Billy η φώκια !!


NatBilly

Member
18 Φεβρουαρίου 2020
16
36
34
Καλησπέρα και από μας..
Από δω η Billy, η μικρή μου φώκια!
FB_IMG_1550278107072.jpg
Είμαστε μαζί από τον Μάιο του 2017.. τη μικρή την υιοθέτησα από το Δικεπαζ εντελώς τυχαία.. την πήρα σε ηλικία 11 μηνών (περίπου).. Ήταν ένα κακοποιημένο σκυλάκι, την είχε ένας τύπος και την προόριζε για βορά σε κυνομαχίες..Όλα αυτά βέβαια ανήκουν στο πολύ μακρινό παρελθόν, μιας και πλέον το κοριτσάκι μου είναι ένα χαζόσκυλο, ζωηρό, παιχνιδιάρικο, σχεδόν καθόλου φοβικό, ένας απίστευτος χαρακτήρας που συμβιώνει υπέροχα και με ανθρώπους και με άλλα ζώα (κατά καιρούς είχαμε διάφορες φιλοξενίες είτε σκύλων είτε γατιών)..σήμερα ζει με τον αδερφό της (ένα ατίθασο κοπριτόγατο <3 ) και πραγματικά δε μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς αυτήν!
75262200_2499442573607962_754102601120743424_o.jpg
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Καλως ηρθατε! Κουκλα και η φωκια και το αδερφακι της ! Γλυκες ειναι μαζι :love:
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Μπράβο σου που υιοθετείς και σώζεις (y)

Πολύ όμορφα και τα δύο. Να σου ζήσουν :giggle:
 




Grizzly

Active Member
7 Οκτωβρίου 2019
28
68
39
Φοβερή η Billy :love: όπως και ο μικρός αδελφός!! Λατρεύω να βλέπω "μεικτές" οικογένειες κατοικίδιων.

Έχω κι εγώ έναν συνομιληκο μπουνταλα σαν την Billy (από καταφύγιο) κι ένα γάτο 7 χρόνων κι ακόμα ξεροσταλιαζω να τους βλέπω μαζί :giggle:

Μπράβο σου που προτιμάς αδεσποτακια και που δεν σε κράτησε πίσω.. η περιρρέουσα ατμόσφαιρα γύρω από την συγκεκριμένη φυλή! Κι ο δικός μου λατρεύει όλα τα ζωάκια ανεξάρτητος είδους, ρατσας, και φύλου.

Οπότε μπορείς ανέβαζε μας αν θες κι άλλες φωτογραφίες ;)
 
  • Love
Reactions: NatBilly


NatBilly

Member
18 Φεβρουαρίου 2020
16
36
34
Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια, δεν με ενδιέφερε καν τι ράτσα είναι η μικρη (δεν είναι καθαρόαιμη σίγουρα), γιατί με το που την είδα έλιωσα! Είναι απίστευτο πλάσμα!!!!
Θα ήθελα πολύ να δω και τα δικά σου μαζί!!!
 

Attachments



Grizzly

Active Member
7 Οκτωβρίου 2019
28
68
39
Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια, δεν με ενδιέφερε καν τι ράτσα είναι η μικρη (δεν είναι καθαρόαιμη σίγουρα), γιατί με το που την είδα έλιωσα! Είναι απίστευτο πλάσμα!!!!
Θα ήθελα πολύ να δω και τα δικά σου μαζί!!!
Πεθαίνω :love: :love: :love:

Είναι πανέμορφα και τα 2 τους!!

Κι εμένα δεν είναι καθαρόαιμος φυσικά. Μπορείς να δεις κάποιες φωτογραφίες τους (+ bonus video με μωραγατακι που είχε βρει ο Grizzly στην βόλτα) στο θέμα γνωριμίας που είχα ανοίξει "Grizzly the rescue dog" ;)

Σε ευχαριστώ πολύ για τις έξτρα φωτογραφίες!! Μου έφτιαξαν την μέρα :giggle:
 
  • Love
Reactions: NatBilly


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.593
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3