Crate για doberman






blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Κυριάκο δες αυτό, περιγράφει ανάλογα με το μέγεθος του κλουβιού, τις ράτσες που είναι κατάλληλες. Υπόψιν, έχω παραγγείλει, μου κόστισε συνολικά 90 ευρώ και σε 5 μέρες το παρέλαβα με ACS courier παρακαλώ! http://www.ebay.co.uk/itm/42-XXLarg...s=63&clkid=2350367625308280056#ht_8497wt_1346
 


ILia

Well-Known Member
31 Οκτωβρίου 2013
119
3
ΑΘΗΝΑ
Αυτό σου κάνει EliteField 3 Door Folding Dog Crate Cage Kennel 5 Sizes | eBay ;;Για doberman θα σου έλεγα να πάρεις το 42".
για ενα κοκονακι γυρω στα 8 κιλα τι διαστασεις crater ψαχνω? σε box , τι διαστάσεις ; Η φατσα αρνειται πεισματικα να μεινει ολομοναχη στο σπιτι καποιες ωριτσες τη μερα ( προχτες μου εφαγε μισο κουφωμα πορτας! Το χρειαζομαι επειγωντως ή το ενα ή το άλλο για εκπαιδευση ..
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
ILia, μόλις πάρεις το crate, φρόντισε να κάνεις και όλες τις απαραίτητες ενέργειες όμως για να πάει καλά - αυτό που περιγράφεις ακούγεται σαν άγχος αποχωρισμού και δε θα λυθεί μόνο με το να τη βάζεις στο crate. Ξεκινάς με λίγη ώρα μέσα όταν είσαι και εσύ στο σπίτι με λιχουδιά, παιχνίδι, μαξιλάρι και την πόρτα ανοιχτή, μετά κλείνεις σιγά-σιγά λίγο-λίγο και το πας σταδιακά. Αν απλά κλείσεις το σκυλί και φύγεις, θα λυσσάξει χωρίς αμφιβολία! Θα είναι πιο ασφαλής η μικρή - και το σπίτι σου! - μέσα, αλλά το πρόβλημα per se δε θα λυθεί. Κάνε ένα search στο forum, υπάρχουν πολλές συμβουλές και tips για την εκμάθηση σε crate καθώς και για το άγχος αποχωρισμού.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981