Eρχονται οι εκτροφεις σπιτι μου. και τωρα?


new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
Γεια σας. Φρεσκα νεα...σε λιγες εβδομαδες θα ερθουν. προτιμησαν να ερθουν αντι να συναντηθουμε καπου. Εχει φιλοξενησει κανεις εκτροφεα? Πως θα τους κανω να νιωσουν πιο ανετα? Αμα μεινουν σπιτι η σε ξενοδοχειο? δε ξερω κατα ποσο θα νιωσουν ανετα σε μενα γιατι δεν εχω δωματιο ξενων. Δε ρωτησα εαν ερθουν και φυγουν αυθημερων.φανταζομαι μια δυο μερες θα μεινουν(ειναι αγενεια να ρωτησω τωρα η επρεπε τη στιγμη που μου τοπαν?). Εγκριθηκα και τα σχετικα αλλα δενεχει σημασια. εχει παρει κανενας κουταβι απο εκτροφεα (και ηρθε σπιτι του)?Θαθελα να τουςρωτησω πολλα αλλα μηπως δε πρεπει? το θεωρω πολυ βασικο να ρωτησω τους ιδιους γιατι στο κατω κατω σπιτι τους μεγαλωνουν και τα γνωριζουν, αλλα μηπως να κανω και λιγο την ανετη? εχω πολυ λαχταρα για το κουταβακι μου. πρωτη φορα θα εχω σκυλο δικο μου μεσα στο σπιτι μου συνεχως.
Γρηγορα εφτασε η ωρα... :sick:
 






new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
οχι δε θα το πω αυτο. στην ελλαδα υπαρχουν πολλοι καλοι εκτροφεις αποτι ενημερωθηκα ηδη πλεον. δε θα διαφημισω ξενους. εγω οτι εκανα εκανα και ειμαι περηφανη που τουλαχιστον με ενημερωσατε ή μαλλον σας εψαξα και ενημερωθηκα για τον σωστο τροπο. αλλα υπαρχουν ηδη κυριες με Κ κεφαλαιο που εκτρεφουν εκθεσιακα μελτεζ στην ελλαδα.
 




vikimp

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2018
56
55
48
Αν έρθουν κάτι κύριοι με άσπρα να τους αφήσεις να κάνουν αυτό που πρέπει... μην φοβάσαι θα είναι καλοί μαζί σου!!
Παναγία μου τι άλλο θα κατεβάσει το μυαλό σου!!
 


new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
φυσικα δεν ειναι μπαμπουλες απλα θελω να μιλησω γιαυτο. οπως και ναχει ειναι κατι σπουδαιο για οποιον το περασε και θαθελα να μοιραστει πραγματα για το τι του εμεινε ας πουμε απο τη συναντηση. αν μη τι αλλο δεν εχει να κανει μονο με μενα αυτο το θεμα αλλα με ολους οσους θα αγορασουν κουταβι. θα το περασουν καποιοι και ισως αναζητησουν στο searching ενα παρομοιο θεμα να διαβασουν. ειναι πολυ καλο για τη ψυχολογια του υποψηφιου ιδιοκτητη απο τη στιγμη που θα μπει στη διαδικασια της αγορας, δεν υπαρχει αμφιβολια περι τουτου...
απο τη μια η προτροπη ολων για εκτροφικα κουταβια απο την αλλη η ψυχολογια του ιδιοκτητη οταν μπει στη διαδικασια!!!! η ικανοτητα που εχει καποιος να οδηγησει τα βηματα αλλου σιγα σιγα στον γενικως παραδεκτο σωστο δρομο λεγεται "δινω βοηθεια"ή οχι?
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Γεια σας. Φρεσκα νεα...σε λιγες εβδομαδες θα ερθουν. προτιμησαν να ερθουν αντι να συναντηθουμε καπου. Εχει φιλοξενησει κανεις εκτροφεα? Πως θα τους κανω να νιωσουν πιο ανετα? Αμα μεινουν σπιτι η σε ξενοδοχειο? δε ξερω κατα ποσο θα νιωσουν ανετα σε μενα γιατι δεν εχω δωματιο ξενων. Δε ρωτησα εαν ερθουν και φυγουν αυθημερων.φανταζομαι μια δυο μερες θα μεινουν(ειναι αγενεια να ρωτησω τωρα η επρεπε τη στιγμη που μου τοπαν?). Εγκριθηκα και τα σχετικα αλλα δενεχει σημασια. εχει παρει κανενας κουταβι απο εκτροφεα (και ηρθε σπιτι του)?Θαθελα να τουςρωτησω πολλα αλλα μηπως δε πρεπει? το θεωρω πολυ βασικο να ρωτησω τους ιδιους γιατι στο κατω κατω σπιτι τους μεγαλωνουν και τα γνωριζουν, αλλα μηπως να κανω και λιγο την ανετη? εχω πολυ λαχταρα για το κουταβακι μου. πρωτη φορα θα εχω σκυλο δικο μου μεσα στο σπιτι μου συνεχως.
Γρηγορα εφτασε η ωρα... :sick:
Τι συμβαινει στο μυαλο σου;
Ζουμε μοναδικες στιγμες...
 


torres2008

Member
10 Μαρτίου 2019
11
9
Tι θα λεγες να κάνεις κάτι πραγματικά πρωτοποριακό και να τους βάλεις να κοιμηθούν στον χώρο που έχεις διαμορφώσει για τον σκύλο που θα σου φέρουν!
Απο την στιγμή που νοιάζονται αποκλειστικά για την ευζωία του ζώου και όχι για το μπαγιόκο που θα τους ακουμπήσεις αγοράζοντας σκύλο θα είναι και οι ίδιοι χαρούμενοι και θα αποχωρήσουν σίγουροι πως η ψυχή που εμπορεύονται (για καλό σκοπό πάντα αυτοί όχι σαν κάτι αλήτες κουταβάκιδες φτου φτου στην πυρά αυτοί) θα είναι χαρούμενη και ευτυχισμένη!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3