυπωσιακό αν αναλογιστούμε την κατάσταση που βρίσκεται ή χώρα μας) με τους 325 δήμους της χώρας μας. 1800€ και κάτι ψιλά αναλογούν σε κάθε δήμο.
Με αυτό το ποσό όχι αποτέλεσμα δεν υπάρχει αλλά έχω την εντύπωση πως και αυτό το ποσό τζάμπα θα πάει και ο μονος λόγος που δίνεται έναι για να μας δείξουν ότι κάτι κάνουν.
Γνώμη μου πώς και πολλά εκατομμύρια να δωθούν για αυτό τον σκοπο τίποτα δεν θα γίνει. Χιλιάδες αδέσποτα θα συνεχίσουν να υπάρχουν στους δρόμους.
Θα προτιμούσα αυτά τα χρήματα να δωθούν στο να αποκτήσουν συνείδηση τα νέα παιδιά.
 
  • Like
Reactions: Anniegr and mareco


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Κονδύλια πάντα δίνονταν (πάντα σύμφωνα μ συζητήσεις που έχω κάνει), τ πρόβλημα είναι ότι τ διαχειρίζονται άνθρωποι!!!! Η διαφθορά είναι ένα χαρακτηριστικό που υπάρχει σε όλους τους τομείς δυστυχώς και η ακεραιότητα του χαρακτήρα κάθως κ οι ευθύνες διαχείρισης τν κονδυλίων κ όχι κατασπατάλησης για ατομικό όφελος είναι δύσκολο.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.749
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π