Grizzly rescue dog


Grizzly

Active Member
7 Οκτωβρίου 2019
28
68
39
Καλησπέρα σε όλους :)

Διαβάζω εδώ και καιρό πολλά ενδιαφέροντα θέματα του forum κι έχω μάθει πολλά από τις συμβουλές και τις εμπειρίες που μοιράζονται τα μέλη. Και σήμερα αποφάσισα να εγγραφω και να σας συστήσω στην δική μου μικρή οικογένεια :giggle:

Αν και γατοπληκτη :LOL: εδώ και χρόνια ήθελα πολύ να αποκτήσω ένα σκύλο και μάλιστα κατά προτίμηση ενήλικο. Είχα όμως στο σπίτι ένα φοβικό γάτο κι όλο το ανεβαλα.

Παρ' ολα αυτα, έλιωνα καθημερινά στα διάφορα Facebook groups με αγγελίες αδέσποτων σκυλιών. Μέχρι που έπεσα σε μια ενός φιλοζωικου σωματείου που ανέφερε πως ο συγκεκριμένος τύπος "τα πηγαίνει τέλεια με όλους και με όλα"!!

Πήγα την επόμενη μέρα και τον γνώρισα στο καταφύγιο όπου φιλοξενούνταν και λίγες μέρες μετά τον έφερα στο σπίτι υπό το καθεστώς της φιλοξενίας με σκοπό.. την υιοθεσία!

Πλέον δεν μπορώ να φανταστώ πως ήταν η ζωή μου πριν γνωρίσω τον Grizzly :love: Αυτό το πλάσμα μας έχει αλλάξει την ζωή!!

Σας παραθέτω και μερικές φωτογραφίες του (καθώς και του γάτου "Spooky")

IMG_20191007_224239.jpg
FB_IMG_1567082623681.jpgIMG_20190612_150921.jpg
IMG_20181005_224336_HHT.jpg
 


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Να τους χαιρεσαι και τους δυο..:giggle:
Και καλη και απροβληματιστη συμβιωση τους ευχομαι..

Ο σπουκης πως τον δέχτηκε?
 
  • Like
Reactions: Grizzly


Grizzly

Active Member
7 Οκτωβρίου 2019
28
68
39
Σε ευχαριστώ πολύ!!

Ο Σπουκι κρύφτηκε για 2 μέρες, μετά άρχισε να διεκδικεί πίσω το σπίτι του κι επέδειξε μεγάλο θάρρος :ROFLMAO: Με υπομονή και με τις συμβουλές εκπαιδευτή, είχαμε μια ομαλή γνωριμία. Μέσα σε ένα μήνα ζούσαν αρμονικά μαζί. Πλέον (7 μήνες μετά) έχουν γίνει φιλαράκια.
 


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Ναι οι γατες το χουν αυτο..στην αρχη το παιζουν δυσκολες και μετα καταληγουν ο αλφα της αγελης..:LOL:
 
  • Like
Reactions: Grizzly


Grizzly

Active Member
7 Οκτωβρίου 2019
28
68
39
Ναι οι γατες το χουν αυτο..στην αρχη το παιζουν δυσκολες και μετα καταληγουν ο αλφα της αγελης..:LOL:
Έτσι ακριβώς!! Τα ξέρεις από πρώτο χέρι με την υπέροχη "αγέλη" σου :love:
 
  • Like
Reactions: paliotspos






Grizzly

Active Member
7 Οκτωβρίου 2019
28
68
39

Έκανα μια απόπειρα να σας δείξω ένα βίντεο που τράβηξα το καλοκαίρι με τον Grizzly κι ένα γατάκι που βρήκαμε μωρό (ήταν 3 εβδομάδων όταν το εντόπισε ο Grizzly στην βόλτα.. κι έπρεπε να το πάρουμε). :p

Ο σκύλος μου λατρεύει όλα τα ζωάκια.. και κάποια στιγμή θα πρέπει να του πάρω φιλαράκι στα μέτρα του για ατελείωτο παιχνίδι :cool:

Το γατάκι το υιοθέτησε μια φίλη μου καθώς είμαι στο νόμιμο όριο των 2 ζώων (μένω σε διαμέρισμα προς το παρόν).
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3