12 χρόνια μετά...






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.643
19.876
Ε μωρεεεε!!! Πλάκα έχει το μικρούλη!!!
Να σου ζήσει και επίσημα λοιπόν! :giggle:
 
  • Love
Reactions: irma


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Σε ευχαριστώ πολύ mareco! Είναι απίστευτα τρυφερή και ναζιάρα, δεν περίμενα ότι θα την αγαπήσω τόσο μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.
 
  • Like
Reactions: mareco




Άννα34

Well-Known Member
11 Δεκεμβρίου 2021
90
187
47
Πες μας πιο πολλα! Πόσο καιρό την έχεις, ποια είναι η ηλικία της, πως τη βρήκες..... Το ναζί πάντως περισσεύει!!!
 
  • Love
Reactions: irma


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Τη Μόκα την υιοθέτησα από τη Φιλοζωικό Σωματείο Κύμης Αλιβερίου. Την έχω 3 εβδομάδες. Είναι περίπου 2 ετών, πολύ γλυκιά και τρυφερή μαζί μου. Δυστυχώς φοβάται υπερβολικά τους άλλους ανθρώπους - βάζει την ουρά κάτω από τα σκέλια και προσπαθεί να φύγει όταν την κοιτάξουν ή όταν της μιλήσουν-θέλω να πιστεύω ότι θα επανέλθει σιγά-σιγά.
Είχε την ίδια συμπεριφορά και με τους σκύλους τις πρώτες μέρες όμως τώρα έχει ξεθαρρέψει και θέλει να τους πλησιάζουμε και κουνάει και λίγο ουρίτσα.
Στο σπίτι μέσα δεν μου κάνει ζημιές ούτε όταν λείπω, το μόνο κακό είναι ότι όταν λείπω στη δουλειά, δηλαδή αρκετές ώρες, όταν επιστρέφω της φεύγουν τα τσίσα.
Σε γενικές γραμμές είναι ένα τέλειο πανεύκολο σκυλάκι.
 






Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Είχαμε λίγες εβδομάδες που συζητούσαμε με την αγαπημένη irma ότι σκέφτεται να ξαναπάρει σκύλο και πώς θέλει να είναι ώστε να μπορεί να συμβιώσει αρμονικά μαζί της. Μόλις με ειδοποίησαν για ένα γκριφονάκι σε όχι καλή κατάσταση σε κοντινό χωριό, ήξερα ότι αυτό θα είναι το σκυλί της! Της την έδειξα και ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά κι έτσι κανονίστηκαν τα πάντα για να πάει κοντά της και να ζήσουν για πάντα αγαπημένες :love: όπως και έγινε!

1685005101441.png