Camping


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Εγώ πάλι πιστέυω ότι αυτό που παραθέτει η Noela στην απάντηση #12 είναι το καλύτερο, ο καθένας στη σκηνούλα του, έχει και σίτες για τα έντομα, μια χαρά!
 




nyfitsa

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2009
128
0
Ρε παιδιά να κάνω μια χαζή ερώτηση;
Επειδή και φέτος στις διακοπές κάμπινγκ θα κάνω αλλά αυτή τη φορά θα έχω το μυτόγκα μου μαζί. Για ελεύθερο οκ δεν θα έχω πρόβλημα αλλά στο οργανωμένο τι γίνεται με το κατούρημα; Ξυπνάς και βουρ τρεχάλα έξω απ΄το κάμπινγκ να τα κάνει;
Αν ναι, το μόνο σίγουρο είναι πως θα προσφέρουμε θέαμα απλόχερα στους γείτονες κατασκηνωτές έτσι όπως είμαι εγώ όταν ξυπνάω...:maria::D

Και κάτι άλλο: Η ατροπίνη χρειάζεται να είναι σε κάποιου είδους ψυγειάκι ή δεν παίζει ρόλο η θερμοκρασία, την κουβαλάω χύμα;

Ευχαριστώ:cool:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Στο camping τα κανει εκεί και πάντα έχεις μαζί σακουλάκι.., εντάξει μέσα στην φύση είσαι άλλωστε..

Mπορείς να έχεις ψυγειάκι με παγοκύστες και να τις έχεις εκεί..υπόψιν από το φαρμακείο των διακοπών στο camping δεν πρέπει να λείπει τίποτα..
 


nyfitsa

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2009
128
0
Σ' ευχαριστώ Κango:)

Σακουλάκι για τις "βόμβες" έχω παντού και πάντα, απλά για το κατούρημα το σκέφτηκα γιατί αν κρίνω απ΄το περυσινό κάμπινγκ δεν θα ήταν ό,τι καλύτερο να κατουράει μέσα. Έστω θα την βρω την άκρη, στην τελική θα στήσουμε κάπου απόμερα αν βρούμε, να έχουμε ιδιωτικό δεντράκι!:D ή απλά όπως είπα και πριν, θα χαρίζουμε θέαμα...

Για το φαρμακείο το έχω υπ' όψιν και του σκύλου και το δικό μου, να είσαι καλά
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Και εγω camping θα κανω φετος με την γυναικα μου, τον γιο μου και τον Solo. Ακομα δεν εχω καταληξει στο μερος και αν εχετε να προτεινετε καποιο προορισμο που ενδεικνυετε για σκυλο και οικογενεια, ειστε ευπροσδεκτοι να με ενημερωσετε.
Σκεφτομαι να παρω το crate μαζι μου ωστε να κοιμαται εκει, μιας και το εχει μαθει και δεν θα εχει προβλημα. Τι αλλο μπορει να χρειαστω εκτος απο το φαρμακειο των διακοπων?
Να επισημανω οτι ο Solo ειναι κοντοτριχος για οσους δεν το θυμουνται.
 


alex_v

Member
10 Μαϊου 2010
21
1
Βεροια
δεν αφηνουνε να τα εχεις ελευθερα.
φαρμακειο και σακουλακια μαζι σου για τα κακα,καλα να περασετε!!!
προχθες γυρισα απο καμπινκ.
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Και εγω camping θα κανω φετος με την γυναικα μου, τον γιο μου και τον Solo. Ακομα δεν εχω καταληξει στο μερος και αν εχετε να προτεινετε καποιο προορισμο που ενδεικνυετε για σκυλο και οικογενεια, ειστε ευπροσδεκτοι να με ενημερωσετε.
Σκεφτομαι να παρω το crate μαζι μου ωστε να κοιμαται εκει, μιας και το εχει μαθει και δεν θα εχει προβλημα. Τι αλλο μπορει να χρειαστω εκτος απο το φαρμακειο των διακοπων?
Να επισημανω οτι ο Solo ειναι κοντοτριχος για οσους δεν το θυμουνται.
Ενας καλος προορισμος είναι η Κρητη και πιο συγκεκριμενα το camping του Ρεθυμνου.
Εχουν και οι ιδιοι σκυλια που είναι αρκετα εξοικιωμενα με ανθρωπους γάτες σκύλους και αν και ελευθερα καποιες ώρες μεσα στο camping δεν πλησιαζουν και δεν ενοχλουν.
Το μονο "αρνητικο" για σκύλους που έχουν θεμα με τιε γάτες είναι ότι έχει αρκετες.


Εκτος απο σκηνη μπορείς να νοικιασεις είτε τροχοσπιτο, είτε μπανγκαλοου τα οποια και δε συστηνω.
 




Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
xmm για το συγκεκριμένο δεν ξέρω κάτι, πήγαινα για 5 χρόνια εκεί κοντά στο Γύθειο στο camping Cronos λεγόταν τότε, όπου το διέσχιζε κ το ποτάμι κ ήταν πολύ όμορφα. Αλλά έχει περάσει καιρός από τότε...
 


isalasi

Well-Known Member
5 Ιανουαρίου 2007
86
0
ΑΘΗΝΑ
Στο Μελτέμι πηγαίνω με την γυναίκα μου καθε χρόνο τα τελευταία 10 χρόνια.Συνήθως Σαββατοκύριακα ,αλλά μεχρι τα τέλη Ιουνίου το πολύ αρχές Ιουλίου.Είναι πολύ καθαρό, Σχετικά ήσυχο , με τηρηση των ωρων κοινής ησυχίας.Οι περισότεροι είναι τροχοσπιτάδες απο Γερμανία, Ολλανδια,Ιταλια.Εχει κυρίως φυσική σκια.Προς την παραλία έχει πευκώνα και πιο πίσω ενα μεγάλο ελαιωνα.Τουαλέτες ,ντουζιέρες (με παντα ζεστό νερό) πεντακαθαρες και συνέχως καθαριζόμενες.Εχει χώρο με πάγκους που μπορείς να φας.Εχει ψυγεία ,αλλά και γκάζι για μαγειρεμα.Εχει πλυντήρια για μπουγαδα.Εχει μινι μαρκετ για τα στοιχειώδη που σερβιρει και καφεδακια αλλά και φαγητό.Σκυλιά επιτρέπονται χωρις περιορισμούς.
 
Last edited:


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Στο Μελτέμι πηγαίνω με την γυναίκα μου καθε χρόνο τα τελευταία 10 χρόνια.Συνήθως Σαββατοκύριακα ,αλλά μεχρι τα τέλη Ιουνίου το πολύ αρχές Ιουλίου.Είναι πολύ καθαρό, Σχετικά ήσυχο , με τηρηση των ωρων κοινής ησυχίας.Οι περισότεροι είναι τροχοσπιτάδες απο Γερμανία, Ολλανδια,Ιταλια.Εχει κυρίως φυσική σκια.Προς την παραλία έχει πευκώνα και πιο πίσω ενα μεγάλο ελαιωνα.Τουαλέτες ,ντουζιέρες (με παντα ζεστό νερό) πεντακαθαρες και συνέχως καθαριζόμενες.Εχει χώρο με πάγκους που μπορείς να φας.Εχει ψυγεία ,αλλά και γκάζι για μαγειρεμα.Εχει πλυντήρια για μπουγαδα.Εχει μινι μαρκετ για τα στοιχειώδη που σερβιρει και καφεδακια αλλά και φαγητό.Σκυλιά επιτρέπονται χωρις περιορισμούς.
Ευχαριστω! Ειμαστε για Μελτεμι φετος:D
 




speedbull

Member
21 Απριλίου 2011
5
0
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα! Καινούργιος στην παρέα σας και θέλω να εκφράσω μια απορία μου, γιατί έρχεται σιγά σιγά ο καιρός για τις καλοκαιρινές διακοπές μας! Είμαι ιδιοκτήτης μιας 3 1/2 μηνών boxerinas της Φρίντας! Μέχρι τώρα τα καλοκαίρια μου είχα πάντα στο πρόγραμμα μου σιγουρα καποιες μέρες σε camping. Είμαι απο Θεσσαλονίκη και λατρεύω τον Αρμενιστή στην Χαλκιδική. Επιτρέπονται όλα τα κατοικίδια φυσικά με κάποιους περιορισμούς όπως να μην κυκλοφορουν ελευθερα, ασκοπα γαυγίσματα κτλ. Φέτος που έχω και την κούκλα μαζί μου, είπαμε με την κοπέλα μου να πάμε διακοπές μόνο στο camping.Όταν πάμε θα είναι 6 μηνών:) Έχω μεγάλη σκηνή με δωμάτια και προθάλαμο και γενικά απο εξοπλισμό είμαστε καλά! Αυτο που με απασχολεί είναι το θέμα της τουαλέτας της μικρής.. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία απο οργανωμένο camping ??
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Τι ομορφα Αρμενιστης....Φοιτητικα χρονια! Αχ!!!

Να την χαιρεσαι την μικρουλα σου και να περασετε και θα περασετε πανεμορφα!!!
τι σε απασχολει με την τουαλετα? Τα τσισακια στο χωμα σε σημεια που να μην λερωνει κοντα σε αλλες σκηνες, τροχοσπιτα κλπ και τα κακα στο σακουλακι σας οπως παντα! :)
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Καλωσόρισες κ να χαίρεσαι τη μικρή! :) *(Αρμενιστή είχα πάει πριν από 8 χρόνια περίπου κ έμεινα 20 μέρες)

E, τι να κάνεις με την τουαλέτα; Απλώς θα τα μαζεύεις κ καλό είναι να βρεις ένα πιο απομονωμένο μέρος στο κάμπινκ ή εκτός αυτού ώστε να μην ενοχλείς καθόλου. Θα κάνει την ανάγκη της, θα τα πετάς κ τέλος. ;-)

Εμείς είμαστε λάτρεις του ελεύθερου κάμπινκ κ στην παραλία το ίδιο γίνεται, εννοείται ότι δεν αφήνεις τίποτα κάτω.

Μην ξεχνάς το φαρμακείο των διακοπών, καθώς κ σιτρονέλα σε κάθε δύση του ηλίου :)
 


speedbull

Member
21 Απριλίου 2011
5
0
Θεσσαλονίκη
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Το ότι θα τα μαζεύω είναι αυτονόητο, απλά το θέμα είναι ότι δεν έχω ξαναπάει διακοπές με σκυλί και με έχει πιάσει ένα μικρό άγχος. Δεν έχει πρόγραμμα στο πότε θα κάνει τις ανάγκες τις.. Εξω δεν βγαίνει ακόμα λόγω εμβολίων και υπάρχει ένα θέμα μ αυτό. Το καλό είναι πως έχουμε ξεκινήσει τα πρώτα μας μαθήματα εκπαίδευσης και το καλοκαίρι θα έχει μάθει τα βασικά, για να υπάρχει και κάπως καλύτερος έλεγχος.. Αυτό με την τουαλέτα με προβληματίζει πάντως! Δεν πιστεύω να κανει καμια κουτσουκέλα μεσα στην σκηνη!!!
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
η σκηνη σας θα ειναι η φωλια της....και τα σκυλια τη φωλια δεν τη λερωνουν!
το πιο πιθανο να μην κανει μεσα στη σκηνη και το οτι θα ειστε ολοι μερα εξω θα την βοηθησει ακομα περισσοτερο...
Φυσικα θα εχετε το νου σας το πιπι και τα κακα να ειναι η τελευταια εννοια το βραδυ και η πρωτη το πρωι...
 


speedbull

Member
21 Απριλίου 2011
5
0
Θεσσαλονίκη
Μέσα στην σκηνή όντως , δεν την φοβάμαι! Τώρα για τα υπόλοιπα πιστεύω να μην έχω τίποτα ιδιαίτερα προβλήματα.. Έχω σκοπό να την πάω πρώτα μια βόλτα στο camping πριν πάω για να στήσω, έτσι για να πάρει μια πρώτη μυρωδιά των διακοπών!! Πιστεύω να την βοηθήσει και φυσικά θα δω και αν της αρέσει, αν και πιστεύω θα ξετρελαθεί!!
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Μέσα στην σκηνή όντως , δεν την φοβάμαι! Τώρα για τα υπόλοιπα πιστεύω να μην έχω τίποτα ιδιαίτερα προβλήματα.. Έχω σκοπό να την πάω πρώτα μια βόλτα στο camping πριν πάω για να στήσω, έτσι για να πάρει μια πρώτη μυρωδιά των διακοπών!! Πιστεύω να την βοηθήσει και φυσικά θα δω και αν της αρέσει, αν και πιστεύω θα ξετρελαθεί!!
Προσεχε την μη φαει κατι κατα λαθος απο κατω, στην θαλασσα με τους λουομενους και γενικα με αρκετους που δεν θελουν κοντα τους σκυλια...αυτο για εμενα θα ηταν μεγαλυτερη εννοια απο την τουαλετα!
Παντα κοντα σου στο λουρι για εμενα...