Byb...








Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Μετά το mail που του στειλα οτι έχω δώσει το mail του που με στολίζει σε δικηγόρο,μου στειλε οτι τα σκυλιά είναι ενός φίλου του και του χε ''δανεισει'' το mail και αυτός ο φίλος μ εβρισε και ζητα συγγνωμη και θα τσακωθεί λεει μαζί του γι αυτό!
Α και θα βγαλει τις αγγελίες γιατι νευρίασε που χρησιμοποίησε ετσι ο φιλος του το mail..

Εγραψε και με greeklish για ναμου δειξει οτι ειναι ο αλλος και οχι ο φιλος που εγραφε ελληνικα..

lol!!!

:D :lol:
 




EVAEVA

Active Member
8 Σεπτεμβρίου 2008
36
0
Κάπου βόρεια!
Αν και το θέμα είναι παλιό δε μπορώ να μη παραθέσω την άποψή μου!Επειδή μένω σε επαρχιακή πόλη θα ήθελα να πω πως αυτή η αντιμετώπιση των ζώων θεωρείται φυσιολογική!Σε όσες συζητήσεις έχω λάβει μέρος πάντα ακούω τα ίδια και τα ίδια!Το σκυλί δεν είναι για μέσα στο σπίτι,πρέπει να είναι στο φυσικό του περιβάλλον!Γιατί δε τη δένεις έξω στο μπαλκόνι!Μα γιατί δε θέλεις να τη ζευγαρώσεις,παρθένα θα την αφήσεις,να μη χαρεί τον έρωτα:eek:,γιατί της δίνεις ξηρά τροφή-δώσε της από τα δικά σας περισσεύματα εξάλλου σκυλί είναι τι ανάγκη έχει!!!Βάρεσέ την και λίγο για να μάθει!Πολύ στα όπα όπα την έχεις!
Πιστεύω πως στα μεγάλα αστικά κέντρα το σκηνικό έχει αρχίσει και αλλάζει αλλά στην επαρχία έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας!Το 90% των ιδιοκτητών σκύλων έχουν τα σκυλιά τους όπως ο εν λόγω κυριούλης!Και το πρόβλημα είναι πως το θεωρούν άκρως φυσιολογικό!Η έλλειψη παιδείας και γνώσεων από μέρους τους μεταφέρεται και στις νέες γενιές και πάει λέγοντας!Βέβαια με το ίντερνετ σιγά σιγά υπάρχει μεγαλύτερη ενημέρωση!Αλλά για να εξαλειφθούν τέτοιες συμπεριφορές έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας!Η στενοκεφαλιά του Έλληνα (εγώ τα ξέρω όλα) δυστυχώς είναι πάρα πολύ ισχυρή,και η παραδοχή λάθους ανύπαρκτη!
 






nick!

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
125
0
Επειδη κι εγω απο χωριο ειμαι(εχω ζησει αρκετα χρονια) και επιπλεον τωρα σπουδαζω επαρχια,βλεπω οτι ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα και το θεμα ειναι οτι δεν ειναι θεμα στενοκεφαλιας πιστευω αλλα τροπος ζωης.Τι θελω να πω,θελω να πω οτι στην επαρχια παιδια απο 14 χρονων σφαζουν αρνια,κοτες,γουρουνια κα. πραγμα που εγω δεν θα μπορουσα ποτε να το κανω γιατι δεν εχω μαθει ετσι,δουλευουν με τα σκυλια τους στα μαντρια η στο κυνηγι και τα βλεπουν μονο σαν εργαλεια,αντε που και που και κανα χαδι ετσι για το καλο,και παει λεγοντας,βλεπουμε δηλαδη οτι η ζωη ειναι πιο σκληρη και πιο ''ωμη''γι αυτους τους ανθρωπους,βεβαια θα μου πεις ολα τα παιδια στην επαρχια ετσι ζουν?Οχι και γι αυτο βλεπουμε τελευταια καποια βελτιωση στην ποιοτητα ζωης των κατοικιδιων στην επαρχια,ΕΙΔΑ ΠΕΤ ΣΟΠ στο χωριο μου και κουφαθηκα αφου μεχρι πριν ενα χρονο η μονη προμηθεια τροφης γινοταν απο τα μαγαζια με λιπασματα και τετοια.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU