frisbee σκύλους....


ΚΕΚΙ

Member
16 Νοεμβρίου 2015
7
1
47
Καλημέρα σε όλους … Εδώ και καιρό μαζί με ένα εργασιακό γερμανικό ποιμενικό παίζουμε με παιχνίδι τύπου Frisbee κάθε πρωί . Το παιχνίδι όμως πάει μακριά αλλά δεν στέκεται αρκετό χρόνο στον αέρα . Γνωρίζει κάνεις κάποιο Frisbeeγια σκύλους που να είναι ιδανικό για ξεκίνημα, να αντέχει αλλά να μην είναι τόσο ακριβό (15€/τεμάχιο ) όσο τα επώνυμα που έχω δει?
 
  • Like
Reactions: ioanna a


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Πρέπει να μάθεις να το πετάς στην σωστή κατεύθυνση ανάλογα από που φυσάει.
Αν το πετάς στην φορά του ανέμου πάει μακριά και γρήγορα. Δοκίμασε κάθετα στην φορά του ανέμου (όχι εντελώς κοντρα).
15€;; εγώ είχα πάρει με 1.5€ από το τζαμπο και ήταν μια χαρά.
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
και εμενα μου αρεσαν αυτα του τζαμπο. ειναι και αρκετα μαλακα κ δεν φαινονται κ ασχημα. κ φτηνα.
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
το ιδιο εχω και εγω. μια χαρα πετάει εαν "σπασεις" σωστα και το καρπο στο πεταγμα. ειναι και μαλακο οντως οποτε μεχρι να μαθει να το πιανει δεν θα του σκαει στη μουσουδα με δυναμη... στο ιδιο καταστημα βεβαια εχει και το γνωστο πλαστικο φρισπι, ρωτα καποιον υπαλληλο, συνηθως ειναι με τα μπαλακια του τεννις, ρακετες κλπ
 










dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Ψάξε λίγο και στο forum, έχει αρκετά θέματα για το πώς να παίξετε.

'Οπως σου πρότειναν και τα παιδιά πιο πάνω, το frisbee από το jumbo είναι "σκυλί' και αντέχει στα δαγκώματα, κάνε και μια βόλτα από τα καταστήματα σε Πυλαία/ΙΚΕΑ μήπως και το βρεις εκεί.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Ψάξε λίγο και στο forum, έχει αρκετά θέματα για το πώς να παίξετε.

'Οπως σου πρότειναν και τα παιδιά πιο πάνω, το frisbee από το jumbo είναι "σκυλί' και αντέχει στα δαγκώματα, κάνε και μια βόλτα από τα καταστήματα σε Πυλαία/ΙΚΕΑ μήπως και το βρεις εκεί.
Αμ δεν το χει πια το παλιό καλό πορτοκαλί φρίσμπυ. Έχει φέρει εκείνη την άλλη τη μωβ-μπλε μ...κία που ειναι σαν μπούμεραγκ με 3 πόδια.
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Γνωριζετε αν υπαρχει καποιος κυναθλητικος ομιλος που να κανει μαθηματα Frisbee?
Στον ύπνο σου το είδες ε; :p

Νομίζω ότι θα δυσκολευτείς. Συστηματικά δεν κάνει κανείς. Κατ'εξαίρεση, ίσως κάνουν Βαλασόπουλος, Davide, Αιμιλία, Εφη, Ελενα. Αυτοί τουλάχιστον, ξέρω ότι το κατέχουν κάπως. Ο Βαλασόπουλος, καλύτερα από τους άλλους νομίζω. Ρώτα τους.
 
  • Like
Reactions: Scarlett


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3