τζιτζικομανια


giannis

Well-Known Member
1 Μαϊου 2009
81
0
τωρα τελευταια η μικρη ανακαλυψε τα τζιτζικια.
στην αρχη επαιζε μαζι τους αλλα στην πορεια ειδε οτι ειναι ιπταμενες λιχουδιες και δεν αφηνει τωρα τζιτζικι για τζιτζικι:):).
υπαρχει περιπτωση να παθει κατι;:confused:
3 με 4 θα τα φαει την ημερα.
 


rottaki

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2008
603
1
Κέρκυρα
Λογικά αν υπάρξει πρόβλημα θα φανεί στα κοπρανά της, θα βγάζει τζατζίκι, ή στο γαυγισμά της, θα κάνει τζι-τζι-τζι.....:)
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Χαχαχαααααα τέλειο!!


Μην στενοχωριεσαι, εμεις εχουμε ακριδομανία. Τις κυνηγαει σαν τρελλή και μιμειται το πηδημα τους :D:D
Καλυτερο απο το να μιμειται τον ηχο τους :p
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
τωρα τελευταια η μικρη ανακαλυψε τα τζιτζικια.
στην αρχη επαιζε μαζι τους αλλα στην πορεια ειδε οτι ειναι ιπταμενες λιχουδιες και δεν αφηνει τωρα τζιτζικι για τζιτζικι:):).
υπαρχει περιπτωση να παθει κατι;:confused:
3 με 4 θα τα φαει την ημερα.
Τι να πάθει καλέ?? Σε πολλές χώρες τρώει ο κόσμος έντομα.... Λίγη πρωτεϊνη παραπάνω. :)
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ναι αλλά τζιτζίκια και άλλα τέτοια άκακα? (Εδώ που τα λέμε όλα άκακα είναι, αλλά αυτά τουλάχιστον δεν μπαίνουν στα σπίτια μας).
Δεν τα αφήνετε ήσυχα να τζιτζικίσουν λέω εγώ?
 




despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
καλη επιτυχια κ με τις κατσαριδες ευχομαι!!!:Dμπλιαχ!
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Εμενα μου κανει εντυπωση το πού τα βρισκει γιατι παντα ειχα την εντυπωση οτι τα τζιτζίκια καθονται σχετικα ψηλα στα δεντρα.
Μηπως εννοεις γρυλους που ειναι σαν ακριδες και παλι βγαζουν ηχο?
 


kat201161

Well-Known Member
5 Μαϊου 2009
436
7
ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
Λοιπόν, για σκύλο δεν ξέρω αλλά η γάτα με την οποία μεγάλωσα, το τι ακρίδα και τζιτζίκι έτρωγε,ήταν άλλο πράγμα:D
Φυσικά και δεν είχε πάθει τίποτα ποτέ!
Τώρα το καλοκαίρι, όποτε τη φωνάζαμε ερχόταν κουνιστή και λυγιστή και κάτω απ΄τα μουστάκια της περίσσευαν φτερά και ποδαράκια...όσο για τις κατσαρίδες, τις σκότωνε αλλά δεν τις έτρωγε!
Το τσιουάουα ΄κυνηγάει κάτι πεταλούδες, κάτι μύγες αλλά να πιάσει...δεν τον έχω πετύχει μέχρι τώρα:)!
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
εγω ειχα γατο παντως που ηταν μεγαλος κατσαριδοφαγος!ηθελα να του πλεινω το στομα με detol μετα!
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Εγω, κρινοντας απο την δικια μου θα το εθετα διαφορετικα:

Ο,τι κινειται εκτελειται

Δεν το επιτρεπω οταν κινουνται θηλαστικα.
 


giannis

Well-Known Member
1 Μαϊου 2009
81
0
με τα ποντικια υπαρχει περιπτωση να κολησει κατι;
οχι αν τα φαει ,απλα αν τα δαγκωσει.
γιατι οσο μεγαλωνει ,εδω στην εξοχη πιστευω θα αρχισει να εκτελει και αυτα.
βασικα απο οτι εχω διαβασει,τα παλαια χρονια αυτα τα σκυλια τα ειχαν για αυτον τον λογο(σναουζερ)
 


mariettou

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2009
314
1
Glasgow, UK
με τα ποντικια υπαρχει περιπτωση να κολησει κατι;
οχι αν τα φαει ,απλα αν τα δαγκωσει.
γιατι οσο μεγαλωνει ,εδω στην εξοχη πιστευω θα αρχισει να εκτελει και αυτα.
βασικα απο οτι εχω διαβασει,τα παλαια χρονια αυτα τα σκυλια τα ειχαν για αυτον τον λογο(σναουζερ)
http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=3732&highlight=%CE%BB%CE%B5%CF%80%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=3732

http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=5851

Θυμηθηκα παλι τα πρωιμα κατορθωματα του καμαριου μου:p
 




kyveli

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
452
4
Berlin
τα τζιτζίκια δε ζουν μόνο ψηλά στα δέντρα, είναι και πιο χαμηλά, πάνω στον κορμό.

Ο δικός μου είναι μέγας μυγοχάφτης και έχει πολύ πλάκα όταν τις κυνηγάει. Βασικά αν μπει μύγα την κυνηγάνε δύο γάτες και ένας σκύλος, και όποιος την προλάβει, κερδίζει τον ... "μεζέ"! (μπλιαχ!)

Τις κατσαρίδες, τα γατόνια τις σκοτώνουν, αλλά τα σκυλόνια αν τη δουν στρίβουν από την άλλη, δε τις θέλουν με τίποτε. (μη βιαστείτε να τα θεωρείσετε... "καθαρούλια και με τρόπους"... με τα ... κακά δε δείχνουν καθόλου τέτοιες "ευαισθησίες"! χαχαχα)