***


Agnes

Member
8 Νοεμβρίου 2006
5
0
P. Faliro, Athens, GREECE
www.ktiiniatreio.gr
θα θέλαμε να ενημερώσουμε όλα τα μέλη του forum που μπορεί να ενδιαφέρονται, ότι στις 18 και 19 Νοέμβρη είναι το Σαββατοκύριακο για τα ζώα μας και προσφέρουμε δωρεάν έλεγχο υγείας και συμβουλές για όλα τα κατοικίδια.
Μπορείτε να έρθετε στο *******************
 


S

SwkDoG

Guest
Είπαμε να μιλάμε για τροφούλες και αξεσουάρ ελεύθερα αλλά μη το παρακάνουμε στο promotion και τη διαφήμιση!!...Ντροπή!... :oops:

Agnes καλά-καλά δεν μας έχεις πει τι σκύλο έχεις (χωρίς να θέλω να προσβάλω την Παλόμα αλλά μια αναφορά της έγινε...) και αμέσως διαφημισούλα?!... :D

Δώσε πρώτα τα "φώτα" σου στους χρήστες του φόρουμ με καμιά απάντηση και καμιά δημοσίευση και μετά προσφέρεις και "αφιλοκερδός" τις υπηρεσίες σου (όπως ο Νταλάρας για την Κύπρο... :lol: )...

Με όλο το σεβασμό κυρία συνάδελφος!...
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
609
2
Athens
Ο κάθε ένας το παίρνει οπός θέλει, ο ένας σαν διαφήμιση, ο άλλος σαν ευκαιρία να πάει κάποιο αδέσποτο για έλεγχο στο κτηνίατρο. Τέτοιο είδος προσφοράς για τα ζώα στο εξωτερικό είναι πολλή γνωστά και ευπρόσδεκτα, και όλη το βλέπουν με καλό μάτι. Να προσθέσω ότι προσωπικά δεν ξέρω την Agnes για να μην λέμε :wink:
 


S

SwkDoG

Guest
Ο κάθε ένας το παίρνει οπός θέλει, ο ένας σαν διαφήμιση, ο άλλος σαν ευκαιρία να πάει κάποιο αδέσποτο για έλεγχο στο κτηνίατρο. Τέτοιο είδος προσφοράς για τα ζώα στο εξωτερικό είναι πολλή γνωστά και ευπρόσδεκτα, και όλη το βλέπουν με καλό μάτι.
magi τι νόημα έχει να πας ένα αδέσποτο για "έλεγχο υγείας και συμβουλές"?!...
Θα του πάρει θερμοκρασία,θα το δεί και ενδεχομένος θα το ακροαστεί και αντε και σου βγαίνει υγειές το αδέσποτο,τι γίνετε?...
Ούτε εμβόλια θα σου κάνει δωρεάν,ούτε αποπαρασίτωση,ούτε τροφή θα σου δώσει δωρεάν να το ταΐσεις οπότε κανένα ουσιαστικό όφελος για το αδέσποτο.
Τώρα αν είναι άρρωστο εννοείτε πως θα πληρώσεις για την οποιαδήποτε θεραπεία οπότε πάλι κανένα ουσιαστικό όφελος για ζώο και ιδιοκτήτη.

Για πες μου εσύ λοιπόν τώρα ποιόν βλέπεις να εξυπηρετεί αυτή η "προσφορά γνωριμίας"?!...
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
συμφωνω σε ολα με τον swkdog.
και να προσθεσω μια ερωτηση.....
agnes τελικα τι εγινε? εμαθες ελληνικά?
αν θυμαμαι καλα το introduction σου ηταν στα αγγλικα........
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
609
2
Athens
Με όλο το σεβασμό κυρία συνάδελφος!...
Δεν έχω να προσθέσω τίποτα σχετικά με την προσφορά, όπως είπα ο κάθε ένας το βλέπει με το δικό του συμφέρον :wink:
 


S

SwkDoG

Guest
Quote:
Με όλο το σεβασμό κυρία συνάδελφος!...

Δεν έχω να προσθέσω τίποτα σχετικά με την προσφορά, όπως είπα ο κάθε ένας το βλέπει με το δικό του συμφέρον
Αν με το πιο πάνω σχόλιο magi υπονοείς δικό μου συμφέρον (που αυτό κάνεις δηλ.) να σε ρωτήσω κάτι...

Όσο καιρό μπαίνεις στο φόρουμ (και οποιοσδήποτε άλλος) έχετε δεχθεί από μέρους μου διαφήμιση για το πρόσωπο μου?!...

Ξέρεις που είναι το ιατρείο μου?!...

Γνωρίζεις καν το όνομα μου?!...

Ποιό λοιπόν το δικό μου συμφέρον?!...


Για να καθαρίζει λίγο "η ήρα από το στάρι" γιατί βλέπω "σύγχυση" σε κάποιους... 8)
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
609
2
Athens
Δεν υπονοώ τίποτα, το θέμα της προσφοράς προσωπικά δεν είδα σαν διαφήμιση και το έγραψα εφόσον δεν κλειδώθηκε το post. Γιατί το βλέπω έτσι – επειδή έχω δει στο έξωτ. πολλές τέτοιου είδους προσφορές, στην Ελλάδα δυστυχώς ακόμα βλέπουμε τα πάντα με πονηρό μάτι. Και επειδή έχω διαφορετικοί γνώμη δεν νομίζω ότι είναι κακό η βλάπτει κανέναν 8)
 


S

SwkDoG

Guest
Κοίταξε δεν ξέρω αν φταίνε τα Ελληνικά που δεν σε βοηθούν αλλά έκανες "παράθεση" (quote) το "Με όλο το σεβασμό κυρία συνάδελφος!..." και έγραψες πως για την "προσφορά" δεν έχεις να προσθέσεις κάτι και ότι ο καθένας το "βλέπει" με το δικό του συμφέρον.

Με αυτά σε ρωτάω λοιπόν τι εννοούσες?...Και για ποιό λόγω παρέθεσες το "Με όλο το σεβασμό κυρία συνάδελφος!..." αν δεν ήθελες κάτι να πείς?!...

Τα υπόλοιπα για το εξωτερικό και ότι ο καθένας το παίρνει όπως θέλει τα είχες πεί εξάλλου από την πρώτη σου δημοσίευση.

Υ.Γ. Δεν απάντησες στις ερωτήσεις μου,που σου έκανα πιο πάνω και για λόγους επικοδομητικού διαλόγου αλλά και ευγένειας καλό θα ήταν να μην αφήνονται "αναπάντητα ερωτήματα"...
 




S

SwkDoG

Guest
Ξέχασες και αυτές τις ερωτήσεις...

magi τι νόημα έχει να πας ένα αδέσποτο για "έλεγχο υγείας και συμβουλές"?!...
Θα του πάρει θερμοκρασία,θα το δεί και ενδεχομένος θα το ακροαστεί και αντε και σου βγαίνει υγειές το αδέσποτο,τι γίνετε?...
Ούτε εμβόλια θα σου κάνει δωρεάν,ούτε αποπαρασίτωση,ούτε τροφή θα σου δώσει δωρεάν να το ταΐσεις οπότε κανένα ουσιαστικό όφελος για το αδέσποτο.
Τώρα αν είναι άρρωστο εννοείτε πως θα πληρώσεις για την οποιαδήποτε θεραπεία οπότε πάλι κανένα ουσιαστικό όφελος για ζώο και ιδιοκτήτη.

Για πες μου εσύ λοιπόν τώρα ποιόν βλέπεις να εξυπηρετεί αυτή η "προσφορά γνωριμίας"?!...
Καθώς και αυτές....

Όσο καιρό μπαίνεις στο φόρουμ (και οποιοσδήποτε άλλος) έχετε δεχθεί από μέρους μου διαφήμιση για το πρόσωπο μου?!...
Κοίταξε δεν ξέρω αν φταίνε τα Ελληνικά που δεν σε βοηθούν αλλά έκανες "παράθεση" (quote) το "Με όλο το σεβασμό κυρία συνάδελφος!..." και έγραψες πως για την "προσφορά" δεν έχεις να προσθέσεις κάτι και ότι ο καθένας το "βλέπει" με το δικό του συμφέρον.

Με αυτά σε ρωτάω λοιπόν τι εννοούσες?...Και για ποιό λόγω παρέθεσες το "Με όλο το σεβασμό κυρία συνάδελφος!..." αν δεν ήθελες κάτι να πείς?!...
Συνάδελφος = Αυτός που ασκεί το ίδιο επάγγελμα με άλλον.

Η μοίρα το ήθελε και εγώ όπως και η Agnes να έχουμε το πτυχίο της κτηνιατρικής... :)
 


Agnes

Member
8 Νοεμβρίου 2006
5
0
P. Faliro, Athens, GREECE
www.ktiiniatreio.gr
Σαβ/κο για τα κατοικίδια μας

θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους όσους μας επισκέφτηκαν αυτό το Σαββατ/κο. Ήταν πολύ ωραίο να γνωρίσουμε εσάς και τα κατοικίδιά σας. Ελπίζουμε να σας βοηθήσαμε αρκετά, άλλους με συμβουλές, και άλλους με εξετάσεις και θεραπείες. Για όσους δεν μπόρεσαν να έρθουν, σκοπεύουμε να επαναλάβουμε τους επόμενους μήνες. Μέχρι τότε να είσαστε εσείς και οι πιστοί μας φίλοι καλά.
 




S

SwkDoG

Guest
και ο μηνας εχει εννιαααααααααααααααααααααααααα
:lol: :lol: :lol: :lol:

Τώρα ειλικρινά σας ρωτώ (όλα τα μέλη),τέτοιου είδους "μέλη" του φόρουμ που δεν έχουν διάθεση να συνεισφέρουν (κατ'όπως φαίνετε) με απαντήσεις,με τις γνώσεις και τις απόψεις τους ή έστω με μια φιλική κουβέντα,παρά λειτουργούν "μηχανικά" και με ιδιοτελείς σκοπούς (πάλι κατ'όπως φαίνετε)...πως να τα μεταχειριστώ???...

Με διαγραφή...?
Με "προειδοποίηση"...?¨
Ή να κάνω "σαν να μη συμβαίνει τίποτα"...?
 






nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.179
1.000.000.018
ATHENS
......ΚΡΕΜΑΛΑΑΑΑΑ...... :D

τι να πω???.....περιμενα τουλαχιστον να εχει διαβασει την απαντηση .....η ιδια ειναι δυσφημηση για τον ευαυτο της....δεν νομιζω οτι πρεπει να διαγραφει...ουτε η ιδια αλλα ουτε και τα posts της...αλλα να μεινει προς παραδειγματισμο...

δεν ειχε χρονο να απαντηση μιας και εξω απο το ιατρειο της θα ειχαν κανει ουρα για δωρεαν εξετασεις...... :D
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
609
2
Athens
Με "προειδοποίηση"...?¨
Εφόσον δεν έχει γίνει προειδοποίηση, αν έχει γίνει στο συγκεκριμένο χρήστη – δεν ξέρω με πόσες προειδοποιήσεις προβλέπετε διαγραφή ??
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.465
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma