DOGGO , μια εφαρμογή που έλειπε


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
καλε εκείνος ο "σκυλοχαρτης" τι έγινε @admin
Η εφαρμογή λέγεται DOGGO και μπορείτε να την κατεβάσετε δωρεάν στο κινητό σας. Το μόνο που προϋποθέτει είναι να φτιάξετε ένα προφίλ για το σκύλο σας. Συνεργάζεται με το GPS και σας παρέχει τη δυνατότητα να σας ενημερώσει για κάθε σημείο pet ενδιαφέροντος στην περιοχή σας, καθώς και τη θέση άλλων διαθέσιμων για παιχνίδι και κοινωνικοποίηση σκύλων κοντά σας. Δίνει μάλιστα τη δυνατότητα ανταλλαγής μηνυμάτων με τους άλλους σκυλοκηδεμόνες, καθώς και αιτημάτων φιλίας. Από τις χρησιμότερες, ίσως, δυνατότητες που παρέχει, είναι το σήμα του συναγερμού στο χάρτη σε περιοχή όπου χάθηκε σκύλος με τα στοιχεία του προφίλ του.

Πάρκα, Pet Shops, κτηνιατρεία, πανσιόν για σκύλους, ταξί για σκύλους, εκπαιδευτές, φιλοζωικά σωματεία, υπηρεσίες περιποίησης, διάφορα (κοιμητήρια ζώων κ.α.), εκδηλώσεις, χώροι (παραλίες, μαγαζιά, ξενοδοχεία, κάμπινκ, beach bar) όπου μαζί με εσάς είναι καλοδεχούμενοι και οι σκύλοι σας. Όλα τα παραπάνω, υποθέτω ολοένα και αυξανόμενα βρίσκονται καταχωρημένα στο χάρτη της Ελληνικής επικράτειας κάνοντας τη ζωή μας πιο εύκολη.

Όλες οι παραλίες που αναφέρονται στο συγκεκριμένο link βρίσκονται καταγεγραμμένες σε χάρτη (μαζί τους και η "Παραλία Σκύλων Ραφήνας", που παρουσιάζεται ως η μοναδική παραλία για σκυλιά) στην παραπάνω ελληνική εφαρμογή που ακόμα τρώει πολλά κολλήματα, αλλά φαίνεται να είναι πολύ καλά σχεδιασμένη και προβλέπεται να έχει μεγάλο σουξέ μέσα στα επόμενα χρόνια.
 
Last edited:




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Μόλις έριξα μια ματιά και σε αυτά:
http://www.doggo.gr
http://doggotheapp.blogspot.gr
Από ό,τι κατάλαβα, για έναν απλό χρήστη η εφαρμογή παραχωρείται δωρεάν. Αν κάποιος δραστηριοποιείται επαγγελματικά στον ευρύτερο κυνολογικό χώρο και θέλει να καταχωρηθεί ως επαγγελματίας στο χάρτη, μάλλον κάτι θα πρέπει να καταβάλει.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Tri and noni_papa




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
εμένα μου αρέσουν τα pet-friendly μέρη που βγάζει. σίγουρα θέλει διορθώσεις/αναβαθμίσεις αλλά μια χαρά είναι για αρχή. Λέω όσοι θέλουν να λέμε το όνομα για να γινόμαστε "φίλοι". Προσωπικά θα με βρείτε ως 'Αμπυ
 
  • Like
Reactions: d-friend




Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
εδω και 3 μερες εχουμε κι εμεις προφιλ στο app, giannis_rottie θα μας βρειτε. Το app ειναι πολυ καλο ιδιως η ενοτητα για φολες που ενημερωνεται τακτικα. Η ενοτητα εκπαιδευτες εχει τους πολυ κλασσικους και δεν περιλαμβανει αλλους λιγοτερο γνωστους. Οπως και να χει ειναι μια χρησιμη εφαρμογη, και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η ενοτητα παραλιες dog friendly.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.233
7.774
Και εγω το κατεβασα αλλα θέλει δουλειά ακόμα και βρίσκω αρκετα μείον..... Ζηταει προσβαση σε πολλες ινφο αρχικα, (πχ θέλει προσοχη ποιους κανεις φίλους γιατι αν ξεχασεις να απενεργοποιήσεις τη τοποθεσία βλέπουν που βρίσκεσαι ανα πάσα στιγμή) και κατα δευτερον θελει πολυ δουλειά στο τομέα της ενημέρωση ακόμα, μου φανηκε αδειο εντελώς....Ειδικά σε χρήσιμα πράγματα οπως κτηνιατρους εχει σύνολο 30 κατι σε όλη την αττικη...Και τα pet-friendly μαγαζια ηξερα περισσότερα πριν καν αποκτήσω τον μικρο....Δε βρίσκω ή δε καταλαβα αν μπορεις καπως να προτεινεις/προσθεσεις μέρη