Brit care junior lamp rice


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Καλησπέρα σε όλους εδώ και 5 μήνες δίνω την acana puppy large breed έχει κάτσει μια χαρά στην μικρή αλλά επειδή κάθε μήνα πρέπει να κάνω 300+χιλιόμετρα για να την βρω σκέφτομαι να την αλλάξω με κάποια άλλη δεν είναι οικονομικό το θέμα βρήκα σε ένα κτηνιατρείο στην περιοχή μου αυτή την τροφή Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice – Brit νομίζω ότι είναι σχετικά καλή αλλά μου φενετε ότι 7,5% τέφρα είναι πολύ όπως και η πρωτεΐνη 28 % είναι λίγο έχει δώσει κανείς την συγκεκριμένη τροφή? Αν έχετε να προτείνετε και κάποια καλύτερη από αυτή την εταιρία
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
824
941
27
με το "αρνισιο κρεαταλευρο" ως πρωτο συστατικο θα ελεγα να μεινεις μακρια καλυτερα.... γιατι πρεπει να κανεις τοση αποσταση για την ακανα? θα μπορουσες να παραγγελνεις μια δυο βδομαδες πριν δεις πως τελειωνει το σακουλι.
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Στο χωριό που μένω αν έρθει κούριερ θα πληρώσω ακόμα ένα τσουβαλι....είναι ορεινό χωριό με δύσκολη πρόσβαση και αναγκαστικά πάω Θεσσαλονίκη σε κανένα κτηνιατρείο σε κανένα μαγαζί σε ακτίνα 300km δεν μπορώ να βρώ acana έχω πάρει τηλέφωνο σε όλα τα petshop και δεν έχω τόσο θέμα με την απόσταση αλλά κάποιες φορές λόγο δουλειάς κλπ δεν πρόλαβενω με αποτέλεσμα να τρέχω τελευταία στιγμή
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
824
941
27
κατανοητο
εχεις μια εικονα ποιες μαρκες εχουν τα πετσοπ κοντα σου? αν ναι πες μου μερικες να δουμε ποια ειναι καλυτερη
 
  • Like
Reactions: Billias83




TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
824
941
27
εαν μπορεις να διαθεσεις το 70-80αρι της εσσενσιαλ για το 12κιλο τσουβαλι, σιγουρα πας σε αυτη
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Σίγουρα δεν είναι πρόβλημα αν σκεφτείς ότι έδινα 40 ευρώ σε βενζίνη τα 73 που είχε η acana με την essential δεν φενετε τόσο μεγάλη η διαφορά
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
824
941
27
ε ναι μια χαρουλα τοτε, αν ειναι κατω των 12 μηνων, ξεκινα με την The beginning και μετα διαλεξε οποιον κωδικο πιστευεις της ταιριαζει καλυτερα, εκτος απτη Stamina. αυτο ειναι για σκυλια εργασιας ή μητερες που κατεβαζουν γαλα ακομα, εχει εξωφρενικη πρωτεινη και δεν ειναι για το μεσο σκυλι
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Γενικότερα τρέχει πεζει στο βουνό σίγουρα 3 ώρες την ημέρα και στο σπίτι εχει μια μεγάλη αυλή όποτε θέλει μπαίνει μέσα όποτε θέλει βγαίνει με την acana στης 8 που μπαίνει σπίτι τρώει και πέφτει ξερή για ύπνο μεχρι το πρωί γενικότερα όλη μέρα είναι ελεύθερη στην δουλειά μου και γενικότερα εκεί που πάει να παίξει φυσικά πάντα με εμένα και την μπαλα της
 




TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
824
941
27


ThemisRottweiler

Active Member
26 Ιουνίου 2021
26
21
Brit , essential, natura αυτές που θυμάμαι Brit Care Junior Large Lamb & Rice 12kg και αυτήν από brit μπορώ να βρω απ' ότι γράφει δεν έχει κρεαταλευρο αλλά κρέας αρνιού
Εάν μπορείς να βρεις εκτός από Brit Care, Brit Fresh είναι η καλύτερη ανάμεσα στις Brit.
 






theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Εγώ από όσες τροφές δοκίμασα orijen carnilove royal canine και κάποιες ακόμα έκανε διάρροια με την acana κανένα απόλυτος πρόβλημα σήμερα αγόρασα essential θα δω πως θα της κάτσει αν δεν έχει θέμα είμαι μια χαρά γιατί μπορώ να την βρω εύκολα
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Εγώ εκτός από aatu (πάπια ή σολωμό) που της έχει κάτσει πολύ καλά και της αρέσει και πάρα πολύ δοκίμασα belcando mastercraft με αρνί. Είναι μονοπρωτεϊνικές και οι δυο (γιατί απ ότι έχω καταλάβει και η παραμικρή παρουσία κοτοπουλου/γαλοπούλας της προκαλεί κνησμό) και μου φάνηκαν αξιόλογες..δυστυχώς είναι πανάκριβες..αλλά είναι οι μόνες τροφές μετά από 1,5 χρόνο που την έχουμε με κυνηγάει από πίσω μέχρι να της δώσω το μπωλ...κι αναρωτιέμαι: παίζει να καταλάβαινε οτι οι άλλες (orijen, acana κλπ) την ενοχλούσαν???
 




Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Μα δεν ήταν μόνο η acana...όλες οι grain free που έχω δώσει κατά καιρούς, της το έκαναν αυτό...οχι κατι σοβαρο μη φανταστείς...κι εγώ νομιζα ότι φταίει το σαμπουαν (που δεν είναι σαμπουαν είναι φαρμακευτικό, χωρίς σαπούνι για δέρματα με κνησμό). Κι έλεγα τι στο καλό, με τι θα την πλένω?? και διαβάζοντας διαβάζοντας διαβάζοντας, μου ήρθε αυτή η ιδέα..να της δώσω μονοπρωτεϊνική...και της έκατσε σούπερ!!
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
@theodss1 Να σου στείλουν την acana με ΚΤΕΛ στο πλησιέστερο σημείο δεν παίζει ; Σε περίπτωση που δεν κάτσει καλά η νέα τροφή.

@Aliki V. Η acana είχε συνταγή με σκέτο αρνί και μήλο σε "λογική" τιμή. Η aatu, δεν θυμάμαι ποια συνταγή, έχει την φήμη τροφής που "θεραπεύει" δερματοπάθειες. Εχει δοκιμαστεί από γνωστούς μου σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και τα αποτελέσματα ήταν πολύ θετικά αλλά δεν έχω ιδία πείρα. Η καλύτερη εναλλακτική σε αυτά τα χρήματα, μάλλον λιγότερα, είναι φρέσκο κρέας ανθρώπινης κατανάλωσης.
 
  • Like
Reactions: Aliki V.


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Αν δεν της κάτσει θα αγοράζω μια μεγαλύτερη ποσότητα από acana πχ 20 σακιά και πάει λέγοντας δεν το έκανα γιατί σκεφτόμουν να μην κάθονται πολύ καιρό οι τροφές θα δω ημερομηνία λήξης
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf