Dogmania- το εχει δοκιμασει κανεις?


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Οχι οτι ειμαι Fan της ετοιμης BARF- και οι δικες μου δεν τρελαινονται για νιανια ( εκτος του οτι πιστευω οτι δεν εχει και κανενα νοημα να δινουμε κιμαδες- μιας και ενα απο τα καλα του barf ειναι και το καθαρισμα των δωντιων!), αλλα καμια φορα δεν εχω χρονο να παω βαρβακειο να τους ψωνισω και να φτιαξω μονη μου τα γευματα τους.
Και ετσι ειδα χτες στην σκυλοβολτα οτι ανοιξε αυτο το μαγαζι στην γειτονια μου.
Οι τιμες ειναι σχετικα χαμηλες- η περιγραφη δεν με καλυπτει και τοσο ( ΦΙΛΕΤΟ μοσχαριου λεει στο BEEF plus!! hahahaha).
Στην πραξη τι λεει??
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.122
10.076
Athens
Στο κοτόπουλο λέει "κομμάτια κοτόπουλου" - μάλλον θα είναι πλατάρια αλλά ρώτα τον τι κομμάτια βάζει. Το φιλέτο μοσχάρι εννοεί μάλλον χωρίς κόκαλλο?

Πάρε μια μικρή δόση από το καθένα και δοκίμασε - αν μυρίζουν οκ και δεν χέζουν πέτρες τότε εντάξει.
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Αυτό το να χέζουν πέτρες πόσο αρνητικό είναι??εννοώ δηλώνει κάτι άσχημο για την απορρόφηση κλπ??
 


lostresam

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2016
428
422
29
Σε προλαβα!
Χαχαχα εχω δοκιμασει τους παντες!
Αγορασα 5 κιλα κοτοπουλο mixed εχθες για δοκιμη
Σε σακουλακια τα φερνει οπως στις αρχες της η voldog,περιποιημενα ομως κ αναγραφουν τον κωδικο.Αυριο θα βαλω κ φωτο της συσκευασιας να τη δειτε.
Αυτο που μαρεσε ειναι οτι ειναι αρκετα χοντροκομμενος ο κιμας και μπορεις να δεις μεχρι κ το κομματι της καρδιας. Επισης για εναν περιεργο λογο ενω χρησιμοποιει πλαταρια(τον ρωτησα),το σκατο του σκυλου μου ηταν νορμαλ. Κ ειναι χαμηλες τιμες .
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Σε προλαβα!
Χαχαχα εχω δοκιμασει τους παντες!
Αγορασα 5 κιλα κοτοπουλο mixed εχθες για δοκιμη
Σε σακουλακια τα φερνει οπως στις αρχες της η voldog,περιποιημενα ομως κ αναγραφουν τον κωδικο.Αυριο θα βαλω κ φωτο της συσκευασιας να τη δειτε.
Αυτο που μαρεσε ειναι οτι ειναι αρκετα χοντροκομμενος ο κιμας και μπορεις να δεις μεχρι κ το κομματι της καρδιας. Επισης για εναν περιεργο λογο ενω χρησιμοποιει πλαταρια(τον ρωτησα),το σκατο του σκυλου μου ηταν νορμαλ. Κ ειναι χαμηλες τιμες .
Αυτο με τα σακουλακια μαλλον καλο!
Στην αρχη ειχα παρει της BARFFOOD- οταν τα ειχε σε σακκοθλακια ακομα και μια χαρα. Μετα τα εκαναν "λουκανικα" και δεν με βολευε καθολου πια στην καταψυξη- 1/3 λιγοτερο χωρουσε.
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Εαν παραγινει, μπορει να παθει και κοπροσταση!- δεν ειναι και οτι καλητερο!
Ναι κατάλαβα,σε ευχαριστώ για την απάντηση.Προς το παρών με τη voldog τα κάνει αρκετά ξερά αλλά όχι κατασπαρα αν και σήμερα το πρωί έκανε διάρροια ή οποία ήταν φουλ στις τρίχες του.Μηπως έχω γάτα?
 


lostresam

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2016
428
422
29
K η barffood παλια σε σακουλακια τα εφερνε αλλα μαλλον τους υποχρεωνει καποιος κανονισμος να ειναι αεροστεγως κλεισμενα(?)...κ εμενα με βολευει σε τουβλακια παντως.
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.640
7.749
Αυτό το να χέζουν πέτρες πόσο αρνητικό είναι??εννοώ δηλώνει κάτι άσχημο για την απορρόφηση κλπ??
Είναι αρνητικό γιατί σημαίνει ότι τα κόκκαλα υπερτερούν των υπολοίπων συστατικών κάτι που συμφέρει αυτούς γιατί τους έρχεται φθηνά αλλά όχι τον σκύλο.
 
  • Like
Reactions: Mariosgs


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Μόλις παρέλαβα απο ένα κιλό των κωδικών για να δούμε!
Γράψε εντυπώσεις γιατί μίλησα και εγώ με αυτόν που το έχει και σκέφτομαι και εγώ να παραγγείλω
 














lostresam

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2016
428
422
29
Για αθηνα παντως εμενα δεν με χρεωσε.Ισως απο τη 2η φορα να αρχισει να χρεωνει ομως.