Akita American


pechlis

New Member
12 Ιανουαρίου 2016
4
0
38
Serres
Εχω ενα αμερικανικο ακιτα θυληκο ειναι σχεδον 4 μηνων και δεν εχει σηκωσει ακομη τα αυτια του.. παιζει να εχει προβλημα;
Επισης ειναι παρα πολυ λαιμαργο..συνεχεια θελει να τρωει.. ειναι λογικο αυτο;
και τελος δαγκωνει συνεχεια παρα το μαλωμα που του κανω... τι γινετε με αυτο;
Οποιος γνωριζει εστω και 1 απαντηση θα ηταν καλο να ξερω..
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Εχω ενα αμερικανικο ακιτα θυληκο ειναι σχεδον 4 μηνων και δεν εχει σηκωσει ακομη τα αυτια του.. παιζει να εχει προβλημα;
Επισης ειναι παρα πολυ λαιμαργο..συνεχεια θελει να τρωει.. ειναι λογικο αυτο;
και τελος δαγκωνει συνεχεια παρα το μαλωμα που του κανω... τι γινετε με αυτο;
Οποιος γνωριζει εστω και 1 απαντηση θα ηταν καλο να ξερω..
Ο εκτροφέας σου τι λέει για όλα αυτά?
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Νομιζω ειναι ακομα νωρις για να ανησυχεις.Αν δεν εχεις δειγμα απο γονεις και γενικοτερα απο τους προγονους του σκυλου σου(πεντιγκρι),μειωνονται οι πιθανοτητες για μια σιγουρη απαντηση.Δες και εδω μερικες απαντησεις :

http://www.dogforum.gr/community/threads/Πεσμένο-αυτί-σε-ακίτα.365/
 


pechlis

New Member
12 Ιανουαρίου 2016
4
0
38
Serres
Το σκυλι το πηρα απο γνωστο οχι απο εκτροφειο. Πρωτου κανω την αγορα ειδα και τους γονεις και ηταν πολυ καλα στημενοι και οι 2. ρωτησα και εναν γνωστο μου που ξερει απο σκυλους και ειπε οτι ειναι μια χαρα..
Για τα αυτια ανησυχω γιατι ενα αδερφακι της τα εχει σηκωσει ηδη οπως εχω δει και αυτη οχι γι αυτο ρωτησα μηπως καποιος ξερει κατι παραπανω..ευχαριστω για το λινκ Beyond Wonderland!
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Γιατί ανησυχείς? αφού δεν θα πηγαίνεις σε εκθέσεις. Αν έχει πεσμένο αφτί δεν θα το αγαπάς? Δεν θα επιρρεάζει την υγεία της.
 


pechlis

New Member
12 Ιανουαρίου 2016
4
0
38
Serres
Γιατί ανησυχείς? αφού δεν θα πηγαίνεις σε εκθέσεις. Αν έχει πεσμένο αφτί δεν θα το αγαπάς? Δεν θα επιρρεάζει την υγεία της.
Φυσικα και θα το αγαπαω δεν αλλαζει αυτο σε κατι. Ρωτησα για να παρω καποιες συμβουλες και απαντησεις σε ερωτηματα που εχω.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.607
1.939
Το σκυλι το πηρα απο γνωστο οχι απο εκτροφειο. Πρωτου κανω την αγορα ειδα και τους γονεις και ηταν πολυ καλα στημενοι και οι 2. ρωτησα και εναν γνωστο μου που ξερει απο σκυλους και ειπε οτι ειναι μια χαρα..
Για τα αυτια ανησυχω γιατι ενα αδερφακι της τα εχει σηκωσει ηδη οπως εχω δει και αυτη οχι γι αυτο ρωτησα μηπως καποιος ξερει κατι παραπανω..ευχαριστω για το λινκ Beyond Wonderland!
Εγω παλι γιατι ανησυχω για τον γνωστο σου που ξερει και απο σκυλους :D
Τελος παντων να σου ζησει και να ειστε καλα μαζι και αγαπημενοι :D
 


pechlis

New Member
12 Ιανουαρίου 2016
4
0
38
Serres
Εγω παλι γιατι ανησυχω για τον γνωστο σου που ξερει και απο σκυλους :D
Τελος παντων να σου ζησει και να ειστε καλα μαζι και αγαπημενοι :D
Γιατι το λες αυτο;
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.607
1.939
Γιατι ολη η Ελλαδα ξερει απο σκυλια!!!Ναι η χωρα που ο σκυλος μου εχει χαρτια σημαινει βιβλιαριο!η χωρα που ο σκυλος ειναι σε μπαλκονια -αυλες-ταρατσες-δεμενος κτλπ!η χωρα που αν σε δουν στον δρομο να εχεις ενα προβλημα με τον σκυλο σου,θα σου πουν:Φιλε αυτο κανε το εχω ψαξει!Βεβαια το τρομερο καλο σε αυτη την χωρα ειναι οτι ολοι oi εκπαιδευτες που εχουν επιλεξει να εκπαιδευτει ο σκυλος τους εκπαιδευουν σκυλια για αστυνομια η στρατο!σε φαση αν γινει πολεμος τωρα τους εχουμε ολους με τοσα σκυλια και εκπαιδευτες!

Τελος παντων ο τροπος αποκτησεις σκυλου ηταν λαθος και επρεπε να στο πει ο φιλος σου που ξερει!αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι το σκυλακι εχει κατι!ουτε αλλαζει κατι στην σχεση σας!

Και παλι να σου ζησει!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3