Flexicose plus for pets


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Ξεκίνησα να δίνω στον Solo συμπλήρωμα για την δυσπλασια του,Flexicose Plus το οποίο είναι σε υγρή μορφή. Η οδηγίες λένε ότι τις 2 πρώτες εβδομάδες να δώσω διπλή δόση απο την προτεινόμενη για τα κιλά του.
Ο Solo προχθές έκανε διαρροια και δεν έφαγε καθόλου μέχρι σήμερα το μεσημέρι. Για αυτο τον λόγο δεν του έδωσα χθες συμπλήρωμα. Σήμερα που έφαγε του ξαναεδωσα και τώρα με εχει ρημαξει στα αέρια.
Θελω να ρωτησω αν κάποιος το έχει χορηγήσει στο σκύλο του και είχε παρόμοια συμπτώματα. Προφανώς τον πειράζει στο στομάχι του.
Πριν του έδωσα για ένα μήνα σχεδόν osteoflex plus και δεν είχε καμμιά παρενεργεια.
 




bull

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2009
529
2
Αθήνα
Εγώ δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον δικό μου αλλά του έδινα την ακριβή δόση για τα κιλά του, μάλλον τον πείραξε η υπερδοσολογία και του δημιούργησε ευαισθησία.
Δοκίμασε να του επαναφέρεις την κανονική ποσότητα, η αρχική (διπλάσια) δόση που προτείνουν είναι για τη γρηγορότερη ανακούφιση των συμπτωμάτων (πόνος και δυσκινησία από αρθριτικά), ο solo δεν έχει τέτοιο πρόβλημα οπότε μην ανησυχείς...
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Εγώ δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον δικό μου αλλά του έδινα την ακριβή δόση για τα κιλά του, μάλλον τον πείραξε η υπερδοσολογία και του δημιούργησε ευαισθησία.
Δοκίμασε να του επαναφέρεις την κανονική ποσότητα, η αρχική (διπλάσια) δόση που προτείνουν είναι για τη γρηγορότερη ανακούφιση των συμπτωμάτων (πόνος και δυσκινησία από αρθριτικά), ο solo δεν έχει τέτοιο πρόβλημα οπότε μην ανησυχείς...
Και εγω ετσι πιστευω Αντωνη και για αυτο του εκοψα την διπλη δοση της αρχης και του δινω την προβλεπομενη. Σημερα ειναι καλα, εφαγε με ορεξη αλλα υπαρχουν στιγμες που αεριζετε και εξαφανιζομαστε απο το δωματιο :(:D:D:D:D:D!
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Γράφει κάτι το χαρτάκι για παρενέργειες;
Σήμερα μπορεί να έχει αέρια γιατί θέλει κάποιο χρόνο να συνέλθει το στομάχι
Οι οδηγιες αναγραφονται πανω στο μπουκαλι και δεν ειναι λεπτομερεις αλλα και απο οτι ειδα στο σαιτ της εταιρειας δεν εχει παρενεργειες!