Eρωτησεις γενικης φυσης


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ας πουμε οτι εχω εναν σκυλο και θελων να παρω το sch 1 και ειμαι ασχετος με το θεμα ποσο θα μου κοστισει σε χρονο και σε χρημα?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Εξαρτάτε από πολλούς παράγοντες.
το σκυλί σε τι κατάσταση είναι, τι ηλικία έχει πως έχει μεγαλώσει, πόσο θέλεις εσύ να μάθεις, πόσο θέλεις να το πιέσης κ.λ.π.
θές να το περάσεις ή να πάρεις και υψηλή βαθμολογία????
η ερώτηση σου δεν έχει απάντηση, αφού οι παράμετροι είναι πάρα πολλοί.
ΓΕΝΙΚΑ ένα σωστό σκυλί (με διάθεση να δουλέψει και που έχει μεγαλώσει σωστά χρειάζεται ΠΕΡΙΠΟΥ 5-6 μήνες εάν το αφήσεις στον εκπαιδευτή (πράγμα το οποίο δεν συνιστώ σε καμία περίπτωση) με κόστος περίπου 2500-3000 ευρώ.
Στην τιμή περιλαμβάνεται το ΒΗ και το SchH.
Eάν θες (και πρέπει για να εκτιμήσεις) να το κάνεις μόνος σου (επισκέψεις δηλαδή στον εκπαιδευτή) ο χρόνος διαφέρει κατά πολύ.
μπορεί να σου πάρει 1 χρόνο μπορεί και παραπάνω.
εδώ τα λεφτά εξαρτώντε από την συμφωνία (πρέπει βέβαια να υπολογίσεις και τα πήγαινε έλα)
κάνε μια βόλτα από εκπαιδευτές που κάνουν εργασία (ΠΡΟΣΟΧΗ πρόσεχε δεν είναι όλοι γνώστες και ρώτα
 


S

SwkDoG

Guest
Μπορείς πάλι να πάρεις ένα έτοιμο SchH3,11-12 ετών,με 2000-3000ευρώ οπότε και θα έχεις στην κατοχή σου ένα σκύλο επιπέδου και θα σου έρθει και φθηνά μια που σε 2-3 χρόνια θα έχει "αποδημήσει εις Κύριον"!!!... :p :lol:

Και βέβαια αστειεύομαι... :D

Θα σου δώσει περισσότερα το να μάθεις μόνος σου στο σκύλο σου το "κάτσε" σε 6 μήνες παρά να σου "παραδώσουν" ένα SchH1 έτοιμο σε 5 μήνες...
Βέβαια όλα κρίνοντε από τα "γιατί"...Γιατί θές ένα σκύλο SchH?...
Γιατί θές σκύλο?...κλπ
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
μαλιαστα
τι τα εχουν κανει τα σκυλακια αυτοκινητα που πας και τα αφηνεις σου βαζουν προγραμμα και το παιρνεις μετα απο μια βδομαδα :?: :?:

αν το κανω ποτε δεν θα με νοιαζει η βαθμολογια και θα το πηγαινω το σκυλι εγω!! και ας μας παρει και 2 χρονια
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf