clubs?


Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
399
0
Υπάρχουν clubs στην Ελλάδα που πληρώνοντας μια συνδρομή μπορείς να εκπαιδεύεις το σκύλο σου σε διάφορα επίπεδα υπακοής και να κάνεις κυναθλήματα?
 






ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Τι θες να μάθεις?
Να αναφέρω ονόματα-τιμές ή είναι διαφήμιση?
ποιές περιοχές σε ενδιαφέρουν?
Τι σκυλί έχεις και με τι άθλημα θέλεις να ασχοληθείς?
Μήπως το pm είναι καλύτερο σε αυτήν την περίπτωση?
 


Savra

Well-Known Member
16 Απριλίου 2007
342
1
Athens
www.happypuppycafe.com
ΜΑΚΗΣ said:
Τι θες να μάθεις?
Να αναφέρω ονόματα-τιμές ή είναι διαφήμιση?
ποιές περιοχές σε ενδιαφέρουν?
Τι σκυλί έχεις και με τι άθλημα θέλεις να ασχοληθείς?
Μήπως το pm είναι καλύτερο σε αυτήν την περίπτωση?
Μακη εκτος απο τα κλαμπ,οι ομιλοι δεν κανουν το ιδιο?με συνδρομη μπορεις να κανεις εκπαιδευση και κυναθληματα η κανω λαθος? :?:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Όμιλοι ?????????????????

εαν αναφέρεσε σε όμιλους φυλών μάλλον θα σε απογοητεύσω.

εαν αναφέρεσε σε άλλους όμιλους (εργασίας) κάτι τέτοιο ισχύει.

στην πραγματικότητα πάντως οι όμιλοι εργασίας αντιπροσωπεύουν-είναι άλλη μια ΄βιτρίνα΄κάποιου εκπαιδευτή.
 


Savra

Well-Known Member
16 Απριλίου 2007
342
1
Athens
www.happypuppycafe.com
Πριν απο αρκετα χρονια ειχα παει σε εξετασεις εργασιας στον ομιλο των ντοπερμαν και εκει ηταν και αλλα σκυλια εκτος ντοπερμαν και εκαναν επιδειξεις σε επιθεσεις,θυμαμαι τοτε ηταν και ενας ιταλος κριτης,που απ'οτι μου ειχαν πει ηταν πολυ γνωστος.
Σιγουρα δεν ηταν διοργανωση απο καποιο εκπαιδευτη.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Όπως σου είπα

στην πραγματικότητα πάντως οι όμιλοι εργασίας αντιπροσωπεύουν-είναι άλλη μια ΄βιτρίνα΄κάποιου εκπαιδευτή.
χοντρικά δηλαδή κάθε εκπαιδευτής που έχει χώρο δικό του, έχει ιδρύσει κάποιον όμιλο εργασίας του οποίου ήτε είναι πρόεδρος ή για το ΄ξεκάρφωμα΄είναι η γυναίκα του-κολλητός του.

κατά καιρούς λοιπόν και για να ικανοποιήση τα μέλη-πελάτες του κάνει κάποιες εξετάσεις-αγώνες εργασίας.

φυσικά μπορεί να συμμετέχει ο καθένας, δεν είναι ανάγκη δηλαδή να είσαι μέλος του συγκεκριμένου ομίλου για να πάρεις μέρος.

ο όμιλος ντόμπερμαν που ανέφερες είναι ο μοναδικός όμιλος φυλής που έχει δραστηριοποιηθή πάλι ύστερα από χρόνια.

το ποιοι είναι από πίσω από κάθε όμιλο πάντως δεν είναι δύσκολο να το μάθεις.

με ένα τηλ θα σου πουν τα πάντα.

(που δουλεύουν-με ποιόν).
 




Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
399
0
ΜΑΚΗΣ said:
Τι θες να μάθεις?
Να αναφέρω ονόματα-τιμές ή είναι διαφήμιση?
ποιές περιοχές σε ενδιαφέρουν?
Τι σκυλί έχεις και με τι άθλημα θέλεις να ασχοληθείς?
Μήπως το pm είναι καλύτερο σε αυτήν την περίπτωση?
Προσωπικά μ' ενδιαφέρει η περιοχή της Αθήνας αλλά και γενικά θα ήθελα να μάθω ποιά είναι η κατάσταση στην Ελλάδα.

Τι μαθήματα προσφέρουν τα club που υπάρχουν? Είναι ομαδικά τα μαθήματα και πόσοι ιδιοκτήτες με τους σκύλους τους συμμετέχουν σε κάθε τάξη? Πόσες φορές την εβδομάδα γίνονται? Μπορώ να κάνω έξτρα μαθήματα για να βελτιώσω κάποιο πρόβλημα ή να τελειοποιήσω μία δεξιότητα του σκύλου μου? Σε ποιά κυναθλήματα προσφέρεται εκπαίδευση? Στο agility, αν υπάρχει, μπορώ να πηγαίνω μόνος μου όποτε θέλω να κάνω εξάσκηση στο στίβο? Και τέλος τι πληρώνω για όλα αυτά?
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Οκ τι ξέρω.

συνήθως δυο υμέρες την εβδομάδα οι όμιλοι εργασίας-clubs την αφιερώνουν στα μέλη τους προκειμένου να δουλέψουν αυτοί τα σκυλιά τους.

συνήθως είναι απογευματινές ώρες, ημέρες κατά τις οποίες τα μαγαζιά είναι κλειστά.

εμένα με ενδιαφέρει το SchH και μόνο τέτοιες πληροφορίες μπορώ να δώσω έχω διαβάσει όμως ότι κάποιοι κάνουν και άλλα αθλήματα (agility π.χ)

Υπάρχουν και κάποιοι μεμονωμένοι εκπαιδευτές οι οποίοι προσφέρουν τέτοιες υπηρεσίες του οποίους όμως δεν θα αναφέρω για ευννόητους λόγους.

Στην σελίδα του Κ.Ο.Ε στο http://www.koe.gr/ πάτε στο κυνοφιλικά μετά στο Κυνοφιλικοί όμιλοι και ύστερα στην δεύτερη σελίδα του εγγράφου που θα ανοίξει υπάρχουν οι όμιλοι εργασίας.
επίσεις ξέρω ότι και ο Ο.Κ.Ν.Ε κάνει κάτι παρόμοιο.
ρίχτε και εκεί ένα τηλ.
δέχοντε όλα τα σκυλιά όχι μόνο dobermann

τηλ και πάρτε ότι πληροφορία θέλετε.

Καλή επιτυχία στημ αναζήτηση σας και μην αφήσετε κανέναν να σας διαμορφώσει την άποψη με λόγια.

επισκεφτήτε τους, δείτε πως δουλεύουν και αποφασίστε.
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.179
1.000.000.018
ATHENS
Πριν απο αρκετα χρονια ειχα παει σε εξετασεις εργασιας στον ομιλο των ντοπερμαν και εκει ηταν και αλλα σκυλια εκτος ντοπερμαν και εκαναν επιδειξεις σε επιθεσεις,θυμαμαι τοτε ηταν και ενας ιταλος κριτης,που απ'οτι μου ειχαν πει ηταν πολυ γνωστος.
Σιγουρα δεν ηταν διοργανωση απο καποιο εκπαιδευτη
----------------------------
Mauro Passarelli


κατα καιρους οργανωνονται σεμιναρια,οπως καποιος ανεφερε ,αλλα γιαυτοι θα μιλησουμε σε αλλο Thread.
 


Savra

Well-Known Member
16 Απριλίου 2007
342
1
Athens
www.happypuppycafe.com
oscar said:
Πριν απο αρκετα χρονια ειχα παει σε εξετασεις εργασιας στον ομιλο των ντοπερμαν και εκει ηταν και αλλα σκυλια εκτος ντοπερμαν και εκαναν επιδειξεις σε επιθεσεις,θυμαμαι τοτε ηταν και ενας ιταλος κριτης,που απ'οτι μου ειχαν πει ηταν πολυ γνωστος.
Σιγουρα δεν ηταν διοργανωση απο καποιο εκπαιδευτη

----------------------------
Mauro Passarelli


κατα καιρους οργανωνονται σεμιναρια,οπως καποιος ανεφερε ,αλλα γιαυτοι θα μιλησουμε σε αλλο Thread.
Μπραβο!!μολις ειπες το ονομα τον θυμηθηκα! :lol: ...εντωμεταξυ το εκανα το ποστ σου... :shock: συνεχεια αντι για quote παταω edit :evil: :oops:
 


Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
399
0
Ο Όσκαρ πριν το μοιραίο edit :lol: ρώταγε αν γνωρίζουμε κάτι για τον όμιλο στο Καματερό.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Λόγια μόνο.

Δεν έχω πάει (ήθελα) δεν ξέρω.

από άλλους καλά λόγια από άλλους τίποτα το ιδιαίτερο.

εαν μπορούσα πάντως θα πήγαινα μια βόλτα για να δώ