Boxer με καλαζάρ


jayvik

New Member
26 Ιανουαρίου 2011
2
0
καλησπερα σε ολους! εχω ενα μποξερ 11 χρονων και χθεσ που το πηγα στον κτηνιατρο και του εκανα εξετασεισ μου ειπε οτι εχει καλαζαρ και οτι εχει μαζεψει ασκιτικο υγρο στην κοιλια του.. σημερα που πηρα και την βιοχημικη εξεταση μου ειπε οτι τα οργανα του ειναι σχετικα καλα και οτι υπαρχει θεραπια αλλα δεν ειναι συγουρο οτι θα την αντεξει λογο ηλικιασ.. μου εδωσε 30% να πετυχη η θεραπια. δεχτηκα να την ξεκινισουμε και μου εδωσε για αρχη αντιβιοση clindavet 150 mg πρωι βραδυγια να φυγει το ασκιτικο υγρο και zylapour 300 mg για 6 μηνες.. μου ειπε επισεισ οτι αν φυγει το ασκιτικο υγρο εχει πολυ περισσοτερες πιθανοτητεσ να ζησει.. εχει περασει καποιος κατι παρομοιο με εμενα? θα ηθελα την αποψη σασ πανω στο θεμα ..
 


babster

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2010
118
0
Καλως ηρθες στη παρεα μας. Δε ξέρω κατι επι του θεματος αλλά υπαρχουν στο forum πολλοι να σε βοηθησουν. Σου ευχομαι να γινει γρηγορα καλα ο σκυλος. Βαλε καμια φωτο να το θαυμασουμε!!:)
 


tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
διουρητικά,δεν σου έδωσε???
περίεργο μου κάνει....................
στον ασκιτn πάντα δίνουν διουρητικά.
(τουλάχιστον οι δικοί μου γιατροί)
για να σου δημιουργήσει ασκιτn κάποιο εσωτερικό όργανο είναι πειραγμένο.
δεν είναι απαραίτητο ο ασκιτnς να συνδέεται με το καλαζάρ.
Υπομονή

Βαλε καμια φωτο να το θαυμασουμε!!:)
Βρε babster,ο άνθρωπος λέει ότι ο σκύλος του είναι χαλια ,30% πιθανότητες να ζήσει έχει!!!!
Και εσύ ζητάς φωτογραφίες???
να θαυμάσεις τι??
εδώ δεν ξέρει ο ίδιος για ποσο θα τον θαυμάζει!!!
](*,)
 


jayvik

New Member
26 Ιανουαρίου 2011
2
0
ευχαριστω για τις απαντησεις σας . babster αμα γινει καλα το σκυλακι τηα ανεβασω φωτο.. tangerin oxi δεν μου εδωσε διουριτικα.. θα παρω τηλεφωνο να την ρωτησω.. απο δευτερα θα ερθει και το φαρμακο για το καλαζαρ.. δεν θυμαμε πως μου το ειπε αλλα θα ειναι σιροπι.. επισεις ειπε οτι αν αντεξει την θεραπεια τον πρωτο μηνα μαλλων θα τα παει καλα.. το σκυλακι παντος εχει ορεξη για φαει και περπαταει.. μακαρι να πανε ολα καλα!