CRATE μεταλλικο, μεγαλο μεγεθος


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Οτι λεει και ο τιτλος,

Ζηταω κλουβι μεταλλικο, μεγεθος μεγαλουτσικο (μηκος γυρω στους 80 ποντους), τιμη μεχρι 50αρικο δινω.

οποιος εχει, στελνει διαστασεις σε πμ.

Ευχαριστω
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Να σε ενημερώσω ότι στο 90άρι, χωράει οριακά το ρουμανάκι.
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Να σε ενημερώσω ότι στο 90άρι, χωράει οριακά το ρουμανάκι.
το θελω καθαρα για μεταφορα, και απο τις μετρησεις που εχω κανει και 80ποντοι μια χαρα του ειναι του γελαδιου...
 




cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Το αμφισβητώ εντόνως, αλλά...εσύ ξέρεις :unsure:
αν βρω και παρω, θα βγαλω φωτο το ζωον μεσα, αν δεν σου αρεσει, σου υποσχομαι θα το δωσω
deal?
 
  • Like
Reactions: mareco


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.778
Επειδη τα ειδα προχθες βγαινουν συνηθως 90αρια και 70-75αρια σε μηκος. Με αυτα τα λεφτα περνεις και καινουργιο. Σου γραφω 90αρια με 49,52, 56 και 62. Ετσι για ποικιλια
https://www.petsamolis.gr/el/proion...etallikokloubimetaforaseisagogis20508657.html
http://www.petsupermarket.gr/1776/προϊόντα/μεταλλικό-κλουβί-μεταφοράς-με-δύο-πόρτες-90χ60χ66cm.html
http://www.pets-friends.gr/product/product_grouped&product_id=7624
http://petstory.eu/index.php?route=product/product&path=59_71_72_115&product_id=596


edit; Τη φωτογραφια μη ξεχασεις. :rolleyes:
εδιτ2. Αν δεν αρεσει στη μαρεκο , εγω το περνω ανετα.:LOL:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: cygor and mareco


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Επειδη τα ειδα προχθες βγαινουν συνηθως 90αρια και 70-75αρια σε μηκος. Με αυτα τα λεφτα περνεις και καινουργιο. Σου γραφω 90αρια με 49,52, 56 και 62. Ετσι για ποικιλια
https://www.petsamolis.gr/el/proion...etallikokloubimetaforaseisagogis20508657.html
http://www.petsupermarket.gr/1776/προϊόντα/μεταλλικό-κλουβί-μεταφοράς-με-δύο-πόρτες-90χ60χ66cm.html
http://www.pets-friends.gr/product/product_grouped&product_id=7624
http://petstory.eu/index.php?route=product/product&path=59_71_72_115&product_id=596


edit; Τη φωτογραφια μη ξεχασεις. :rolleyes:
εδιτ2. Αν δεν αρεσει στη μαρεκο , εγω το περνω ανετα.:LOL:

you break them!!
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.778
Δε ξερω τι σκυλο θα βαλεις αλλα φαινεται στο αβαταρ μεγαλου μεγεθους,Το 90αρι με 20 κιλα σκυλο, στο υψος ισα που χωραγε ορθιος/καθιστος ,στο μηκος ηταν οκ, γενικα ηταν ανετο. Μεχρι 30 λογικα χωραει (κουλουριασμενος για ταξιδι και μονο). Το 75αρι δε θα το σκεφτομουν καν για το δικο μου, ποσο μαλλον για μεγαλυτερο ζωντανο ον...Πολυ σαρδελοκουτο θα ειναι.
 


Luiza

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2015
49
69
Συγγνώμη που πετάγομαι έτσι,γνωρίζω πως είναι άσχετο με το θέμα αλλά δε κρατήθηκα... Κάνοντας μια "βόλτα"
στη σελίδα του petsamolis.gr έπεσα πάνω σ'αυτά https://www.petsamolis.gr/el/proion...umegethous/koutabiakokereggleziko1050004.html
"Η προέλευση των κουταβίων είναι από την Ουγγαρία & την Τσεχία.Συνοδεύονται με βιβλιάριο υγείας,διαβατήριο,microchip και με ένα ή δύο εμβόλια.Δίνεται εγγύηση 7 ημερών καλής υγείας.Υπάρχει πιθανότητα αλλαγής τιμών ανάλογα τη σεζόν." Φαντάζομαι μπήκε ενδεικτικά στην έρευνα αγοράς...Από μας πάντως τρώει άκυρο...
 




tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
μην κανεις καμια μακακια και παρεις 70αρι......10 ποντοι ειναι σημαντικοι
 




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Γιατι να παρεις συρματινο κλουβι για μεταφορα την στιγμη που μπορεις να παρεις box πορτ μπαγκαζ;;

Θα σου προτεινα να το κοιταξεις.
Επισης με το συρματινο αν το πορτ μπαγκαζ σου ειναι βαθυ ενδεχεται να εχεις θεμα με το ανοιγμα της πορτας, που με το πλαγιο πορτ μπαγκαζ δεν εχεις.
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
μην κανεις καμια μακακια και παρεις 70αρι......10 ποντοι ειναι σημαντικοι
οχι ειπαμε, 80 το μινιμουμ, για τις ακριβεις διαστασεις περιμενω το νεο αυτοκινητο:cool: για να δω πως θα χωριστει ο χωρος και τι προσαρμογες θα κανω, ψιλοστριμωγμενο παντως τον θελω, η πολυ ελευθερια μεσα στο αυτοκινητο βλαπτει...:D
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Γιατι να παρεις συρματινο κλουβι για μεταφορα την στιγμη που μπορεις να παρεις box πορτ μπαγκαζ;;

Θα σου προτεινα να το κοιταξεις.
Επισης με το συρματινο αν το πορτ μπαγκαζ σου ειναι βαθυ ενδεχεται να εχεις θεμα με το ανοιγμα της πορτας, που με το πλαγιο πορτ μπαγκαζ δεν εχεις.

βασικα για τρεις λογους το εχω βγαλει εκτος πλανου
1ον μου φαινονται πολυ κλειστοφοβικα σε σχεση με τα τελειως συρματινο που αποβαλει θερμοτητα απο παντου
και δευτερον θέλω να εκμεταλλευτω το μηκος του πορτ μπαγκαζ, ωστε ας πουμε κοιτωντας οταν ανοιγουμε την πορτα το να το χωρισουμε νοητα σε 2/3 σκυλος, 1/3 μπαγκαζια. Το μποξ θα πιασει ολη τη φατσα και θα αναγκαζομαι να ριχνω τα πραγματα απο πισω του υποθετω...
3ον η τιμη του αν δεν κανω λαθος ειναι διπλασια

μπορει βεβαια να λεω και κουταμαρες αλλα καπως ετσι το εχω στο μυαλο μου
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Κοιτα ξερεις οτι εχω ποικιλια απο κλουβομποξ που μια καλη ψυχη μου εχει παρκαρει εδω περα κ για τις μεταφορες μου χρησιμοποιω...... το τρειλερ η τα ριχνω χυμα στο τζιπ.

Το πλεονεκτημα να ειναι "κλειστος" ο σκυλος κ οχι σε συρματινο ειναι γιατι ειναι ηρεμος δεν βλεπει κ δεν το παιζει φυλακας με καθε αφορμη.
Επισης επειδη εχει μασιφ αδιαβροχο πατο μαζευει τριχες κ σαλια που στο συρματινο θα σου πετανε παντου.
Τελος ειναι πολυ ποιο βολικα στο να μενουν στην θεση τους ενω το συρματινο θα σου φαει το μισο αμαξι κ θα μπορει να κουνηθει σε φρεναρισματα αποτομες στροφες κλπ.

Αν η δικια μου επιλογη ηταν συρματινο η κατι αλλο, θα προτιμουσα οτιδηποτε αλλο!!!

Παρ ολα αυτα επειδη σε συμπαθω κ σε αγαπω :p οταν παρεις το τελικο αμαξι κανονισε να βρεθουμε να δοκιμασεις ενα 90αρι κ ενα πλαγιο travell box να δεις που χωραει ο σκυλος κ τι σε βολευει.......
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Η αλήθεια είναι, οτι μεγαλύτερο ρόλο παίζει ο χαρακτήρας του σκύλου, το τι ακριβώς εσύ θέλεις να γίνεται μέσα στο αμάξι σου και οπωσδήποτε το τι αμάξι θα πάρεις. Θα είναι μεγάλο και άνετο πχ, να χωράει και τους φίλους μέσα; :whistle::LOL:

Αν ο σκύλος είναι μέγας σαματατζής και βρίζει non-stop ακόμη και τον αέρα που φυσάει, τότε δεν θέλεις συρμάτινο. Μπορείς βέβαια να του φοράς το βρακάκι του, οπότε ούτε γάτα, ούτε ζημιά.

Στο μήκος το έχω κι εγώ. Καταλαβαίνω πως το λες. Πρέπει όμως, το πορτ-μπαγκάζ να είναι εντελώς φλατ, αλλιώς πράγματι δεν θα σου ανοίγει η πόρτα. Εκτός, αν μπαινοβγαίνει το γομάρι, από πλαινή πόρτα και όχι από πίσω.

Οντως μετακινείται σε στροφές και φρεναρίσματα αν το έχεις έτσι τοποθετημένο. Θέλει οπωσδήποτε δέσιμο.

Σε συρμάτινο, θα καταφύγεις στο 90άρι πιθανότατα. Επανάληψη...μήτηρ μαθήσεως :D στο 90άρι το ρουμανάκι [το οποίο από σβέρκο σε βάση ουράς, είναι περίπου 80cm] κάνει τις γυροβολιές του μεν, γιατί είναι και αθλητικό κορμί, σκυφτό ελαφρά δε [αν μετράω σωστά, ακρώμιο έχουμε περίπου 63cm] και με την ουρά συνήθως να μένει όξω από το κλουβί. Θα δω μήπως καταφέρω να σου βγάλω καμιά φωτό, για να το καταλάβεις σε όλο το του μεγαλείο :)
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Κοιτα ξερεις οτι εχω ποικιλια απο κλουβομποξ που μια καλη ψυχη μου εχει παρκαρει εδω περα κ για τις μεταφορες μου χρησιμοποιω...... το τρειλερ η τα ριχνω χυμα στο τζιπ.

Το πλεονεκτημα να ειναι "κλειστος" ο σκυλος κ οχι σε συρματινο ειναι γιατι ειναι ηρεμος δεν βλεπει κ δεν το παιζει φυλακας με καθε αφορμη.
Επισης επειδη εχει μασιφ αδιαβροχο πατο μαζευει τριχες κ σαλια που στο συρματινο θα σου πετανε παντου.
Τελος ειναι πολυ ποιο βολικα στο να μενουν στην θεση τους ενω το συρματινο θα σου φαει το μισο αμαξι κ θα μπορει να κουνηθει σε φρεναρισματα αποτομες στροφες κλπ.

Αν η δικια μου επιλογη ηταν συρματινο η κατι αλλο, θα προτιμουσα οτιδηποτε αλλο!!!

Παρ ολα αυτα επειδη σε συμπαθω κ σε αγαπω :p οταν παρεις το τελικο αμαξι κανονισε να βρεθουμε να δοκιμασεις ενα 90αρι κ ενα πλαγιο travell box να δεις που χωραει ο σκυλος κ τι σε βολευει.......

να σε ενημερωσω οτι στα σκυλοπρακτικα εισαι η μεγαλη μου αδερφη...
γκρινιαζεις, μαλωνεις, με αγαπη και ενδιαφερον, τις περισσοτερες φορες εχεις δικιο, αλλες εχει ο καθενας το δικο του, οπως και ναχει, περιμενω καθε φορα τη γνωμη σου η οποια εχει την αναλογη βαρυτητα για μενα...Γιαυτα τα ολιγα σε αγαπω κι εγω :p
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Η αλήθεια είναι, οτι μεγαλύτερο ρόλο παίζει ο χαρακτήρας του σκύλου, το τι ακριβώς εσύ θέλεις να γίνεται μέσα στο αμάξι σου και οπωσδήποτε το τι αμάξι θα πάρεις. Θα είναι μεγάλο και άνετο πχ, να χωράει και τους φίλους μέσα; :whistle::LOL:

Αν ο σκύλος είναι μέγας σαματατζής και βρίζει non-stop ακόμη και τον αέρα που φυσάει, τότε δεν θέλεις συρμάτινο. Μπορείς βέβαια να του φοράς το βρακάκι του, οπότε ούτε γάτα, ούτε ζημιά.

Στο μήκος το έχω κι εγώ. Καταλαβαίνω πως το λες. Πρέπει όμως, το πορτ-μπαγκάζ να είναι εντελώς φλατ, αλλιώς πράγματι δεν θα σου ανοίγει η πόρτα. Εκτός, αν μπαινοβγαίνει το γομάρι, από πλαινή πόρτα και όχι από πίσω.

Οντως μετακινείται σε στροφές και φρεναρίσματα αν το έχεις έτσι τοποθετημένο. Θέλει οπωσδήποτε δέσιμο.

Σε συρμάτινο, θα καταφύγεις στο 90άρι πιθανότατα. Επανάληψη...μήτηρ μαθήσεως :D στο 90άρι το ρουμανάκι [το οποίο από σβέρκο σε βάση ουράς, είναι περίπου 80cm] κάνει τις γυροβολιές του μεν, γιατί είναι και αθλητικό κορμί, σκυφτό ελαφρά δε [αν μετράω σωστά, ακρώμιο έχουμε περίπου 63cm] και με την ουρά συνήθως να μένει όξω από το κλουβί. Θα δω μήπως καταφέρω να σου βγάλω καμιά φωτό, για να το καταλάβεις σε όλο το του μεγαλείο :)
βασικα για ανοιγμα απτο πλαι τη βλεπω τη δουλεια αλλιως χρειαζεται και ραμπα, γιατι το να πηδηξει απο το εδαφος και να μπει κατευθειαν και χωρις να κοπανησει στο ανοιγμα της πορτας ειναι απιθανο, το πιθανο ειναι να παρει σβαρνα ολο το κρεητ, δεν εχεις ιδεα για ποσο ατσουμπαλος ειναι και δε δειχνει να ενδιαφερετε κιολας...

το οτι θα δεθει ειναι δεδομενο οτι και να παρω, απο κει κιεπειτα σαματατζης δεν ειναι, αλλα στο βενζιναδικο γεμιζουμε με κλειστα παραθυρα :D

ο στοχος ειναι να μεινει χωρος στο υπολοιπο πορτ παγκαζ και για την υπολοιπη δυσμοιρη οικογενεια, να μην καταστραφει ολοσχερως απο τριχες και σαλια το πορτ παγκαζ, καθως και να μην εχει τη δυνατοτητα να ερθει στα καθισματα, πραγμα που εχει αρχισει και το δοκιμαζει οταν μενει μονος για λιγο.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf